V Turnově proběhlo Novoroční setkání s představiteli církví

22.01.2022 15:12:56 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově proběhlo Novoroční setkání s představiteli církví

Po nucené odmlce způsobené lockdownem v loňském roce, se ve středu 19. ledna opět odehrálo novoroční setkání vedení města Turnov se zástupci církví.

V úvodu odpoledního setkání starosta města Tomáš Hocke představil zamýšlené aktivity města pro rok 2022, zmínil plánované investice, ale také oslavy 750 let od první písemné zmínky o městě. Petra Houšková doplnila pozvánku na křest výroční poštovní známky 22. února 2022 a přidala informace o historických i obrazových publikacích, které během roku vyjdou. Jana Svobodová připojila poděkování panu vikáři Václavu Vlasákovi za plánované konání mše za město Turnov, která se odehraje během Týdne oslav 22. května 2022. Pan vikář potvrdil přislib účasti ze strany diecézního biskupa v Litoměřicích Mons. Mgr. Jana Baxanta na mši a všechny přítomné srdečně pozval na její konání.

Jednotliví představitelé církví pak mimo jiné hovořili o tom, jak církevní život ovlivnila doba pandemie covid-19, o přechodném přesunu do online prostředí a také o tom, jak je dobré se vracet k osobním kontaktům. Zaznělo politování nad nemožností setkávání se staršími lidmi během uzávěr, kdy jim velmi často chyběla duchovní útěcha. V souvislosti s první vlnou pandemie starosta poděkoval za nasazení, se kterým se do pomoci potřebným zapojila ADRA, zřízená Církví adventistů sedmého dne.

Jedním z hlavních témat se stal stav církevních památek, které by v nejednom případě zasluhovaly významné rekonstrukce. Starosta vyjádřil zájem o osud těchto budov a ochotu Turnova se spolupodílet na obnovách církevních stánků na území města tak, jak se děje například v případě kostela sv. Mikuláše.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města
Setkání členů Řídicího výboru projektu MAP Turnovsko II
Na turnovské radnici proběhla setkání v rámci kulatých stolů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozsáhlá rekonstrukce turnovské Markovy ulice pokračuje
Slavíme Evropský den chráněných území
Memoriál Ludvíka Daňka 2021 objektivem Petra Ježka
Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT