Turnovští hokejisté vstoupí naplno do sezony rovnou derby s Lomnicí

27.09.2018 20:22:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští hokejisté vstoupí naplno do sezony rovnou derby s Lomnicí

Před sezonou hokejisté HC Turnov 1931 informovali novináře o novinkách v klubu a termínech prvních zápasů. Ten důležitý se hraje již ve sváteční pátek 28. září od 17 hodin, kdy ke 2. kolu Liberecké ligy přijede do Turnova okresní rival z Lomnice nad Popelkou.

Realizační tým v Turnově zůstává stejný, ale byl rozšířen počet trenérů kvůli více družstvům mládeže. V mužském týmu skončili Daniel Isach a David Řezníček. Novým kapitánem byl hráči zvolen Jan Zákoucký a jeho asistenty budou Daniel Maděra a Jakub Duda. Nově mužstvo doplní Jan Vondráček, který přišel už na loňské play off, Karel Hloušek, Aleš Hodač a Dominik Wieser.

„Osou mužstva budou Tomáš Fikrt, který má ale aktuálně problém s třísly, Daniel Kysilka, Matěj Kopecký, novým gólmanem bude Jiránek. Útočné řady by mohly být Hloušek, Vondráček, Maděra - Hanuš, P. Jágr, Duda. Očekáváme, že poskočí někteří mladíci," poznamenal trenér Jiří Slabý.

Mužstvo bude hrát opět krajskou ligu a Pohár Českého ráje, který se loni osvědčil a má sloužit především jako příprava a poté i vyplnění ve vánoční přestávce pro kluby Turnova, Lomnice, Jičína a Nové Paky. Už byla i odehrána první dvě kola této soutěže - podrobnosti zde

<br />Autor: Petr Ježek Libereckou ligu posílí Jičín

Libereckou ligu bude nově hrát i Jičín a předpokládá se tak zkvalitnění této soutěže, která bude mít sedm účastníků. Do budoucna jsou ve hře třeba i Jonsdorf a Nová Paka, pokud projeví zájem.

Prvním ostrým testem turnovských hráčů bude páteční duel s Lomnicí, při kterém bude vyvěšena ke stropu haly plachta s vyobrazením prvního poháru za vítězství v krajské lize po finále právě s Lomnicí. 

V klubu aktuálně trénuje 150 dětí, přitom dvě třetiny z nich hrají soutěže - 2., 3., 4. třída, mladší a starší žáci. „Po loňském a předloňském boomu a zájmu o hokej už další skokový nárůst nepředpokládáme. Na náborovou akci Pojď hrát hokej v úterý 18. září přišlo jen 13 adeptů, ale přece jen větší zájem se dá očekávat na dalším náboru v lednu," uvedl za trenéry mládeže Martin Volf.

Na turnovském stadionu Ludvíka Koška by měl v sezoně opět odehrát některých ze svých zápasů tým juniorů Bílých Tygrů Liberec.

Trénink přípravky HC Turnov ročník 2009<br />Autor: Petr Ježek Lepší servis pro fanoušky 

Klub pracuje i na zlepšení péče o fanoušky a z toho důvodu vzniká hymna klubu s prozatímním názvem Turnov vyhrává, která vytváří hudebník a sportovec Jan Bartoš. Na turnovský zimní stadion chodilo na zápasy v průměru velmi pěkných 300 diváků, velmi aktivní je fanklub, který sám pořádá zajímavé soutěže pro příznivce a jezdí i na venkovní zápasy Turnova.

Servisem pro fanoušky je jistě i lepší ozvučení haly. „Klub zaplatil za předchozí sezonu městu 800 tisíc za nájem haly, celkové náklady klubu jsou od 2,5 do 3 milionů korun. Plánuje se ještě výstavba šaten naproti současným, takže by byl rozšířen prostor uzavřený současnou střechou a tato nová strana by sloužila na bruslení a hokej pro veřejnost," upřesnil předseda klubu Vladimír Jágr.

Související články:

Hokejová sezona začala prvními zápasy Poháru Českého ráje

FOTO: Hokejovým mistrem Libereckého kraje je HC Turnov 1931!

Jak to bylo loni: Turnovští hokejisté představili nového trenéra i realizační tým

Více hokeje najdete v rubrice SPORT - Hokej

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O titul Vesnice roku 2022 se letos v kraji utká dvanáct obcí
Sekera v turnovském muzeu vypráví příběh starý sedm tisíc let
Přepeře jasnou výhrou potvrdily roli favorita na hřišti posledního Ústí
Rakouská knihovna v Liberci slaví třicítku přednáškou i výstavou
Kynologové Horské služby jsou plně připraveni na letní sezonu

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT