Vítězem Kozákov Challenge 2017 Brazilec Lessa, neztratili se ani Češi
24.07.2017 14:35:53 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

Vítězem sobotního závodu v downhilll skateboardingu Kozákov Challenge 2017 se stal Brazilec Thiago Gomes Lessa. Úspěch slaví i čeští závodníci, když Pavel Zajíc dojel na druhém místě v kategorii Masters a Andrej Illič skončil čtvrtý v kategorii luge.
Letošní ročník nepřinesl žádná velká překvapení a na stupně vítězů se postavili favorité závodu. Podobně jako Thiago Gomes Lessa, i v mezi ženami dominovala momentálně nejsuverénnější žena světového longboardingu Emily Pross, která tuto sezónu vyhrála všechny své závody a jednu dokonce i kategorii open. Kategorii luge vyhrál podobně jako v minulých letech Španěl Mikel Echegaray Diez a kategorii juniorů potom Švýcar Tristan Cardillo. Mezi muži nad 35 (kategorie masters) si první místo vydobyl Kanaďan Nicolas Desmarais.
Tak jako v minulých letech byl i letošní devátý ročník závodu světové série vyprodán a na start se postavilo na 200 jezdců z celého světa.
Závod hlavní kategorie open začínal po dvou dnech tréninkových jízd časovou kvalifikací, která rozřadila jezdce do tří skupin. Nejlepších 60 jezdců mělo postup do hlavního sobotního závodu jistý, zbytek bojoval ve vyřazovacích kolech o poslední čtyři místa. Na start se postavilo i několik českých závodníků, z nichž se dva probojovali přímo do hlavního závodu. Nakonec se v těžké konkurenci nejlépe umístil Vašek Čvančara, který skončil v osmifinále.
Výsledky Kozákov Challenge 2017:
Open: 1. Thiago Gomes Lessa, 2. Brennan Bast, 3. Carlos Paixao, 4. Patrick Switzer.
Juniors: 1. Tristan Cardillo, 2. Taylor Cook, 3. Pedro Oliver, 4. Nikolay Keller.
Women: 1. Emily Pross, 2. Melissa Brogni, 3. Cassandra Duchense, 4. Anna Poursin.
Masters: 1. Nicolas Desmarais, 2. Pavel Zajíc, 3. Scott Lembach, 4. Luis Garcia.
Luge: 1. Mikel Echegaray Diez, 2. Abdil Mahdzan, 3. Ryan Farmer, 4. Andrej Ilič.
Fotogalerie Václava Novotného:
Podrobná pozvánka
Předchozí ročníky závodu Kozákov Challenge:
8. ročník: FOTO: Kozákov Challenge 2016 vyhrál Švéd Persson, medaile mají i Češi
Fotogalerie Václava Novotného z roku 2016
7. ročník: FOTO: Kozákov Challenge má letos českého medailistu!
6. ročník: Kozákov Challenge ovládl v nejprestižnější kategorii Sebastian Hertler
5. ročník: Kozákov znovu prověřil schopnosti sjezdařů na skateboardech
4. ročník: Obrazem: Sjezdaři na skateboardech obsadili na čtyři dny Kozákov
3. ročník: Skateboardisti se dočkali pro závody na Kozákově lepšího počasí
2. ročník: Vítěze závodu světové série určila už kvalifikace
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Liberecký kraj rozdělí téměř milion na podporu ekologického vytápění
Pokračovat v podpoře efektivnějšího a ekologičtějšího způsobu vytápění. To je cílem aktualizovaného programu z dotačního fondu kraje, který nese název Podpora dodatečné instalace akumulační nádoby u domácích kotlů na pevná paliva. Je v něm vyčleněno 949.410 korun. Podmínky programu odsouhlasila na svém úterním zasedání Rada Libereckého kraje. „Jsem rád, že Liberecký kraj opět podpoří efektivnější a ekologičtější způsoby vytápění formou dotačního programu, kterým domácnosti doplní otopnou soustavu o akumulační nádobu. Sníží se díky ní znečištění ovzduší emisemi z domácího vytápění a dosáhne se úspory paliva, vyššího tepelného komfortu, nižších nákladů na energii a nižších nákladů na obsluhu," uvedl Edvard Kožušník, statutární náměstek hejtmana pro resort hospodářského a strategického rozvoje.
Na průtahu Libercem dojde v únoru k částečné uzavírce
V sobotu 15. února dojde k dopravnímu omezení na průtahu Libercem na silnici I/35. Důvodem je rekonstrukce tunelu. Uzavřen bude jeden jízdní pás. Řidiči projedou v režimu 1+1. V sobotu 15. 2. začne instalace dopravního značení. Následně budou provedeny práce na elektrických rozvodech v tubusu směr Děčín - Praha. A od začátku března až do konce července bude probíhat kompletní rekonstrukce tubusu směr Praha - Děčín. Spolu s tunelem na silnici I/35 projdou rekonstrukcí i mosty nad Švermovou ulicí a Košickou ulicí u Babylonu. Stavební práce na průtahu Libercem plánují s omezením provozu do konce roku 2025. Zhotovitelem všech tří zakázek je společnost EUROVIA CZ a. s. za zhruba 246 milionů Kč bez DPH.
Nejnovější články
Centrum pro rodinu Náruč v únoru 2025
Kultura v Železném Brodě v únoru
V Českém ráji hasiči zachraňovali koně
Semilští hasiči o víkendu vyprošťovali u dopravní nehody
Výrobky šikovných řemeslníků a sociálních podniků ukáže výstava
Nejčtenější články
06.02.: Semilští hasiči o víkendu vyprošťovali u dopravní nehody
04.02.: Výprava Libereckého kraje veze ze zimní olympiády dětí 27 medailí
06.02.: V Českém ráji hasiči zachraňovali koně
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.