Železný Brod se promění už podeváté ve Skleněné městečko

16.09.2015 18:12:41 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Železný Brod se promění už podeváté ve Skleněné městečko

Podeváté oslaví v Železném Brodě umění a dovednosti sklářů slavnostmi Skleněné městečko. Výstavy, workshopy, tradiční sklářský trh nebo bohatý kulturní program zaplní město o víkendu 19. až 20. září.

Slavnostní zahájení Skleněného městečka je na programu v sobotu od 10 hodin na schodišti železnobrodské sklářské školy, zúčastní se ho i radní pro školství Alena Losová, která převzala nad slavnostmi záštitu. Připojí se k ní také radní Vladimír Mastník.

Slavnosti patří k jedné z největších oslav sklářského řemesla v regionu. Už v pátek 18. září mohou zamířit na Pecha Kucha Night, vol. 14 do KC Kino Železný Brod, kde budou od 19 hodin prezentovány práce sklářských výtvarníků a designérů. Sobotní program začne už po deváté hodině ráno. Otevřena budou Muzeum a galerie Detesk či Městské muzeum v Železném Brodě, stejně tak i Městská galerie Vlastimila Rady nebo Minimuzeum skleněných betlémů v železnobrodské části Trávníky či sklářská škola. Ve všech těchto prostorách lidé uvidí výstavy a ukázky prací různých sklářských výtvarníků. Na Malém náměstí a v Jirchářské ulici rozloží stánkový prodej pod širým nebem rovněž výrobci a prodejci skla, sklářská škola otevře interaktivní dílny a na bleší trh se sklem a projekcemi mohou zájemci zajít například třeba do industriálního prostoru Šroubárna.

V 11 hodin v sobotu bude také slavnostně zahájena výstava výsledků Letní sklářské dílny 2015, o hodinu později začne na sklářské škole Absolventský sraz u příležitosti 95. výročí založení školy. Od 17 hodin je naplánováno dalších zahájení výstavy, tentokrát Studio Lhotský a hosté.

Sklářské městečko otevře také některé provozovny sklářských firem - Sklo Bursa (dekorační sklo, možnost předvádění práce u kahanu), Železná 98, firemní prodejnu DT Glass s.r.o. (dekorační a technické sklo, předvádění práce u kahanu) na nábřeží Obránců míru, Muzeum, galerii a prodejnu Detesk (skleněné lahve, dekorační a technické sklo) na náměstí 3. května a Lampglas (vinuté perle a originální šperky) ve Štefánikově ulici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v září
Výstavou v Železném Brodě připomenou Aloise Meteláka
Skleněné plastiky a soubory Ivany Houserové vystavuje Galerie Detesk
V rámci Skleněného městečka se uskuteční Festival skleněných nástrojů
Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2014

Ke stažení

Skleněné městečko 2015 - oficiální plakát s programem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody a Společnost pro krajinu ocenily v letošním roce bioložku a přírodovědkyni Anežku Bartošovou Cenou Ivana Dejmala za mimořádný počin při ochraně přírody související s ochranou lužních lesů, místní krajiny a připravovanou chráněnou krajinnou oblastí Soutok. Zvláštní cena pak byla udělena i Kláře Rothscheinové a Marii Baránková, které přispěly rovněž zásadním dílem k otevřené a férové diskusi o potřebě zvýšené a racionální ochrany místní unikátní přírody a lesů. Více podrobností

Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely

Výstavu obrazů ve výstavní síni Zámečku, nazvanou Jaroslav Švihla - Pastely, zahájila vernisáž v pátek 1. prosince od 16 hodin. Výstavu můžete navštívit až do ledna 2024. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V charitativním utkání vyzvou turnovští florbalisté Panthers Liberec
Znovuotevřou orloj Martina Chaloupky v Žibřidicích na Liberecku
Liberecký kraj zná vítěze soutěže Knihovník roku 2023
Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?

Nejčtenější články

06.12.: Chlapce po střetu s autobusem v Semilech zachránila hromada sněhu
07.12.: V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
07.12.: Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT