Zasněžovací systém pomohl hasičům při likvidaci požáru v Kořenově

03.12.2019 10:19:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Harrachov,Liberecký kraj

Zasněžovací systém pomohl hasičům při likvidaci požáru v Kořenově

Systém pro zasněžování ski areálu U čápa hasičům pomohl uchránit majetek v hodnotě 2,5 milionu korun. V neděli totiž krátce po druhé hodině odpolední vyjely jednotky druhého stupně k požáru zahradní kolny v Kořenově na Jablonecku, a to z důvodu přítomnosti žhavého popela.

Kolna byla požárem zcela zničena. Požár se rozšířil také na sousední rodinný dům, kde shořelo podbití domu. „Přístup k místu zásahu byl velmi komplikovaný až nepřístupný. Hasiči z Příchovic využili znalosti místního terénu a zvolili netradiční cestu přímo po přilehlé, tou dobou promáčené, sjezdovce v areálu U Čápa. Hasební látku jednotky čerpaly ze zasněžovacího systému místního ski areálu, díky kterému čerpaly vodu do cisteren rychleji, což hasičům pomohlo uchránit majetek v hodnotě 2,5 milionu korun. Škoda celé události byla stanovaná vyšetřovatelem příčin požárů na cca 100 tisíc korun," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Požár zahradní kůlny v Kořenově<br />Autor: HZS Libereckého kraje Za pomoci termokamery hasiči vyhledali skrytá ohniska požáru, která se jim následně podařila také uhasit. „Požár byl lokalizován za půl hodiny od nahlášení události, tedy ve 14:45. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu na Krajské operační a informační středisko ve 14:58. V místě události zůstala do 18 hodin místní jednotka hasičů jako dohlídka pro případné znovu rozhoření skrytých ohnisek," dodala mluvčí hasičů.

Na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů Jablonec nad Nisou a Tanvaldu a čtyři jednotky dobrovolných hasičů JSDH Kořenov - Příchovice, Kořenov - Horní Polubný, Harrachov a Desná.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po úniku plynu v Hamru na Jezeře jsou zasahující stále pod dohledem
O víkendu hořelo v Železném Brodě i Jablonci
Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře
Hořela chalupa v Jesenném, při zásahu se zranil jeden z hasičů
Požár lesního porostu u Železného Brodu zaměstnal hasiče

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT