Úspěšná halová sezona pro atlety AC Turnov

10.03.2022 17:24:44 | Autor: Tomáš Krištof | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Úspěšná halová sezona pro atlety AC Turnov

Turnovští atleti zažili po loňské odmlce úspěšnou halovou sezonu, kdy ze tří mistrovství České republiky přivezli tři tituly a mnoho dalších finálových umístění. Celkem se na MČR představilo 16 atletů. Z krajských přeborů jednotlivců v rámci všech kategorií turnovský klub získal přes 40 medailí! Na mistrovství světa družstev v chůzi v Ománu se představila také chodkyně Eliška Martínková.

O dva chodecké tituly mistrů republiky se zasloužila chodecká dvojice zkušené závodnice Jany Zikmundové mezi ženami, kde dominovala na trati 3000 metrů chůze a nováček v chůzi Ondřej Plecháček v žákovské kategorii na stejné trati. Třetím halovým medailistou byla žákyně Tereza Marková, která ovládla trať na 300 metrů (8. historický čas žákyň 40,41 s). Tereza si odvezla z Prahy ještě 6. místo na krátkém sprintu.

Družstvo mladšího žactva<br />Autor: Archiv AC Turnov Do finálových umístění se na nepopulárních bramborových příčkách usadili junior Jakub Šafář ve víceboji a žákyně Aneta Marková v běhu na 60 metrů překážek. Jakub přidal na jednotlivcích ještě šesté místo ve skoku o tyči a Aneta páté ve skoku vysokém. Mezi žáky se do šestičlenného finále probojoval také Lukáš Zikmund v běhu na 300 metrů.

Dařilo se také juniorskému běžci Adamovi Malému, který si doběhl pro 6. místo na 1500 metrů. Mezi juniorkami se dokázala do finále probít Nela Vaníčková v běhu na 60 metrů překážek, kde doběhla na sedmé pozici. Výborně bojovala také štafeta juniorek na 4 x 200 metrů ve složení Nela Vaníčková, Veronika Marková, Sára Vyhlídková a Kateřina Sajdlová, která v silné konkurenci donesla štafetový kolík do cíle na 6. pozici.

Na své první velké mezinárodní akci v dospělé kategorii se představila bronzová z juniorského mistrovství světa v Nairobi chodkyně Eliška Martínková, která v rámci mistrovství světa družstev v chůzi v Ománu, absolvovala trať na 20 kilometrů chůze. Zde došla na celkovém 27. místě ve velmi těžkých podmínkách. Eliška si však při své premiéře v dospělé atletice nevedla vůbec špatně a skončila v polovině startovního pole z celého světa.

Na krajské úrovni to jenom cinkalo, v každé kategorii dokázali atleti AC Turnov získat mnoho medailí, nejvíce pak během přeborů dorostu a juniorova, kdy si Turnovští pověsili na krk hned 20 medailí! Zahanbit se nenechalo ani starší, mladší a nejmladší žactvo, které dokázalo dohromady posbírat přes 25 medailí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2022
Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
FOTO: Silvestrovský běh v Turnově potřetí vyhrál Michal Hanyk
Při běhu pro Nelu v Turnově vybrali 77 777 korun
Vítězství na 48. ročníku Hruštice slavili Radek Hübl a Tereza Zuzánková
Nejmladší atletky LIAZU nejlepší v kraji, kluci nejlepší v AC Turnov
Žákyně AC Turnov proměnily svou premiéru na MČR družstev v 8. místo
Obrazem: Memoriál Ludvíka Daňka 2021

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT