Za rok 2023 ocenili osm turnovských učitelů

02.04.2023 14:58:34 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Za rok 2023 ocenili osm turnovských učitelů

Den učitelů v České republice každoročně připadá na 28. březen, Den narození J. A. Komenského. V Turnově se pravidelně pojí s oceněním pedagogů, kteří se věnují dětem a žákům v turnovských školách. Rok 2023 přinesl ocenění osmi pedagogům z mateřských i základních škol.

Kromě dlouholeté péče o „své" děti a žáky, do školního života uvedli tito učitelé řadu svých kolegů a dnes stále pomáhají nejen dětem, ale také svým spolupracovníkům.

„Na historické radnici je společně s řediteli jejich domovských škol přivítali starosta města Tomáš Hocke, místostarostka Petra Houšková a místostarosta Jan Lochman. Po hudebním přivítání, o které se postarali žáci ZUŠ Turnov, vedoucí odboru školství, kultury a sportu Martina Marková představila všechny zúčastněné, a po úvodním slovu vedení města také v malých medailoncích shrnula skvělou práci jednotlivých oceněných. V úvodu předávání ocenění starosta města Tomáš Hocke všem poděkoval za jejich čas a úsilí, které věnují dětem. Jak zdůraznil, město se sice snaží starat o prostředí škol a jejich budovy, ale bez obětavé práce pedagogů by celé snažení zcela ztrácelo smysl. Všichni ocenění obdrželi pamětní list, knižní publikaci a květinu," sdělila tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Oce¨nění turnovských učitelů v roce 2023<br />Autor: Marcela Jandová

Mezi oceněnými učiteli v Turnově pro rok 2023 jsou:

Hana Bínová, jejíž profesní dráha začala po maturitě v roce 1957, celková doba její dosavadní praxe je neuvěřitelných 61 let. Nejdéle působila na ZŠ Žižkova, ačkoli do důchodu odešla v roce 2000, dodnes stále učí a doučuje, připravuje k příjímacím zkouškám i maturitě. Stále dokáže oslovit a komunikovat s mladou generací dětí, je velmi oblíbená a žádaná pro své výjimečné pedagogické schopnosti. Její jméno je zárukou kvality, odpovědnosti, laskavé přísnosti a chápajícího člověka, který miluje svou profesi, učitele a děti.

Mgr. Ivo Filip se v letošním roce chystá ukončit své působení ve funkci ředitele ZŠ Žižkova. Odchází na zasloužený odpočinek, po letech kdy vedl kolektiv své školy, působil jako učitel i rádce služebně mladších kolegů. Za vynikající obětavou pedagogickou práci a dlouhodobé řízení školy mu patří ocenění i srdečné poděkování.

Jana Loudová učí již 26 let, působí v MŠ 28. října. Kdo ji zná, neřekne jí jinak než naše Janička (děti, rodiče i kolegové). Je to sluníčko školky, její srdečný smích je slyšet všude. Děti učí hlavně prožitkem. Vše, co jim chce předat, jim laskavým způsobem ukáže, a tak je připravuje na budoucí život. Je to člověk, pro kterého je práce ve školce posláním.  

Mgr. Jitka Roškotová vyučuje anglický jazyk. V ZŠ 28. října pracuje od roku 2009. Dle pana ředitele si zaslouží odměnu za práci pro školu a za výborné výsledky při výuce anglického jazyka. 

Jana Řídká pracuje jako učitelka v mateřské škole už od roku 1980. Dálkově studovala na Technické univerzitě v Liberci obor logopedický asistent a plně se věnuje všem dětem, které potřebují její odbornou pomoc. Má korektní a pozitivní přístup k dětem, respektuje dětskou individualitu a vede k jejímu respektování i ostatní. Její zdvořilý a laskavý přístup k dětem, pozitivní motivace a trpělivost jsou její silnou stránkou. V současné době působí v MŠ Alešova. 

Mgr. Marie Sandleiterová učí již více než 30 let na ZŠ Skálova. Povolání učitelky pro ni byla jasná volba již od dětství a dodnes je bere jako své poslání. U svých žáků si dovedla vždy získat respekt díky důslednému a spravedlivému přístupu při jejich vzdělávání a výchově. Jako kolegyně je oblíbená pro svoji spolehlivost, pracovitost, nezdolnou energii a smysl pro týmovou práci. Ráda pomáhá mladým kolegyním a kolegům, a obětavě s nimi sdílí své mnohaleté zkušenosti z učitelské praxe. 

Mgr. Silvie Stříbrná pracuje již od roku 2000 na ZŠ Žižkova. Od počátku zastává pozici koordinátora ŠVP, ve které si svojí pečlivostí vede velice dobře. S krátkými přestávkami vykonává mnoho let funkci zástupce ředitele, a to i v současné době. V této funkci je velice svědomitá, aktivní a vysoce spolehlivá. 

Mgr. Radka Šimůnková od roku 1985 pracuje v ZŠ Zborovská. Zažila stěhování školy z prostor v Sobotecké ulici, řadu změn se speciální školou a nesnadný vývoj české speciální pedagogiky. V současné době pracuje na postu zástupkyně ředitele a je pro pana ředitele velkou oporou a pomocí. Baví ji učení, její srdeční záležitostí je výuka angličtiny. Sleduje nové trendy, účastní se pilotážních programů, využívá moderní techniku a interaktivní pomůcky. 

„Oceněným pedagogům blahopřejeme, všem učitelům přejeme hodně energie i nadšení pro další práci a stejně nadšené děti a žáky," dodala za město Turnov Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj při Dni učitelů ocenil 21 osobností
Náměstek hejtmana Ramzer na konci listopadu rezignuje na svoji funkci
Kraj opět ocenil učitele. Bylo to po dvouleté koronavirové pauze
Cenu vévody z Edinburghu převzalo v Liberci 25 studentů
Den učitelů přinesl ocenění turnovským pedagogům
Náměstek Ramzer ocenil studenta, který vyhrál Oscara za design
Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově
Ministerstvo plánuje, jak zlepšit kvalitu vzdělávání
Prohlášení náměstka hejtmana Ramzera k distanční výuce a maturitám

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT