Turnovští hokejisté vstoupí naplno do sezony rovnou derby s Lomnicí

27.09.2018 20:22:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští hokejisté vstoupí naplno do sezony rovnou derby s Lomnicí

Před sezonou hokejisté HC Turnov 1931 informovali novináře o novinkách v klubu a termínech prvních zápasů. Ten důležitý se hraje již ve sváteční pátek 28. září od 17 hodin, kdy ke 2. kolu Liberecké ligy přijede do Turnova okresní rival z Lomnice nad Popelkou.

Realizační tým v Turnově zůstává stejný, ale byl rozšířen počet trenérů kvůli více družstvům mládeže. V mužském týmu skončili Daniel Isach a David Řezníček. Novým kapitánem byl hráči zvolen Jan Zákoucký a jeho asistenty budou Daniel Maděra a Jakub Duda. Nově mužstvo doplní Jan Vondráček, který přišel už na loňské play off, Karel Hloušek, Aleš Hodač a Dominik Wieser.

„Osou mužstva budou Tomáš Fikrt, který má ale aktuálně problém s třísly, Daniel Kysilka, Matěj Kopecký, novým gólmanem bude Jiránek. Útočné řady by mohly být Hloušek, Vondráček, Maděra - Hanuš, P. Jágr, Duda. Očekáváme, že poskočí někteří mladíci," poznamenal trenér Jiří Slabý.

Mužstvo bude hrát opět krajskou ligu a Pohár Českého ráje, který se loni osvědčil a má sloužit především jako příprava a poté i vyplnění ve vánoční přestávce pro kluby Turnova, Lomnice, Jičína a Nové Paky. Už byla i odehrána první dvě kola této soutěže - podrobnosti zde

<br />Autor: Petr Ježek Libereckou ligu posílí Jičín

Libereckou ligu bude nově hrát i Jičín a předpokládá se tak zkvalitnění této soutěže, která bude mít sedm účastníků. Do budoucna jsou ve hře třeba i Jonsdorf a Nová Paka, pokud projeví zájem.

Prvním ostrým testem turnovských hráčů bude páteční duel s Lomnicí, při kterém bude vyvěšena ke stropu haly plachta s vyobrazením prvního poháru za vítězství v krajské lize po finále právě s Lomnicí. 

V klubu aktuálně trénuje 150 dětí, přitom dvě třetiny z nich hrají soutěže - 2., 3., 4. třída, mladší a starší žáci. „Po loňském a předloňském boomu a zájmu o hokej už další skokový nárůst nepředpokládáme. Na náborovou akci Pojď hrát hokej v úterý 18. září přišlo jen 13 adeptů, ale přece jen větší zájem se dá očekávat na dalším náboru v lednu," uvedl za trenéry mládeže Martin Volf.

Na turnovském stadionu Ludvíka Koška by měl v sezoně opět odehrát některých ze svých zápasů tým juniorů Bílých Tygrů Liberec.

Trénink přípravky HC Turnov ročník 2009<br />Autor: Petr Ježek Lepší servis pro fanoušky 

Klub pracuje i na zlepšení péče o fanoušky a z toho důvodu vzniká hymna klubu s prozatímním názvem Turnov vyhrává, která vytváří hudebník a sportovec Jan Bartoš. Na turnovský zimní stadion chodilo na zápasy v průměru velmi pěkných 300 diváků, velmi aktivní je fanklub, který sám pořádá zajímavé soutěže pro příznivce a jezdí i na venkovní zápasy Turnova.

Servisem pro fanoušky je jistě i lepší ozvučení haly. „Klub zaplatil za předchozí sezonu městu 800 tisíc za nájem haly, celkové náklady klubu jsou od 2,5 do 3 milionů korun. Plánuje se ještě výstavba šaten naproti současným, takže by byl rozšířen prostor uzavřený současnou střechou a tato nová strana by sloužila na bruslení a hokej pro veřejnost," upřesnil předseda klubu Vladimír Jágr.

Související články:

Hokejová sezona začala prvními zápasy Poháru Českého ráje

FOTO: Hokejovým mistrem Libereckého kraje je HC Turnov 1931!

Jak to bylo loni: Turnovští hokejisté představili nového trenéra i realizační tým

Více hokeje najdete v rubrice SPORT - Hokej

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Únorový program turnovské knihovny
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

Nejčtenější články

03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
04.02.: Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT