V Turnově II slavnostně otevřeli nová dětská hřiště

14.04.2017 20:31:55 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově II slavnostně otevřeli nová dětská hřiště

Před velikonočními prázdninami za účasti necelé stovky dětí a dospělých otevřeli v Turnově II dvě dětská hřiště a jedno workoutové hřiště s cvičebními prvky pro starší děti a dospělé.

V prostoru zahrady ZŠ Skálova v Alešově ulici bylo dokončeno dětské hřiště pro účely školy. V přilehlém veřejném prostoru vyrostlo unikátní dětské hřiště v podobě tříhlavého draka. Drak nahrazuje dosluhující hřiště hrad v prostoru na sídlišti, které přitahovalo nezvané návštěvníky.

V úvodu slavnostního otevření ve středu 12. dubna pronesl pár slov starosta města Tomáš Hocke, který vyzdvihl umístění nového hřiště, které je pod dohledem městského kamerového systému. Ředitel školy ZŠ Skálova Michal Lou-kota se připojil k řečníkům a poděkoval za obě hřiště zhotoviteli Hřiště hrou, investorovi Městu Turnovu a také sponzorům, kteří přispěli na umístění herních prvků v zahradě školy. Další, kdo pronesl krátký proslov, byl majitel společnosti Hřiště hrou Tomáš Tomsa, který představil hřiště a cvičební sestavu.

Slavnostní otevření celkem tří hřišť v Turnově „Přál bych si, aby se hřiště líbilo hlavně těm nejdůležitějším klientům, kterými jsou děti. Hřiště hrad bylo inspirované pohádkou a zde jsme chtěli pokračovat a pro děti vytvořit nové hřiště, které je přenese do pohádky," řekl Tomáš Tomsa.

Po proslovech následovalo krátké hudební vystoupení dětí, které zahrály na flétny. Děti z družiny si pod vedením vychovatelky Věry Rojíkové připravili pro účastníky otevření krátké divadelní představení, které představilo, jak se zde drak objevil. V závěru pohádky zaznělo od kouzelníků zaklínadlo, které draka zaklelo do dřevěné podoby, aby musel sloužit místním dětem.

Slavnostního přestřižení pásky se zhostily děti ze základní školy, které se však nejvíce těšily na možnost draka i další hřiště vyzkoušet. Děti dostaly sladkou pozornost a společně se svým doprovodem prozkoumali všechny umístěné prvky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Který z projektů navržený občany se v Turnově letos uskuteční?
Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II
Pomalu ožívá tradice setkávání v Turnově II
Regenerace turnovského sídliště u nádraží postupuje do páté etapy
Hřiště na sídlišti v Turnově otevřeno, zčásti jej platili sami obyvatelé

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
04.03.: Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT