V přeboru vytěžily výhry Sedmihorky, Lomnice, Rovensko i Studenec

29.04.2023 18:55:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec,Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Lomnice nad Popelkou

Tentokrát už kompletní 21. kolo a několik dohrávek měl o minulém víkendu na programu krajský fotbalový přebor. Hned dvakrát ze tří zápasů vyhrály Sedmihorky, po jedné výhře mají i Lomnice, Studenec a Rovensko.

Dohrávka 17. kola:

Sedmihorky - Lomnice n. P. 4:2 (2:1)

Derby v Sedmihorkách bylo ve středu 19. dubna ze začátku vyrovnané, ale domácí vždy vedli a Lomnice jen snižovala jejich náskok. Ve 48. minutě byl vyloučen Fedorko, což ovlivnilo zbytek zápasu a usnadnilo Sedmihorkám výhru.

Utkání krajského fotbalového přeboru Sedmihorky - Lomnice n. P.<br />Autor: Zdeněk Matura „Zápas ovlivnila naše nekázeň a reakce na rozhodčího, dá se říci, že jsme si utkání prohráli sami," dodal trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 15. Ložek, 21. a 90. Mat. Randák, 52. Žabokrtský - 34. Lábek z pen., 73. V. Horáček. Rozhodčí: Blaschke - Kovářová, Třešňák, ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (48. Fedorko). Diváků: 100. Sedmihorky: Mart. Špína - Mar. Randák, Štěpnička, Ložek, Močkovský, Marc. Špína, Vaníček, Urbánek, Žabokrtský, Poledne, Mat. Randák. Lomnice: Hartych - Mohamed Shehata, P. Horáček, Portyk, Dlouhý, Fedorko, Lábek, Janata (68. Majer), V. Horáček, Morávek, Drahoňovský.  Fotogalerie z utkání

Zápasy 21. kola:

Nový Bor - Sedmihorky 0:4 (0:1)

Sedmihorky sehrály v Novém Boru výsledkově velmi podařený, ale herně to už tak slavné nebylo. Domácí tým nastoupil s defenzivní taktikou, takže byl před brankou zhuštěný prostor a v prvním poločase se prosadil za hosty jen Matěj Randák. Druhou část zápasu ovlivnila domácí vyloučení. Ještě před přestávkou se pakoval do sprch Třešňák a na začátku druhé půle kapitán Nového Boru Broschinský. Z penalty poté Matěj Randák zvýšil na 0:2 a výhru hostů potvrdili Žabokrtský a střídající Kodr.

Branky: 39. a 49. Mat. Randák (druhá z penalty), 58. Žabokrtský, 85. Kodr. Rozhodčí: Klement - Linhart, Smoleňák, ŽK: 3:1, ČK: 2:0 (41. Třešňák, 48. Broschinský). Diváků: 50. Sedmihorky: Mart. Špína - Marc. Špína, Vaníček, Štěpnička (68. Opluštil) - Mar. Randák, Močkovský (73. Macháček), Poledne, Urbánek - Ložek (73. Macháček), Žabokrtský (60. Kodr), Mat. Randák (60. Marek).

Železný Brod - Lomnice n. P. 2:3 (2:3)

Hostům chyběli v zápase Rejman, Gaubman i Fedorko, přesto nakonec získali cennou výhru. Po nedůslednosti v obraně se domácí v 6. minutě ujali vedení Balcarem. Břevno trefil V. Horáček, ale v 16. minutě už vyrovnal dorážkou P. Horáček. Přímo z rohového kopu vrátil domácím vedení ve 24. minutě Kysela, ale za čtyři minuty opět vyrovnal po rohovém kopu Lábka na 2:2 V. Horáček. Ve 40. minutě se individuálně prosadil V. Horáček a tím hosté vyhráli poločas a nakonec i zápas, protože ve druhé půli už branka nepadla.

„Druhá půle moc fotbalu nenabídla, je zázrak, že jsme získali tři body, i celkové umístění - 4. místo, je pro nás lichotivé," hodnotil po zápase trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 6. Balcar, 24. Kysela - 16. P. Horáček, 28. a 40. V. Horáček. Rozhodčí: Marek - Řeháček, Zboroň, ŽK: 3:4. Diváků: 150. Železný Brod: Plachý - T. Kotlár, M. Kotlár, Kysela, Myslivec, Šefr, Podzimek, Podstavek, Šťastný (63. Plhal), Balcar (85. Kurfiřt), Makula (80. Hyška). Lomnice: Přibyl - Fišar, Dlouhý, Drahoňovský, Morávek - Portyk, Lábek, Janata, V. Horáček - P. Horáček (90. Hartych), Mohamed Shehata (85. Martinec).

Mimoň - Studenec 2:6 (1:3)

Druhou výhru v sezoně si připsali fotbalisté Studence! Navíc to bylo s předposlední Mimoní, které se tak v tabulce přiblížili na pouhý bod. Největčí zásluhu na výhře měl Tomáš Jandura, který domácím nastřílel hattrick, ale i zbytek mužstva si vítězství zasloužil.

Branky: 30. Kubát, 89. Beran - 2., 28. a 76. T. Jandura, 36. a 66. Malý, 79. Jón. Rozhodčí: Hnětynka - Pánek, Lopuszynski, ŽK: 1:2. Diváků: 130. Studenec: Drbohlav - M. Kuřík, Efenberk, Čech (71. Polák), Jezdinský, Jón, D. Jandura, Povr, T. Jandura (81. Hylmar), Malý (81. Šoufek), Mečíř.

Skalice - Rovensko p. T. 4:1 (3:0)

Prvních 20 minut bylo utkání vyrovnané, ale poté se domácí Pečenka trefil přímo z rohu. Stejný hráč přidal vzápětí po chybě druhý gól a na 3:0 zvyšoval ve 43. minutě Baťka. V 72. Konečný zvýšil na rozdíl čtyř branek, až poté snížil na konečných 4:1 Glod.

Branky: 21. a 37. Pečenka, 43. Baťka, 72. Konečný - 83. Glod. Rozhodčí: Kadlec - Smoleňák, Třešňák, ŽK: 1:2. Diváků: 120. Rovensko: Hyka - Soukeník, Bangha, Kočí, Vítek - Mencl, Tvrdý, Pařízek (74. Náhlovský), Perger - Šimek, Glod.

Dohrávka 18. kola:

Rovensko p. T. - Sedmihorky 2:1 (1:0)

V dohrávaném derby ve středu 26. dubna se domácí Rovensko vyhecovalo a po zápasech, kdy těsně ztratilo několik zápasů, tentokrát po dobrém výkonu získalo velmi potřebné tři body. Na konci první půle otevřel skóre Šimek a brzy po přestávce zvýšil na 2:0 Glod. Až v závěru snížil za Sedmihorky Matěj Randák.

Branky: 45. Šimek, 54. Glod - 85. Mat. Randák. Rozhodčí: Blaschke - Kovářová, Třešňák, ŽK: 3:0. Diváků: 150. Rovensko: Hyka - Najman (77. Perger), Vítek, Tvrdý, Dlouhý, Drozen, Bangha, Glod (90. Kolner), Mazánek, Soukeník, Šimek. Sedmihorky: Mart. Špína - Mar. Randák,. Ložek, Močkovský, Marc. Špína, Vaníček, Urbánek, Kodr, Žabokrtský, Poledne, Mat. Randák.