Žáci čtvrtých tříd turnovských škol putovali po památkách

22.09.2021 15:23:29 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Žáci čtvrtých tříd turnovských škol putovali po památkách

Při příležitosti EHD - Dny evropského dědictví se ve čtvrtek 16. září 2021 uskutečnila tradiční akce Putování po památkách, kterou připravuje odbor školství, kultury a sportu pro žáky čtvrtých tříd místních základních škol.

Cílem této každoroční akce je, aby všichni žáci čtvrtých tříd dostali příležitost k seznámení s významnými památkami a místy ve městě. Akce se zúčastnila ZŠ 28. října a ZŠ Žižkova, pro další školy bude putování připraveno ve druhém pololetí tohoto školního roku.

Jednotlivé třídy putovaly s půlhodinovými rozestupy. Na závěr došlo v rámci každé třídy na vyhodnocení a odměnu pro nejlepší družstvo. První zastávkou se stal kostel sv. Františka z Assisi, který je chráněn jako kulturní památka České republiky. Následovala židovská synagoga v Krajířově ulici. Na obou zastaveních se žáci seznámili s historií památek a tradicemi.

Ukázka dravců<br />Autor: Archiv města Turnov Poté žáci v Rývových sadech viděli ukázku dravého ptactva pod vedením sokolníka Milana Straky. Cílem putování se stal Dlaskův statek v Dolánkách, kde si malí výletníci vyslechli poslední výklad. Čekalo na ně občerstvení a proběhlo vyhodnocení vědomostních kvízů, které děti vyplňovaly v týmech vždy po výkladu na jednotlivých stanovištích.

„Putování po památkách bylo zajištěno ve spolupráci s Muzeem Českého ráje, místním informačním centrem a organizací Turnovské památky a cestovní ruch. Poděkování patří také panu vikáři Václavu Vlasákovi, který dětem zajistil návštěvu kostela. I přes nepřízeň počasí se akce vydařila a všem zúčastněným děkujeme," uvedl Odbor školství, kultury a sportu MěÚ Turnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Září je na hradech a zámcích ve znamení Dnů evropského dědictví
Vila, muzeum i sušárna. Památky v kraji otevírají své brány
Hrad Valdštejn zve na zářijovou dětskou pouť
Čtvrťáci z turnovských škol putovali po památkách
Čtvrťáci putovali po památkách, seznámili se i s životem dravých ptáků
Putování dětí po turnovských památkách 2017
Žáci čtvrtých ročníků turnovských škol putovali po památkách

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

S podporou kraje bude i letos probíhat vyšetření včelích nákaz

Liberecký kraj i letos pokračuje v podpoře monitoringu výskytu závažných onemocnění včel - moru a hniloby včelího plodu. Včasná lokalizace a likvidace ohniska totiž zamezuje šíření těchto velmi nebezpečných nákaz. Krajští radní proto na svém jednání schválili dotaci ve výši 450 tisíc korun pro Český svaz včelařů, okresní organizaci Liberec, která zastupuje včelaře z celého Libereckého kraje. Její členové vyšetření včelstev na území Libereckého kraje opět zajistí ve spolupráci s Krajskou veterinární správou.

Návrat starých jabloní do jabloneckých zahrad

Jablonec nad Nisou nabídne svým obyvatelům 160 jabloní starých českých odrůd za symbolických 160 korun. O stromy určené pro výsadbu na pozemcích v katastru města se mohou zájemci přihlásit od května do konce června 2026. O přidělení stromu rozhodne pořadí doručení žádosti. Další informace na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Verona roztančí bozkovskou diskotéku
Kam za sportem a zábavou o víkendu 16. a 17. května
Oslavy krajské knihovny zakončí panelová diskuze
Koncert sdružení Fidle přivítá lomnické muzeum

Nejčtenější články

16.05.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 16. a 17. května
16.05.: Verona roztančí bozkovskou diskotéku
15.05.: Cena Karla Hubáčka za rok 2026 putuje do Muzea veteránů v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VisionWorks

Vážení zákazníci!

Po 25 letech aktivní činnosti na poli výroby WWW aplikací jsem se po zralé úvaze rozhodl, že přenechám své místo dravému mládí.

Vytvořili jsme společně stovky malých webových stránek a desítky e-shopů i podnikových systémů. S některými z Vás jsem spolupracoval desítky let a věřím, že to byla oboustranně příjemná spolupráce.

Aktuálně již tedy nebudu přijímat nové zákázky. Pokud ale máte stále funkční web z mé produkce, můžete nadále počítat s mou podporou!

S pozdravem Váš Jiří Šálek

VisionWorks

Vážení zákazníci!

Po 25 letech aktivní činnosti na poli výroby WWW aplikací jsem se po zralé úvaze rozhodl, že přenechám své místo dravému mládí.

Vytvořili jsme společně stovky malých webových stránek a desítky e-shopů i podnikových systémů. S některými z Vás jsem spolupracoval desítky let a věřím, že to byla oboustranně příjemná spolupráce.

Aktuálně již tedy nebudu přijímat nové zákázky. Pokud ale máte stále funkční web z mé produkce, můžete nadále počítat s mou podporou!

S pozdravem Váš Jiří Šálek

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT