Waldorfská MŠ Turnov získala status fakultní školy

04.04.2019 10:45:02 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Waldorfská MŠ Turnov získala status fakultní školy

Minulý týden dorazil do Waldorfské mateřské školy v Turnově děkan FP TU v Liberci, aby udělil škole status fakultní školy. Osvědčení umožňuje studentkám Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické fakulty TU v Liberci vykonávat v turnovské mateřské škole své praxe a prohlubovat si své znalosti o tomto typu výchovně vzdělávacího programu.

„Spolupráce se začala formovat zhruba před třemi roky, kdy k nám začaly jezdit studentky na jednodenní návštěvy. Postupem času se naše vzájemné vazby prohloubily a nyní zde máme děvčata na různé druhy praxí včetně souvislé, která trvá čtyři týdny," popsala Hana Lamačová, ředitelka WMŠ Turnov.

Jak pokračovala, do mateřské školy během školního roku zavítá 40 - 50 studentek. „Pro zájemkyně děláme i speciální semináře. Mezi tématy byly například slavnosti ve waldorfské mateřské škole nebo specifika výtvarných činností a spolupráce s rodiči," jmenovala Hana Lamačová.

Jelikož jde o spolupráci vzájemnou, fakulta na oplátku pořádá odborné semináře pro pedagogický personál mateřských škol.

Praxi studentek si ředitelka turnovské mateřské školy velice chválí. „Neznamená to práci a starost navíc, studentky jsou šikovné, jsou oporou v hodinách a jejich činnost přínosná," uzavřela Lamačová.

„Jako děkan řeším spoustu věcí a ne všechny jsou příjemné. Velice rád slyším slova paní ředitelky a opravdu si naší spolupráce vážím," sdělil Jan Picek, děkan FP TU v Liberci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V turnovské MŠ a ZŠ Sluníčko v dubnu zahájí stavbu denního stacionáře
Starosta Turnova ocenil ke Dni učitelů místní pedagogy
Waldorfská školka získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O titul Vesnice roku 2022 se letos v kraji utká dvanáct obcí
Sekera v turnovském muzeu vypráví příběh starý sedm tisíc let
Přepeře jasnou výhrou potvrdily roli favorita na hřišti posledního Ústí
Rakouská knihovna v Liberci slaví třicítku přednáškou i výstavou
Kynologové Horské služby jsou plně připraveni na letní sezonu

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT