V Nové Vsi nad Popelkou oslavili 80 let fotbalu zápasem se Spartou

08.08.2020 15:42:52 | Autor: Daniel Svoboda, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou

V Nové Vsi nad Popelkou oslavili 80 let fotbalu zápasem se Spartou

Letos tomu je přesně 80 let, kdy došlo k založení fotbalového klubu v Nové Vsi nad Popelkou. K oslavě tohoto jubilea Novovesští naplánovali na sobotu 1. srpna fotbalové odpoledne, jehož vrcholem byl zápas proti staré gardě Sparty Praha. Areál byl vzorně připravený, o jídlo ani pití nebyla nouze a diváci si poprvé mohli sednout na novou tribunu, kterou vyrobili pánové Podzimek s Čížkem.

Kompletní program oslav přibližuje za fotbalisty Nové Vsi Daniel Svoboda:

Pro příznivce byl připraven bulletin, mapující 80 let fotbalu v obci, výstavka s trofejemi a dobovými fotografiemi. Dále také šály, vlaječky a dresíky do auta.

Celý program začal už ve 14 hodin, kdy se po úvodní řeči pana starosty Tomáška rozehrály hned dva zápasy najednou. Na jedné polovině hřiště se představili hráči mladší a starší přípravky, kteří vytvořili dva týmy a zahráli si proti sobě. První tým nastoupil v zelených dresech ve složení: Štěpán Hronek, Kamila Duštová, Samuel Greif, Tadeáš Svoboda, Adam Nosek, Eliáš Zelinka a Ondřej Hloužek. Druhý tým nastoupil v modrých dresech v sestavě: Marek Diviš, Martin Hlava, Terka Novotná, Ema Zajíčková, Filip Zajíček, Honza Fišar a Kuba Zamlar. Vyrovnaný zápas nakonec dotáhli do vítězného konce modří, když vyhráli 5:4. Z vítězného týmu se dvakrát trefili Kuba Zamlar a Filip Zajíček a jedním gólem přispěla Terka Novotná. Za zelený tým zaznamenal hattrick Tadeáš Svoboda a jednou se trefil Adam Nosek.

Na druhé polovině hřiště postavili tým hráči mladších a starších žáků, kteří si pozvali stejně staré hráče z Košťálova. Pro mladé borce to byl zápas specifický, protože do mistrovských zápasů nastupují bok po boku jako společný tým Nové Vsi a Košťálova. I tak ale novovesští zápas zvládli a zvítězili 6:3, když si branky spravedlivě rozdělili Mikuláš Kracík, Tadeáš Čermák a Jáchym Bobek.

Sestava žáků: Ondra Diviš, Michal Fiala, Filip Martínek, Tadeáš Čermák, Jáchym Bobek, Eda Zajíc, Natálie Zuzánková, Sebastian Mizera a Mikuláš Kracík. Zápasu se neúčastnili David Zikmund, Maja Klocek a Matyáš Dědek.

Po tomto dvojzápase přišel na řadu další "bratrovražedný" souboj. Jinak spojený tým mladšího dorostu Nové Vsi a Košťálova vytvořil dva týmy, které nastoupily proti sobě. Hráči stihli během půlhodinového zápasu nastřílet celkem 6 gólů. Za Novou Ves se třikrát trefil Tomáš Rejman. První dotlačil do sítě po "trmě vrmě" před hostující brankou, druhý vstřelil z pokutového kopu po faulu na Matěje Volejníka a třetí přidal po kolmici od Patrika Čermáka, když obešel golmana a uklidil míč do prázdné branky. Zápas tak skončil 3:3.

Sestava dorostu: Štěpán Píro - Jára Bělonohý, Patrik Svoboda, Patrik Jandura, Matěj Volejník - Lukáš Drašar, Matěj Bobek, Marek Hodouš, Patrik Čermák - Tomáš Rejman, Jirka Fišar. Chyběli: Mika Klocek, Tomáš a Honza Zajícovi.

Oslavy 80 let fotbalu v Nové Vsi nad Popelkou<br />Autor: Archiv TJ Sokol Nová Ves V 16 hodin už přišla hlavní událost. Ještě před samotným výkopem dostal dárek k 80. narozeninám předseda oddílu Honza Čapek a zápas poté zahájil nejstarší člen našeho klubu - letos 90letý Vladimír Stránský.

V sestavě Sparty se to hemžilo mistry. Vedle rekordmana Jiřího Novotného (14 titulů) nastoupili Jarda Blažek, Aleš Bažant, Jaroslav Bartoň, Tomáš Čížek, Miloslav Denk, Milan Fukal, Richard Margolius, Radim Holub, Josef Jarolím, Jiří Jeslínek, Václav Koloušek a Štěpán Kučera. Ale i v domácím týmu nastoupilo mnoho mistrů - mistrů okresního přeboru z roku 2010 a 2012 :).

Sparťané od začátku drželi míč, do ničeho domácí fotbalisty nepouštěli a Štěpán Píro v brance předváděl jeden zákrok za druhým. I přes to ale sparťané stihli za dvacet minut nastřílet 4 góly. A do poločasu ještě dva další. Při ostatních šancích se skvělými zákroky blýskl Vít Čapek, který v brance vystřídal Píra. I my jsme se ale občas dostali před branku. Zajíc sice ještě tváří v tvář brankáři tradičně neuspěl, když poslal míč jen do břevna. Do konce prvního poločasu se nám ale branku trefit podařilo. Po půlhodině hry naběhl na centr Saligy Jan Fedor a z voleje poslal míč do branky. Po pár minutách centroval z druhé strany Golis, na jehož centr si naběhl tentokrát Svoboda a se štěstím rozvlnil síť podruhé. Poločas tedy skončil za stavu 2:6.

Do druhé půle domácí změnili taktiku - poslali na hřiště kompletně jinou jedenáctku, složenou z bývalých hráčů. I přes to, že s sebou Plíšek v bráně mlátil jako zamlada, nedokázal zabránit dalším dvěma gólům. A protože domácí borci nedokázali dotáhnout do konce pár slibných akcí, po patnácti minutách vyběhlo na hřiště opět "áčko". Hostující legendy potom trochu zvolnili a dokázali vstřelit už jen jeden gól. Naopak domácí se dostávali více k míči. Po centru Zajíce si na hlavičku naskočil Golis, ale míč letěl jen kousek vedle branky.

V kádru hostí poté došlo na dvě změny. Na hřiště se v rudém dresu podívali naši Michal Zajíček a Petr Dzuro. V 60. minutě si vzal míč Svoboda, dokázal se promotat přes tři obránce a uklidil míč k tyči. Další gól měl na noze Kunt, jeho dělovku ale golman chytil. Za chvíli se ale radoval Saliga, který se ve vápně nejrychleji zorientoval a poslal míč do odkryté brány. I když měl míč na kopačkách spíše soupeř, domácí hrozili z brejků. Jeden z nich zužitkoval Dušta. Předvedl ukázkový únik po lajně, dostal se až do vápna, obstřelil brankaře a míč skončil v brance. Do konce zápasu se už skóre měnilo jen jednou. Hattrick završil Svoboda, když dokázal po závaru před brankou prostřelit vše, co mu stálo v cestě.

Oslavy 80 let fotbalu v Nové Vsi nad Popelkou<br />Autor: Archiv TJ Sokol Nová Ves Celkové skóre zápasu se tedy zastavilo na krásných 9:6 pro Spartu. Naši střelci: 3x Svoboda, Fedor, Saliga, Dušta.

Sestava mužů Nové Vsi: brankáři Štěpán Píro a Víťa Čapek, dále Tomáš Rejman, Vláďa Hadač, Patrik Svoboda, Viktor Kunt, Pepa Čížek, Petr Vohnout, Danek Svoboda, Martin Zajíc, Dominik Dušta, Radek Golis, Vojta Máka, Jarda Saliga, Honza Fedor a Petr Palas.

Sestava staré gardy Nové Vsi: Tomáš Plíšek, Zdeněk Václavec, Marek Hubený, Míla Mizera, Luboš Hlava, Václav Zuzánek, Jarda Štejfa, Danek Mizera, Jaromír Dlouhý, Dušan Podzimek a Zdeněk Otmar.

Od 18 hodin se pak ještě představily dorostenky Sparty, které i s pomocí dvou trenérů postavily dvě jedenáctky. Ten, kdo si na zápas počkal (což byli skoro všichni), neprohloupil. Holky ukázaly hezký kombinační fotbal, na který byla radost pohledět.

Protože se Novovesští rozhodli nevybírat žádné vstupné, není přesný údaj o divácké účasti. Podle odhadů ale mohlo na oslavy zavítat kolem 800 příznivců kopané.

Poděkování patří sponzorům i všem, co se podíleli na přípravách i realizaci celého odpoledne. Z těch cca 60 lidí je třeba vyzdvihnout hlavně Honzu Čapka, Ondru Diviše, Michala Zajíčka, Pavla Duštu, Milka Fišara, Romana Svobodu a Viktora Kunta, kteří na hřišti strávili nejvíce času.

PS: Zbylo pár bulletinů, šál, vlaječek a dresíků do auta. Pokud byste o ně měli zájem, budou k dispozici při každém domácím zápase přípravek, žáků, dorostu i mužů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
FOTO: Příjezd Panenky a dalších Klokanů zvětšil Bělou hned třikrát!
FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT