V Jitřence vládne spokojenost, ale chystají se i změny

18.12.2010 15:01:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Jitřence vládne spokojenost, ale chystají se i změny

Spokojený s vysokou návštěvností je po dvou měsících provozu vedoucí semilského Kina Jitřenka Ondřej Šír. Semilské kino bylo slavnostně znovuotevřeno 2. října po kompletní rekonstrukci vnitřních prostor.

Průměrná návštěvní čísla se v prvním měsíci držela přes 70 diváků na představení při kapacitě sálu 117 diváků. „Zájem je mimořádný, sám jsem taková čísla nečekal, ale doufám, že nám ještě dlouho vydrží," je nadšený Ondřej Šír.

K nejnavštěvovanějším představením patřily Román pro muže, Občanský průkaz, Avatar nebo Shrek. Některá představení byla spojená s návštěvou či besedou s tvůrci a v tom hodlá vedoucí semilského kina pokračovat. „Hosté se nám osvědčili, byli spokojeni diváci i sami tvůrci, kteří k nám zavítali. Problém je pouze v tom, že produkční společnosti chtějí premiéry s aktéry filmů více ve velkých městech," dodal Šír.

Osvědčilo se i spojení s knihovnou

Provozovateli kina se osvědčilo i spojení s Městskou knihovnou v jedné budově. Nejvíce se to projevilo při „Pottermánii" 19. listopadu, kdy děti zhlédli film Harry Potter a princ dvojí krve, poté společně vytvářely v knihovně masky a po jejich vyhodnocení zůstal na půlnoční premiéru Harry Potter a relikvie smrti stále plný sál. 

S velkým úspěchem se setkalo i premiérové uvedení záznamu přímého přenosu Carmen z Metropolitní opery v New Yorku. „Zkusíme připravit nové představení, ale není to jednoduché, kromě zvláštního plátna je nutné zajistit třeba i překladatele. Líbilo se mi ale, jak to lidé přijali, že se snažili přijít opravdu ve společenském oblečení jako do opery," uvedl Šír.

Od února 2011 zahajuje filmový klub při kině Jitřenka druhý cyklus pracovně nazvaný Okrajové žánry českého filmu: Dokumentární a animovaný film. Tento cyklus zahájí film Heleny Třeštíkové Katka. Kromě tematických cyklů a představení pro děti má Ondřej Šír do budoucna i další plány, například představení pro důchodce a pokročilé.

Vstupenky na pokladně kina častěji

Na začátku prosince došlo ke změnám v rezervaci a prodeji vstupenek do semilského kina. Stále je možno si vstupenky rezervovat přes internetové stránky www.kinosemily.cz, a zakoupit si je na pokladně kina, v Informačním středisku nebo v Kulturním centru Golf. Provozní doba pokladny je ale od prosince pravidelná, začíná každý den v 15.00 a končí se začátkem posledního představení.

„Z důvodu vysoké návštěvnosti jsme modernizovali prodejní systém, který se nadále dolaďuje ke spokojenosti diváků," komentoval na závěr změny vedoucí semilského kina.

Související články:

Prosinec a leden v semilském kině Jitřenka

VIDEO: Otevření semilského kina přilákalo stovky návštěvníků

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT