Vyhrály jen Sedmihorky. Lomnice, Semily i Bozkov bez bodu

21.05.2017 21:40:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Lomnice nad Popelkou

Kromě Sedmihorek týmy z okresu Semily v krajském přeboru o víkendu nebodovaly. Lomnice doma prohrála 1:4 se Skalicí, Semily doma podlehly 0:1 Bílému Kostelu a Bozkov prohrál 2:0 v Doksech. Jediné Sedmihorky braly všechny body po těsné výhře 1:0 ve Velkých Hamrech.

Lomnice - Skalice 1:4 (0:2)

Domácím se sešla sestava v rámci možností letošní sezony solidní, ale Skalice přesto byla favoritem. Do 30. minutě bylo utkání vyrovnané, pak se poprvé za hosty prosadil Švec. Bohužel hned za pět minut se podruhé po centru ze strany prosadil Paštika a hosté vedli 0:2.

na začátku druhé půle Vohnout našel Janatu, který byla faulován a z nařízené penalty snížil na 1:2 Drahoňovský. Vzápětí byla nařízena penalty i na druhé straně, ale brankář Jezdinský ji vychytal a udržel domácí šance. Přesto hosté vzápětí potvrdili vedení třetím gólem paštiky a to asi zápas rozhodlo. V závěru pak Skaličtí přidali ještě čtvrtou branku do domácí sítě.

Příští víkend se na lomnickém stadionu opět koná Mezinárodní turnaj přípravek, takže kvůli tomu utkání kola sehrají Lomničtí utkání v Bílém Kostele ve středu 31. května.

Branky: 48. Drahoňovský z penalty - 34. Švec, 39. a 53. Paštika, 67. Martínek. Rozhodčí: Hnětynka - Vrtal, Bohata, ŽK: 1:4. Diváků: 120. Lomnice: Jezdinský - Starý, Drahoňovský, Piry, Vohnout - Janata, Poledník, Drusan, Heřmanský (72. Kutek) - Zboroň, Vávra.

Utkání krajského přeboru Semily - Bílý Kostel<br />Autor: Petr Ježek Semily - Bílý Kostel 0:1 (0:0)

Po vyrovnaném zápase byl výsledkem pro domácí opět zmar! Rozhodla totiž branka Vacka v 84. minutě, která hostům zajistila všechny body a domácí ze zápasu nevytěžili nic. Přitom začátek nebyl špatný, už v 10. minutě ale musel kvůli obnovenému svalovému zranění střídat zkušený Zonyga. Zhruba ve 30. minutě domácí vstřelili gól, když Frolík sebral balon rozehrávajícímu gólmanovi Ulrichovi a do prázdné brány míč zasunul Houžvička. Rozhodčí ale branku neuznal kvůli faulu na brankáře.

V 66. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Holeček z Bílého Kostela, ale domácí přesilovku nedokázali využít. Mírný tlak končil před brankou a pouhé dvě střely mířící mezi tři tyče za poločas byly žalostně málo. Navíc mířily jen do brankáře, a soupeř tak mohl v posledních minutách udeřit a získat všechny tři body. Poslední minuty zápasu už přerušovaly akce drobné fauly, zranění a ošetřování, přesto rozhodčí nastavil jedinou minutu navíc.

„Co k tomu říct, neslaná nemastná hra z naší strany, kterou se nepodařilo rozhýbat, nedařilo se dnes ani Houžvičkovi. V přesilovce jsme si vytvořili mírný tlak, ale to bylo málo," nebyl po zápase nadšený trenér Semil David Grebeníček.

Branky: 84. Vacek. Rozhodčí: Kvítek - Čurda, Jacik, ŽK: 5:6, ČK: 0:1 (66. Holeček). Diváků: 120. Semily: Sedláček - Hradecký, Hájek, Motejlek, Javůrek - Grebeníček, Zonyga (9. Liška), Močkovský (63. Chlupáč), Frolík - Houžvička, Lukeš (81. Zelenka). Fotogalerie z utkání

Doksy - Bozkov 2:0 (1:0)

Bozkov trápí velká marodka, když chyběli Plátek, Vrchovský, Červený, Landyš i Králíček. A tak na lavičku museli usednout hráči z  B- týmu. V 5. minutě domácí kopali přímý kop kousek od velkého vápna a z něho vybojovali kop rohový, ale z něj šance nevznikla. A ani za tři minuty hosté z přímého kopu neohrozili bránu. V 10. minutě v dobré pozici zastavil Havla ofsajd. Ve 13. minutě byli blízko ke skórování domácí, kteří po přihrávce do velkého vápna z něho těsně přestřelili břevno. V 15. minutě Kanaval vykopl míč nabíhajícímu protihráči a Vanc ho zakopl na rohový kop.  Následný rohový kop Kanaval zneškodnil. V 19. minutě Řeháček nabíhal do vápna, ale než stačil z dobré pozice nacentrovat před bránu, míč mu vykopl brankář domácích, ten se dostal ještě k Makulovi, ale jeho centr odhlavičkovali domácí do bezpečí. Poté hru drobily malé fauly. Ve 26. minutě měl velkou šanci Havel, ale zblízka vystřelil přímo na brankáře, a ten míč vyrazil před sebe, hráč domácích ho následně vykopl přímo k Hypiusovi, ale i jeho střelu Kotyk zlikvidoval. Ve 38. minutě po chybě obrany hostí se dostal míč po centru před bránu k Tomanovi, a ten poslal míč k pravé tyči - 1:0.

Ve 47. minutě po přímém kopu vybojovali domácí rohový kop, z něho se jim podařilo hlavičkovat do brány, ale výborný Kanaval se blýsknul skvělým zákrokem a míč vytáhl. V 54. minutě kopali rohový kop hosté. Makula poslal parádní centr před bránu, ale Kotyk ho vykopl do bezpečí. Za minutu mohl z druhé strany nacentrovat před bránu Lakatoš, ale trefil pouze protihráče. A nedlouho na to nestárnoucí Dolejš poslal bezchybný centr asi 10 metrů od velkého vápna k malému vápnu, ale Řeháček ho do sítě dostat nedokázal. V 62. minutě Dolejš zopakoval situaci a dlouhým nákopem poslal míč na nabíhajícího Hypiuse, ale ten vystřelil v dobré pozici vysoko nad břevno. V 64. minutě se ocitl v dobré palebné pozici hráč Doks, ale lekl se ofsajdu, který máván ani nebyl a vystřelil vedle brány. V 70. minutě Řeháčkův centr před bránu zneškodnila obrana domácích, poté se míč dostal na druhou stranu k nehlídanému Makulovi, a ten vystřelil vedle pravé tyče. V 77. minutě po faulu kopali hosté přímý kop nedaleko vápna, ale Řeháček z něho trefil přímo zeď a poté obrana další pokus zneškodnila. Za dvě minuty ze stejného místa poslal dělovku Hypius směrem na bránu, ale nastřelil pouze břevno. V 85. minutě sebral naději na bodový zisk hostů Toman, ke kterému se dostal míč po výkopu gólmana a následné teči hlavou jeho spoluhráče. On ve velkém vápně vystřelil a míč se nešťastně odrazil od tyče přímo za záda Kanavala. Poté i přes čtyřminutové nastavení hosté se skóre už nic neudělali.

„Bohužel nám v tomto zápase chybělo příliš mnoho hráčů a možná se to podepsalo i na výsledku, i když jsme podali dobrý a sympatický výkon a určitě jsme neudělali ostudu. V prvním poločase byla hra víceméně vyrovnaná, ale po chybě obrany jsme inkasovali gól a v druhém poločase kdy jsme byli i lepší, jen jsme nedokázali vstřelit branku i když gólové šance na to byly a poté jednou z brejku se podařilo domácím potvrdit svoji výhru. Je to škoda, mělo se tu bodovat, teď nás totiž čekají soupeři z čela tabulky a bude těžké urvat nějaké body," uvedl k utkání za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 38. a 85. Toman. Rozhodčí: Janeček - Šedivý, Nešněra, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Bozkov: Kanaval - Tuma (73. Hlava), Vanc, Hypius, Makula, Mazánek, Lakatoš, Bejda, Řeháček, Dolejš, Havel (85. Kurfiřt).

Velké Hamry - Sedmihorky 0:1 (0:0)

Hosté byli v nedělním zápase aktivnější, do úniku se dostali Lemak a Vaníček, ale v koncovce byli nepřesní, Škréta zas mířil jen do brankáře. Na druhé straně byl při šancích domácích pozorný gólman Špína.

Rozhodující branka padla hned na začátku druhé půle, když Michal Marek tečoval balon ve skrumáži před domácí brankou. V 60. minutě měli domácí jedinečnou šanci vyrovnat z nařízeného pokutového kopu, ale brankář Špína střelce Velkých Hamrů vychytal! Další šance měli Lemak a Kroupa, ale další gól se už neurodil ani na jedné straně a Sedmihorští získali cennou výhru.

„Podali jsme bojovný výkon, ještě spoustu šancí jsme neproměnili. Vepředu jsme byli aktivnější a naštěstí se jednou dokázali zaslouženě prosadit," doplnil k zápasu asistent trenéra Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 47. M. Marek. Rozhodčí: Čurda - Hnětynka, Lopuszynski, ŽK: 1:1. Diváků: 150. Sedmihorky: Špína - Ložek, M. Marek, Čermák, Feurich - Lemak (92. Cymbál), Kroupa, Škréta, Vaníček - Beneš, Vitkovič (88. Janata).