V Ohrazenicích probíhají opravy vodovodů i obnova komunikací

23.04.2021 17:13:41 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Ohrazenicích probíhají opravy vodovodů i obnova komunikací

V polovině dubna letošního roku byla zahájena v Ohrazenicích rozsáhlá stavba opravy a výstavby vodovodů. Stavba je rozdělena do dvou let - 2021 a 2022. V letošním roce budou realizovány vodovody v úseku z Turnova z Fučíkovy ulice od křižovatky Bedřicha Smetany (před viaduktem) až do křižovatky před hřbitovem (odbočení k věžovému vodojemu).

V příštím roce pak celý úsek komunikace okolo obecního úřadu v Ohrazenicích včetně spojovací uličky mezi oběma hlavními komunikacemi. Investorem akce je Vodohospodářské sdružení Turnov. Akce je realizována za finanční podpory Libereckého kraje, obce Ohrazenice a z prostředků VHS Turnov. Stavbu vodohospodářských sítí realizuje turnovská firma ZIKUDA.

V rámci akce dojde k pokládce nových vodovodních řadů, přepojení veškerých vodovodních přípojek a přeložek kanalizačních přípojek. Po stavbě budou obnoveny komplet komunikace.

Mapa Ohrazenic<br />Autor: Archiv VHS Turnov Uzavírky silnic

Uzavírka silnic se týká mimo obce Ohrazenice i části lokality Turnova, a to ulice Bedřicha Smetany, z důvodu napojovacího místa vodovodu přímo v křižovatce. Do ulice B. Smetany je možný vjezd z ulice Máchova.

Úsek z ulice Fučíkova před viaduktem je směrem do obce Ohrazenice a k firmě Grupo Antolin a benzínové stanici Kontakt průjezdný na semafory.

Úsek od křižovatky od mateřské školky do obce Ohrazenice směrem na Paceřice je uzavřený, vjezd je možný jen rezidentům zde bydlícím, a to v souladu s aktuálními možnostmi stavby v daném místě a čase.

Úsek komunikace okolo školky je po dobu stavby pouze jednosměrný, a to ve směru od Fučíkovy ulice k centru obce. Všechny místní propojovací ulice v obci jsou po dobu stavby „slepé" či se zákazem vjezdu.

Velká odstávka vody

V současné době se připravuje provizorní vodovod pro zásobování objektů po dobu realizace stavby. Vodovody je nutné přepojit do všech bočních ulic - viz aktuální příprava sond v místě.

„Přepojení proběhne v rámci velké odstávky vody v úterý 11. 5. 2021, a to od rána od 8 hodin do večerních hodin, cca do 20 hodin. K dispozici budou na několika místech cisterny s pitnou vodou. V jeden den je nutné provést několik přepojení hlavních vodovodních řadů včetně cca 30 domů podél trasy," sdělila Andrea Bímová, investiční technik VHS Turnov.

Odstávka vody se bude týkat v podstatě celé obce Ohrazenice, dále Turnova v ulici Fučíkova, Bedřicha Smetany, 1. máje, Průmyslová, Nerudova, Vrchlického, v části Daliměřic a Vesecka. Konkrétní informace budou zveřejněny přímo v dotčených místech a na stránkách provozní společnosti SčVK, a.s. u plánovaných odstávek.

„Děkujeme za pochopení a trpělivost u omezení stavbou. Výsledkem bude nová vodovodní síť v obci Ohrazenice a obnovené komunikace," dodala Andrea Bímová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Cihlářská ulice v Semilech projde rekonstrukcí
Liberecký kraj začne s rekonstrukcí silnice z Benešova u Semil
Dlouhodobě plánovaná rekonstrukce mostu v Doubí začíná
Cestu na Ještěd uzavřou stavební práce
Chodník ze Sobotecké ulice v Turnově povede až k návsi v Mašově
VIDEO: Na křižovatce Rádelský mlýn se už jezdí v novém pruhu
Na křižovatku Rádelský Mlýn se vracejí práce
Stav krajských silnic II. a III. tříd se zlepšil, kraj plánuje další opravy
Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
Od 18. ledna začalo platit dopravní omezení v úseku Rádlo - Jeřmanice
Silnice z Výpřeže směrem na Horní Hanychov se na zimu otevře
Rekonstrukce silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým je v polovině
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Libor Drahoňovský ukáže krásy Jihočeské Šumavy
Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT