Veletrh Educa MyJob Liberec 2018 překvapil rekordní návštěvností

16.10.2018 14:25:11 | Autor: Zuzana Pětníková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Veletrh Educa MyJob Liberec 2018 překvapil rekordní návštěvností

Návštěvnost největšího veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí v regionu Educa MyJob Liberec 2018 překonala všechna očekávání pořadatelů. Branami Home Credit Areny prošlo během tří dnů 18 tisíc návštěvníků. Ve srovnání s loňským rokem je to o čtyři tisíce více.

„Náš veletrh každým rokem nabývá na významu, protože lidem zkracuje cestu mezi vzděláváním a kvalitním zaměstnáním. To potvrdila i rekordní návštěvnost letošního dvanáctého ročníku," uvedl za pořadatele Lukáš Přinda. „Pravidelně stoupá také zájem o špičkové konference pro personalisty a představitele škol, které byly tentokrát zcela zaplněné," dodal.

Letos se mohli návštěvníci prostřednictvím veletrhu seznámit na stáncích s téměř 70 školami a 60 firmami z celého Euroregionu. Na prezentaci měli vystavovatelé celé tři dny, po které byl veletrh zdarma přístupný všem.

Oficiální zahájení

Veletrh Educa MyJob Liberec 2018 začal ve čtvrtek 11. října a trval do sobotního odpoledne. Oficiálního zahájení se zúčastnil Petr Tulpa, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, Eva Friedrichová, vedoucí Oddělení zprostředkování a poradenství Úřadu práce ČR a za pořadatele Martin Trita, marketingový manažer společnosti S group Sport Facility Management.

Educa MyJob Liberec 2018<br />Autor: Archiv Educa Myjob Liberec Ocenění TOP škola a TOP firma

Ocenění nejlepších stánků škol a firem už k Educe tradičně patří. Kategorii TOP škola vyhrála houslařská škola z Chebu - Integrovaná střední škola Cheb a v kategorii TOP firma zvítězila firma LUKOV Plast, která obhájila své loňské prvenství. Vítězové získávají výstavní plochu na další rok zdarma, skleněnou trofej vyrobenou přímo pro veletrh od partnera veletrhu firmy LASVIT a další dárky od partnerů veletrhu - Pivovaru Svijany a Makro.

Konference pro personalisty a pro učitele

V rámci veletrhu se konaly dvě konference. První pro všechny personalisty z Liberce a okolí, druhá pro učitele základních i středních škol. HR konference s tématem „Buďme HRrrr" se jako řečníci zúčastnili Radka Jindřichová z firmy Webasto, Jana Dostrašilová a Markéta Fáberová z Magna Exteriors, Heřman Volf z projektu Cesta za snem, Jan Klusoň z Proudly, Vendula Horníková a Michaela Nováková České televize a Zdeněk Pelc z GZ Media. Konference pro učitele se zaměřila na marketing pro školy, konkrétně facebook. Přednášela Zuzana Slottová z LBC HUB a Petr Lukavec z SMWORKS.

Škola doporučená zaměstnavateli

Na Educe proběhlo vyhlášení Školy doporučené zaměstnavateli. Klub zaměstnavatelů prostřednictvím této soutěže pravidelně hodnotí střední školy v kraji a fakulty vysokých škol po celé ČR, a to pomocí hlasování firem. Ve spolupráci s Educa MyJob Liberec 2018 se zaměřili přímo na 10 nejlepších škol doporučených zaměstnavateli v Libereckém kraji. Letošními výherci se staly Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická v Liberci, Střední průmyslová škola technická Jablonec nad Nisou a Střední průmyslová škola Česká Lípa. Více podrobností k této soutěži zde

Šek pro handicapovaného studenta

Návštěvníci veletrhu se s velkým zájmem zapojili do charitativní akce, kterou uspořádali organizátoři veletrhu společně s projektem Cesta za snem. Na trenažéru handbiku během dvou dnů najeli 200 km, které pořadatelé proměnili v 10 tisíc korun. Peníze jdou do rukou libereckého studenta Jana Hotovce, který je na vozíku, byl přijat do Prahy na vysokou školu a rád by se osamostatnil. Do charitativní akce se z vlastní iniciativy zapojily další firmy, které finančním darem přispěly na potřebnou kompenzační pomůcku.

Educa MyJob Liberec 2018<br />Autor: Archiv Educa Myjob Liberec Novinky veletrhu

Pořadatelé si letos pro návštěvníky připravili několik novinek. Mimořádný zájem byl o Testovací centrum připravené ve spolupráci s VysokeŠkoly.cz. Díky krátkému testu mohli žáci bleskově zjistit, jaký jsou studijní typ. Tuto možnost využily více než dva tisíce studentů. Nové uspořádání na ploše Home Credit Areny poskytlo vystavovatelům více prostoru a návštěvníkům lepší výhled na hlavní podium. K vidění byla také výstava k výročí 100 let od vzniku republiky, kterou připravilo vedení Libereckého kraje.

Čím je Educa unikátní?

Díky veletrhu Educa MyJob Liberec 2018 se na jednom místě sejdou školy a firmy z regionu, a vzniká tak prostor pro velmi potřebný dialog. Instituce si navzájem mohou sdělit, co zaměstnavatelé očekávají od čerstvých absolventů, aby školy studenty lépe připravily na praxi a naopak - společnosti se dozvědí přímo od škol, co absolventi aktuálně hledají. Celé propojení těchto dvou světů dává obrovský smysl i samotným studentům základních nebo středních škol, pro které je veletrh primárně určen. Ti, kteří veletrh navštíví, mohou vidět nejen, co je čeká na vybrané škole, ale také mají možnost zjistit, jaké bude jejich budoucí uplatnění v zaměstnání. Veletrh je skvělým místem i pro zaměstnance. Díky široké nabídce téměř 60 firem mohou najít nové uplatnění, a to ať už práci aktivně hledají, nebo se právě rozhodují o změně kariéry a zaměstnání.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Známe medailisty v soutěži Škola doporučená zaměstnavateli
Educa 2018 pomáhá nastartovat kariéru
Na úspěšný veletrh Educa zavítalo dvanáct a půl tisíce návštěvníků
Veletrh Educa představí školy a nabídne práci
Veletrh Educa MyJob Liberec 2016 navštívilo téměř 11 tisíc lidí
Práci nebo školu hledalo na Educa Myjob Liberec deset tisíc zájemců

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Únorový program turnovské knihovny
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

Nejčtenější články

03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
04.02.: Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT