Za rok 2023 ocenili osm turnovských učitelů

02.04.2023 14:58:34 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Za rok 2023 ocenili osm turnovských učitelů

Den učitelů v České republice každoročně připadá na 28. březen, Den narození J. A. Komenského. V Turnově se pravidelně pojí s oceněním pedagogů, kteří se věnují dětem a žákům v turnovských školách. Rok 2023 přinesl ocenění osmi pedagogům z mateřských i základních škol.

Kromě dlouholeté péče o „své" děti a žáky, do školního života uvedli tito učitelé řadu svých kolegů a dnes stále pomáhají nejen dětem, ale také svým spolupracovníkům.

„Na historické radnici je společně s řediteli jejich domovských škol přivítali starosta města Tomáš Hocke, místostarostka Petra Houšková a místostarosta Jan Lochman. Po hudebním přivítání, o které se postarali žáci ZUŠ Turnov, vedoucí odboru školství, kultury a sportu Martina Marková představila všechny zúčastněné, a po úvodním slovu vedení města také v malých medailoncích shrnula skvělou práci jednotlivých oceněných. V úvodu předávání ocenění starosta města Tomáš Hocke všem poděkoval za jejich čas a úsilí, které věnují dětem. Jak zdůraznil, město se sice snaží starat o prostředí škol a jejich budovy, ale bez obětavé práce pedagogů by celé snažení zcela ztrácelo smysl. Všichni ocenění obdrželi pamětní list, knižní publikaci a květinu," sdělila tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Oce¨nění turnovských učitelů v roce 2023<br />Autor: Marcela Jandová

Mezi oceněnými učiteli v Turnově pro rok 2023 jsou:

Hana Bínová, jejíž profesní dráha začala po maturitě v roce 1957, celková doba její dosavadní praxe je neuvěřitelných 61 let. Nejdéle působila na ZŠ Žižkova, ačkoli do důchodu odešla v roce 2000, dodnes stále učí a doučuje, připravuje k příjímacím zkouškám i maturitě. Stále dokáže oslovit a komunikovat s mladou generací dětí, je velmi oblíbená a žádaná pro své výjimečné pedagogické schopnosti. Její jméno je zárukou kvality, odpovědnosti, laskavé přísnosti a chápajícího člověka, který miluje svou profesi, učitele a děti.

Mgr. Ivo Filip se v letošním roce chystá ukončit své působení ve funkci ředitele ZŠ Žižkova. Odchází na zasloužený odpočinek, po letech kdy vedl kolektiv své školy, působil jako učitel i rádce služebně mladších kolegů. Za vynikající obětavou pedagogickou práci a dlouhodobé řízení školy mu patří ocenění i srdečné poděkování.

Jana Loudová učí již 26 let, působí v MŠ 28. října. Kdo ji zná, neřekne jí jinak než naše Janička (děti, rodiče i kolegové). Je to sluníčko školky, její srdečný smích je slyšet všude. Děti učí hlavně prožitkem. Vše, co jim chce předat, jim laskavým způsobem ukáže, a tak je připravuje na budoucí život. Je to člověk, pro kterého je práce ve školce posláním.  

Mgr. Jitka Roškotová vyučuje anglický jazyk. V ZŠ 28. října pracuje od roku 2009. Dle pana ředitele si zaslouží odměnu za práci pro školu a za výborné výsledky při výuce anglického jazyka. 

Jana Řídká pracuje jako učitelka v mateřské škole už od roku 1980. Dálkově studovala na Technické univerzitě v Liberci obor logopedický asistent a plně se věnuje všem dětem, které potřebují její odbornou pomoc. Má korektní a pozitivní přístup k dětem, respektuje dětskou individualitu a vede k jejímu respektování i ostatní. Její zdvořilý a laskavý přístup k dětem, pozitivní motivace a trpělivost jsou její silnou stránkou. V současné době působí v MŠ Alešova. 

Mgr. Marie Sandleiterová učí již více než 30 let na ZŠ Skálova. Povolání učitelky pro ni byla jasná volba již od dětství a dodnes je bere jako své poslání. U svých žáků si dovedla vždy získat respekt díky důslednému a spravedlivému přístupu při jejich vzdělávání a výchově. Jako kolegyně je oblíbená pro svoji spolehlivost, pracovitost, nezdolnou energii a smysl pro týmovou práci. Ráda pomáhá mladým kolegyním a kolegům, a obětavě s nimi sdílí své mnohaleté zkušenosti z učitelské praxe. 

Mgr. Silvie Stříbrná pracuje již od roku 2000 na ZŠ Žižkova. Od počátku zastává pozici koordinátora ŠVP, ve které si svojí pečlivostí vede velice dobře. S krátkými přestávkami vykonává mnoho let funkci zástupce ředitele, a to i v současné době. V této funkci je velice svědomitá, aktivní a vysoce spolehlivá. 

Mgr. Radka Šimůnková od roku 1985 pracuje v ZŠ Zborovská. Zažila stěhování školy z prostor v Sobotecké ulici, řadu změn se speciální školou a nesnadný vývoj české speciální pedagogiky. V současné době pracuje na postu zástupkyně ředitele a je pro pana ředitele velkou oporou a pomocí. Baví ji učení, její srdeční záležitostí je výuka angličtiny. Sleduje nové trendy, účastní se pilotážních programů, využívá moderní techniku a interaktivní pomůcky. 

„Oceněným pedagogům blahopřejeme, všem učitelům přejeme hodně energie i nadšení pro další práci a stejně nadšené děti a žáky," dodala za město Turnov Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj při Dni učitelů ocenil 21 osobností
Náměstek hejtmana Ramzer na konci listopadu rezignuje na svoji funkci
Kraj opět ocenil učitele. Bylo to po dvouleté koronavirové pauze
Cenu vévody z Edinburghu převzalo v Liberci 25 studentů
Den učitelů přinesl ocenění turnovským pedagogům
Náměstek Ramzer ocenil studenta, který vyhrál Oscara za design
Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově
Ministerstvo plánuje, jak zlepšit kvalitu vzdělávání
Prohlášení náměstka hejtmana Ramzera k distanční výuce a maturitám

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT