V Českém Krumlově si futsalisté Jilemnice připsali první výhru

25.11.2015 17:17:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Na turnaji Celostátní ligy v sálovém fotbale 21. listopadu v Českém Krumlově vyšel sálovým fotbalistům SK Sico SC Jilemnice první zápas proti FK Adria Dobříč, který dokázali vyhrát 4:2, ve druhém naopak vysoko podlehli Bombarďákům Větřní.

FK Adria Dobříč - SK Sico SC Jilemnice 2:4 (0:2)

Jilemničtí byli aktivnější než soupeř, a po gólech Krause a Macháta vedli 0:2. Ve druhé části Dobříč srovnala krok herně a následně i ve skóre na 2:2. Jilemničtí naštěstí včas znovu zapnuli a góly Macháta a Smolíka v závěrečných minutách si připsali zaslouženou výhru. Domácí si místo střílení branek vykoledovali modrou kartu.

„Hráči předvedli dobrý výkon. Zbytečně jsme nechali soupeře vyrovnat, ale nakonec jsme slavili zasloužené vítězství," dodal k utkání prezident SK Sico SC Jilemnice Milan Szabo.

Branky: 29. Caizl, 33. Slavík - 2. Kraus, 5. a 39. Machát, 40. Smolík. Rozhodčí: Hladík, Tůma, ŽK: 1:1, MK: 1:0 (Kaválek).

Bombarďáci Větřní - SK Sico SC Jilemnice 8:1 (5:0)

Jilemničtí začali utkání se soustředěnou obranou a čekali na rychlé protiútoky, které ovšem končily u brankáře Větřní nebo v autu. Skóre načali hráči Větřní v 10. minutě, ale poté následovaly rychle další. Druhou branku dávali domácí po rychle rozehraném rohu hlavou a třetí po chybě obrany. Při čtvrtém gólu hráč dorážel odraženou střelu na brankové čáře. Pátý gól byl již zmar ve hře Jilemnice. Ve druhém poločase se nadále nedařilo ani zkorigovat stav. Teprve až v závěrečné minutě vstřelil alespoň čestný gól Kraus.

„Do 10. minuty jsme měli čtyři šance, ale Kraus a Machát mířili do brankáře nebo do tyče. Za klíčový okamžik považuju, kdy brankář Větřní vyběhl mimo brankoviště, ale nebyl oceněn modrou kartou, a zanedlouho poté jsme obdrželi dva góly. V šesti hráčích kvůli zraněním už jsme poté nedokázali soupeři vzdorovat, ale výše prohry je hodně krutá," dodal Szabo.

Branky: 10., 16., 24. a 34. Cais, 11. Sláma, 13. Ginzel, 19. Grznárik, 27. Žilenko - 40. Kraus. Rozhodčí: Petroušek, Tůma, ŽK: 1:3. Sestava Jilemnice na turnaji: Pivoňka - Kraus, Paulů, Šnorbert, Machát, Dohnal, Smolík, Fišar, náhradník Hančil.

Příští turnaj se hraje 28. listopadu ve Vysokém Mýtě, kde se Jilemničtí utkají se Zlínem a Brnem. Domácí turnaj v Jilemnici je posunutý na 5. prosince. Je to kvůli tomu, že druhý den odlétají Milan Szabo jako vedoucí družstva, a Martin Šnorbert, Pavel Machát a David Dohnal jako hráči na Mistrovství Evropy do 21 let do Španělska.

Další utkání 7. a 8. kola: Dobříč - Vysoké Mýto 4:2, Brno - Polička 0:3, Zlín - Polička 1:3, Brno - Moravská Třebová 8:1, Zlín - Moravská Třebová 5:3.