Z Kozákova již podesáté posviští nejrychlejší jezdci na skateboardech

16.07.2018 20:47:00 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna,Český ráj

Z Kozákova již podesáté posviští nejrychlejší jezdci na skateboardech

Již podesáté ve dnech 17. až 21. července vrch Kozákov v Českém ráji hostí mezinárodní závod v downhillovém skateboardingu Kozákov Challenge. Na nejrychlejší tuzemské trati změří síly nejlepší světoví i čeští jezdci, přičemž z kopce pojedou rychlostí až 100 km/h.

Kozákov Challenge je nejprestižnějším závodem na českém území, kde se každý rok schází více než 200 elitních jezdců. Nechybí evropská ani zámořská špička, včetně brazilského střelce Carla Paixaa, veterána Patricka Switzera nebo Emily Pross, první ženy, která vyhrála open kategorii světového závodu.Závod série mistrovství světa se koná pod záštitou Czech Gravity Sports Asociation (CGSA) a International Downhill Federation (IDF).

Napínavý závod pravidelně láká tisíce diváků, z nichž někteří tráví podél trati celý závod, tedy čtyři dny. Závod čítá dvě hlavní disciplíny - longboard, kdy závodníci jedou vestoje rychlostí 80 - 90 km/h, a luge, v níž jezdci kopec zdolávají vleže. V té jezdci při sjezdu dosahují rychlosti přesahující až 100 km/h. Vkategorii longboard se kromě hlavního závodu open, kterého se účastní všichni jezdci, mají své samostatné kategorie ženy, junioři a Masters, tedy jezdci starší 35 let

Trať

Závodní trať je dlouhá přibližně 2,5 km a nabízí dva dlouhé rovné úseky, kde závodníci naberou maximální rychlost, tak prostřední technickou pasáž a serpentiny, které prověří schopnosti každého jezdce. O předjíždění a pády není tedy v závodě nouze, přičemž bezpečí závodníků a diváků zajistí záchranné sítě a tisíce slaměnných balíků.

Vzpomínkové video z roku 2012:


Závodníci

Závodu se pravidelně účastní ti nejlepší světoví jezdci. Kromě již zmiňovaných závodníků nebude chybět například loňský vítěz Thiago Gomes Lessa. Z českých jezdců se můžete těšit na kompletní českou špičku, kdy se na start postaví například dvojnásobný juniorský mistr Evropy Vojta Žáček, loni druhý v kategorii Masters Pavel Zajíc nebo loňský mistr Evropy na lugi Andrej Ilič.

Letošní rok proběhlo poprvé na Kozákově také Mistrovství České republiky. Tyto závody se jely už o týden dopředu 14. a 15. července.

Program

Zázemí na vrcholu kopce zajišťuje kemp a velký party stan, kde můžete v pauzách mezi jízdami odpočívat a večer společně s jezdci oslavit konec dalšího dne. Program v úterý a ve středu proběhnou vždy od cca 10 do 18 hodin volné jízdy (tzv. freeridy). Ve čtvrtek a pátek je od 14 do 18 hodin na programu kvalifikace. Samotným závodům je věnována sobota od 8 do 19 hodin. V sobotu večer proběhne vyhlášení vítězů a závěrečná párty.

Vypůjčit si bude možné vybavení na pétanque, badminton nebo využít sítotiskovou dílnu, kde si bude možné vyrobit vlastní oblečení s motivy Kozákov Challenge nebo longboardingu.

Hudební program:
Čtvrtek 19. 7.: DJ Inso, Tea Tralna, Biomat + All in, Jou Hou.
Pátek 20. 7.: DJ Painter, Pup-shmeer, Johny Adela, Eazy - Jeza, Mário.
Sobota 21. 7.: DJ Oliver Torr, PSJ, SRBS, nrmn, Yan + Pup-shmeer a kolektiv. 

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o aktuálním víkendu

Ohlédnutí za Kozákov Challenge 2018

Předchozí ročníky závodu Kozákov Challenge:

9. ročník: Vítězem Kozákov Challenge 2017 Brazilec Lessa, neztratili se ani Češi

Fotogalerie Václava Novotného 2017:

8. ročník: FOTO: Kozákov Challenge 2016 vyhrál Švéd Persson, medaile mají i Češi

Kozákov Challenge 2016<br />Autor: Jakub Jirman

Fotogalerie Václava Novotného z roku 2016

Kozákov Challenge 2016<br />Autor: Václav Novotný

7. ročník: FOTO: Kozákov Challenge má letos českého medailistu!

6. ročník: Kozákov Challenge ovládl v nejprestižnější kategorii Sebastian Hertler

5. ročník: Kozákov znovu prověřil schopnosti sjezdařů na skateboardech

4. ročník: Obrazem: Sjezdaři na skateboardech obsadili na čtyři dny Kozákov

3. ročník: Skateboardisti se dočkali pro závody na Kozákově lepšího počasí

2. ročník: Vítěze závodu světové série určila už kvalifikace

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT