V Turnově II slavnostně otevřeli nová dětská hřiště

14.04.2017 20:31:55 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově II slavnostně otevřeli nová dětská hřiště

Před velikonočními prázdninami za účasti necelé stovky dětí a dospělých otevřeli v Turnově II dvě dětská hřiště a jedno workoutové hřiště s cvičebními prvky pro starší děti a dospělé.

V prostoru zahrady ZŠ Skálova v Alešově ulici bylo dokončeno dětské hřiště pro účely školy. V přilehlém veřejném prostoru vyrostlo unikátní dětské hřiště v podobě tříhlavého draka. Drak nahrazuje dosluhující hřiště hrad v prostoru na sídlišti, které přitahovalo nezvané návštěvníky.

V úvodu slavnostního otevření ve středu 12. dubna pronesl pár slov starosta města Tomáš Hocke, který vyzdvihl umístění nového hřiště, které je pod dohledem městského kamerového systému. Ředitel školy ZŠ Skálova Michal Lou-kota se připojil k řečníkům a poděkoval za obě hřiště zhotoviteli Hřiště hrou, investorovi Městu Turnovu a také sponzorům, kteří přispěli na umístění herních prvků v zahradě školy. Další, kdo pronesl krátký proslov, byl majitel společnosti Hřiště hrou Tomáš Tomsa, který představil hřiště a cvičební sestavu.

Slavnostní otevření celkem tří hřišť v Turnově „Přál bych si, aby se hřiště líbilo hlavně těm nejdůležitějším klientům, kterými jsou děti. Hřiště hrad bylo inspirované pohádkou a zde jsme chtěli pokračovat a pro děti vytvořit nové hřiště, které je přenese do pohádky," řekl Tomáš Tomsa.

Po proslovech následovalo krátké hudební vystoupení dětí, které zahrály na flétny. Děti z družiny si pod vedením vychovatelky Věry Rojíkové připravili pro účastníky otevření krátké divadelní představení, které představilo, jak se zde drak objevil. V závěru pohádky zaznělo od kouzelníků zaklínadlo, které draka zaklelo do dřevěné podoby, aby musel sloužit místním dětem.

Slavnostního přestřižení pásky se zhostily děti ze základní školy, které se však nejvíce těšily na možnost draka i další hřiště vyzkoušet. Děti dostaly sladkou pozornost a společně se svým doprovodem prozkoumali všechny umístěné prvky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Který z projektů navržený občany se v Turnově letos uskuteční?
Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II
Pomalu ožívá tradice setkávání v Turnově II
Regenerace turnovského sídliště u nádraží postupuje do páté etapy
Hřiště na sídlišti v Turnově otevřeno, zčásti jej platili sami obyvatelé

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Únorový program turnovské knihovny
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

Nejčtenější články

03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
04.02.: Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT