V Turnově II slavnostně otevřeli nová dětská hřiště

14.04.2017 20:31:55 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově II slavnostně otevřeli nová dětská hřiště

Před velikonočními prázdninami za účasti necelé stovky dětí a dospělých otevřeli v Turnově II dvě dětská hřiště a jedno workoutové hřiště s cvičebními prvky pro starší děti a dospělé.

V prostoru zahrady ZŠ Skálova v Alešově ulici bylo dokončeno dětské hřiště pro účely školy. V přilehlém veřejném prostoru vyrostlo unikátní dětské hřiště v podobě tříhlavého draka. Drak nahrazuje dosluhující hřiště hrad v prostoru na sídlišti, které přitahovalo nezvané návštěvníky.

V úvodu slavnostního otevření ve středu 12. dubna pronesl pár slov starosta města Tomáš Hocke, který vyzdvihl umístění nového hřiště, které je pod dohledem městského kamerového systému. Ředitel školy ZŠ Skálova Michal Lou-kota se připojil k řečníkům a poděkoval za obě hřiště zhotoviteli Hřiště hrou, investorovi Městu Turnovu a také sponzorům, kteří přispěli na umístění herních prvků v zahradě školy. Další, kdo pronesl krátký proslov, byl majitel společnosti Hřiště hrou Tomáš Tomsa, který představil hřiště a cvičební sestavu.

Slavnostní otevření celkem tří hřišť v Turnově „Přál bych si, aby se hřiště líbilo hlavně těm nejdůležitějším klientům, kterými jsou děti. Hřiště hrad bylo inspirované pohádkou a zde jsme chtěli pokračovat a pro děti vytvořit nové hřiště, které je přenese do pohádky," řekl Tomáš Tomsa.

Po proslovech následovalo krátké hudební vystoupení dětí, které zahrály na flétny. Děti z družiny si pod vedením vychovatelky Věry Rojíkové připravili pro účastníky otevření krátké divadelní představení, které představilo, jak se zde drak objevil. V závěru pohádky zaznělo od kouzelníků zaklínadlo, které draka zaklelo do dřevěné podoby, aby musel sloužit místním dětem.

Slavnostního přestřižení pásky se zhostily děti ze základní školy, které se však nejvíce těšily na možnost draka i další hřiště vyzkoušet. Děti dostaly sladkou pozornost a společně se svým doprovodem prozkoumali všechny umístěné prvky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Který z projektů navržený občany se v Turnově letos uskuteční?
Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II
Pomalu ožívá tradice setkávání v Turnově II
Regenerace turnovského sídliště u nádraží postupuje do páté etapy
Hřiště na sídlišti v Turnově otevřeno, zčásti jej platili sami obyvatelé

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT