V Ohrazenicích probíhají opravy vodovodů i obnova komunikací

23.04.2021 17:13:41 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Ohrazenicích probíhají opravy vodovodů i obnova komunikací

V polovině dubna letošního roku byla zahájena v Ohrazenicích rozsáhlá stavba opravy a výstavby vodovodů. Stavba je rozdělena do dvou let - 2021 a 2022. V letošním roce budou realizovány vodovody v úseku z Turnova z Fučíkovy ulice od křižovatky Bedřicha Smetany (před viaduktem) až do křižovatky před hřbitovem (odbočení k věžovému vodojemu).

V příštím roce pak celý úsek komunikace okolo obecního úřadu v Ohrazenicích včetně spojovací uličky mezi oběma hlavními komunikacemi. Investorem akce je Vodohospodářské sdružení Turnov. Akce je realizována za finanční podpory Libereckého kraje, obce Ohrazenice a z prostředků VHS Turnov. Stavbu vodohospodářských sítí realizuje turnovská firma ZIKUDA.

V rámci akce dojde k pokládce nových vodovodních řadů, přepojení veškerých vodovodních přípojek a přeložek kanalizačních přípojek. Po stavbě budou obnoveny komplet komunikace.

Mapa Ohrazenic<br />Autor: Archiv VHS Turnov Uzavírky silnic

Uzavírka silnic se týká mimo obce Ohrazenice i části lokality Turnova, a to ulice Bedřicha Smetany, z důvodu napojovacího místa vodovodu přímo v křižovatce. Do ulice B. Smetany je možný vjezd z ulice Máchova.

Úsek z ulice Fučíkova před viaduktem je směrem do obce Ohrazenice a k firmě Grupo Antolin a benzínové stanici Kontakt průjezdný na semafory.

Úsek od křižovatky od mateřské školky do obce Ohrazenice směrem na Paceřice je uzavřený, vjezd je možný jen rezidentům zde bydlícím, a to v souladu s aktuálními možnostmi stavby v daném místě a čase.

Úsek komunikace okolo školky je po dobu stavby pouze jednosměrný, a to ve směru od Fučíkovy ulice k centru obce. Všechny místní propojovací ulice v obci jsou po dobu stavby „slepé" či se zákazem vjezdu.

Velká odstávka vody

V současné době se připravuje provizorní vodovod pro zásobování objektů po dobu realizace stavby. Vodovody je nutné přepojit do všech bočních ulic - viz aktuální příprava sond v místě.

„Přepojení proběhne v rámci velké odstávky vody v úterý 11. 5. 2021, a to od rána od 8 hodin do večerních hodin, cca do 20 hodin. K dispozici budou na několika místech cisterny s pitnou vodou. V jeden den je nutné provést několik přepojení hlavních vodovodních řadů včetně cca 30 domů podél trasy," sdělila Andrea Bímová, investiční technik VHS Turnov.

Odstávka vody se bude týkat v podstatě celé obce Ohrazenice, dále Turnova v ulici Fučíkova, Bedřicha Smetany, 1. máje, Průmyslová, Nerudova, Vrchlického, v části Daliměřic a Vesecka. Konkrétní informace budou zveřejněny přímo v dotčených místech a na stránkách provozní společnosti SčVK, a.s. u plánovaných odstávek.

„Děkujeme za pochopení a trpělivost u omezení stavbou. Výsledkem bude nová vodovodní síť v obci Ohrazenice a obnovené komunikace," dodala Andrea Bímová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Cihlářská ulice v Semilech projde rekonstrukcí
Liberecký kraj začne s rekonstrukcí silnice z Benešova u Semil
Dlouhodobě plánovaná rekonstrukce mostu v Doubí začíná
Cestu na Ještěd uzavřou stavební práce
Chodník ze Sobotecké ulice v Turnově povede až k návsi v Mašově
VIDEO: Na křižovatce Rádelský mlýn se už jezdí v novém pruhu
Na křižovatku Rádelský Mlýn se vracejí práce
Stav krajských silnic II. a III. tříd se zlepšil, kraj plánuje další opravy
Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
Od 18. ledna začalo platit dopravní omezení v úseku Rádlo - Jeřmanice
Silnice z Výpřeže směrem na Horní Hanychov se na zimu otevře
Rekonstrukce silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým je v polovině
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tajemnou Barmu představí v Železném Brodě cestovatelka Pavla Bičíková

Cestovatelská přednáška Tajemná Barma se bude konat 17. ledna od 18 hodin v kině v Železném Brodě. V únoru 2020, těsně před vypuknutím koronavirové pandemie, se cestovatelka Pavla Bičíková s Pavlem vydali do tajemné země ležící v jihovýchodní Asii na břehu Bengálského zálivu. „Objevili jsme zde kromě tisíců pagod, buddhistických chrámů a zlatých soch Buddhy i jezera, vodopády, krápníkové jeskyně, vysoké hory, rýžová pole, pláže, neprostupnou džungli a stále se usmívající místní obyvatele," dodala Pavla Bičíková. Více podrobností v předchozím článku

Mezinárodní rok skla v Křišťálovém údolí přinese velký letní festival

Mezinárodní rok skla letos vyhlásila Organizace spojených národů. Stejně jako další světové sklářské regiony i Křišťálové údolí využije této mimořádné příležitosti a zapojí se řadou akcí. Chystá se velký skleněný festival, krajinu ozdobí dekorace ze skla, bude také možné nahlédnout do sklářských provozů a výrobu skla si vyzkoušet. Již týden před Velikonocemi, a sice 9. a 10. dubna, se budou moci návštěvníci podívat na řadě míst přímo do výroby. Největší novinkou bude velký letní festival Crystal Valley Week v Liberci, který se uskuteční od 23. do 28. srpna. „Představíme zde Křišťálové údolí z mnoha nových úhlů nejen místním, našim cílem je pozvat k nám návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbal TJ Turnov: Mladší žáci zcela opanovali domácí turnaj
Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu
Do Tříkrálové sbírky přispěl i kraj. Burza knih vynesla několik tisíc
Občané Železného Brodu se mohou zeptat na cokoliv hejtmana!
Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje

Nejčtenější články

16.01.: Po mrznoucím dešti na silnici I35 z Turnova do Liberce několik nehod
15.01.: Hořel rodinný dům v obci Líšný
15.01.: Semilští policisté dopadli pachatele loupeže

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT