V semilském muzeu bude vzpomínat Miloš Plachta

14.11.2021 22:27:36 | Autor: mapg, pjs | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Semily

V semilském muzeu bude vzpomínat Miloš Plachta

Muzeum a Pojizerská galerie v Semilech společně se Spolkem rodáků a přátel Semil zvou na komponovaný pořad pod názvem Miloš Plachta: Na co jsem si ještě vzpomněl, který se uskuteční v pátek 19. listopadu v 16.30 v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Besedu s emeritním ředitelem Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech, která se koná při příležitosti jeho letošního jubilea, doplní hudební vystoupení Miroslavy Jeřábkové (housle) a Ivy Malé (klavír). Vstupné je dobrovolné.

„Prosíme o dodržení aktuálních protiepidemiologických opatření. Nutností je mít nasazený respirátor. Ke kontrole si prosím připravte potvrzení o očkování, platný negativní test či potvrzení o prodělání onemocnění Covid-19. Je možné si také provést samotest na místě, antigenní testy si můžete zakoupit přímo u nás. Těšíme se na setkání s vámi," připomněl aktuální pravidla ředitel Muzea a Pojizerské galerie Semily Miroslav Šnaiberk.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program semilského muzea v listopadu
Jitřenka hostila slavnostní Sametový večer
Miloš Plachta a Rudolf Hlava se stanou Čestnými občany Semil

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT