V Ohrazenicích probíhají opravy vodovodů i obnova komunikací

23.04.2021 17:13:41 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Ohrazenicích probíhají opravy vodovodů i obnova komunikací

V polovině dubna letošního roku byla zahájena v Ohrazenicích rozsáhlá stavba opravy a výstavby vodovodů. Stavba je rozdělena do dvou let - 2021 a 2022. V letošním roce budou realizovány vodovody v úseku z Turnova z Fučíkovy ulice od křižovatky Bedřicha Smetany (před viaduktem) až do křižovatky před hřbitovem (odbočení k věžovému vodojemu).

V příštím roce pak celý úsek komunikace okolo obecního úřadu v Ohrazenicích včetně spojovací uličky mezi oběma hlavními komunikacemi. Investorem akce je Vodohospodářské sdružení Turnov. Akce je realizována za finanční podpory Libereckého kraje, obce Ohrazenice a z prostředků VHS Turnov. Stavbu vodohospodářských sítí realizuje turnovská firma ZIKUDA.

V rámci akce dojde k pokládce nových vodovodních řadů, přepojení veškerých vodovodních přípojek a přeložek kanalizačních přípojek. Po stavbě budou obnoveny komplet komunikace.

Mapa Ohrazenic<br />Autor: Archiv VHS Turnov Uzavírky silnic

Uzavírka silnic se týká mimo obce Ohrazenice i části lokality Turnova, a to ulice Bedřicha Smetany, z důvodu napojovacího místa vodovodu přímo v křižovatce. Do ulice B. Smetany je možný vjezd z ulice Máchova.

Úsek z ulice Fučíkova před viaduktem je směrem do obce Ohrazenice a k firmě Grupo Antolin a benzínové stanici Kontakt průjezdný na semafory.

Úsek od křižovatky od mateřské školky do obce Ohrazenice směrem na Paceřice je uzavřený, vjezd je možný jen rezidentům zde bydlícím, a to v souladu s aktuálními možnostmi stavby v daném místě a čase.

Úsek komunikace okolo školky je po dobu stavby pouze jednosměrný, a to ve směru od Fučíkovy ulice k centru obce. Všechny místní propojovací ulice v obci jsou po dobu stavby „slepé" či se zákazem vjezdu.

Velká odstávka vody

V současné době se připravuje provizorní vodovod pro zásobování objektů po dobu realizace stavby. Vodovody je nutné přepojit do všech bočních ulic - viz aktuální příprava sond v místě.

„Přepojení proběhne v rámci velké odstávky vody v úterý 11. 5. 2021, a to od rána od 8 hodin do večerních hodin, cca do 20 hodin. K dispozici budou na několika místech cisterny s pitnou vodou. V jeden den je nutné provést několik přepojení hlavních vodovodních řadů včetně cca 30 domů podél trasy," sdělila Andrea Bímová, investiční technik VHS Turnov.

Odstávka vody se bude týkat v podstatě celé obce Ohrazenice, dále Turnova v ulici Fučíkova, Bedřicha Smetany, 1. máje, Průmyslová, Nerudova, Vrchlického, v části Daliměřic a Vesecka. Konkrétní informace budou zveřejněny přímo v dotčených místech a na stránkách provozní společnosti SčVK, a.s. u plánovaných odstávek.

„Děkujeme za pochopení a trpělivost u omezení stavbou. Výsledkem bude nová vodovodní síť v obci Ohrazenice a obnovené komunikace," dodala Andrea Bímová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Cihlářská ulice v Semilech projde rekonstrukcí
Liberecký kraj začne s rekonstrukcí silnice z Benešova u Semil
Dlouhodobě plánovaná rekonstrukce mostu v Doubí začíná
Cestu na Ještěd uzavřou stavební práce
Chodník ze Sobotecké ulice v Turnově povede až k návsi v Mašově
VIDEO: Na křižovatce Rádelský mlýn se už jezdí v novém pruhu
Na křižovatku Rádelský Mlýn se vracejí práce
Stav krajských silnic II. a III. tříd se zlepšil, kraj plánuje další opravy
Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
Od 18. ledna začalo platit dopravní omezení v úseku Rádlo - Jeřmanice
Silnice z Výpřeže směrem na Horní Hanychov se na zimu otevře
Rekonstrukce silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým je v polovině
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj hledá poskytovatele telekomunikačních služeb

Celkem 232 organizací z regionu pověřilo Liberecký kraj, aby zadal veřejnou zakázku na nákup telekomunikačních služeb na příští roky. Předpokládaná hodnota zakázky včetně opce činí 84 300 568 korun bez DPH. „Předmětem veřejné zakázky je poskytování telekomunikačních služeb. Poptáváme celkem devět tarifů, které nabízejí různé možnosti využití dat, volání a psaní SMS. Smlouva o poskytování služeb pak bude podepsána námi, jakožto centrálním zadavatelem, a vítězem zakázky. Jednotlivé dílčí smlouvy mezi pověřujícími organizacemi pak budou obsahovat specifikaci konkrétních služeb. Organizace si tak budou moci vybrat tarify, které jim budou nejlépe vyhovovat," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. srpna
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Prostory v pasáži u turnovské radnice už čekají na nájemce
Vzpomínky a příběhy opanovaly Den otevřených dveří v Hornychově vile
V archeologické sbírce Severočeského muzea jsou i pravěká chrastítka

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
09.08.: Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely
09.08.: I.A třída: Výhru si v úvodním kole připsal jen Košťálov/ Libštát

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT