Získané a ztracené body turnovských volejbalistek

05.02.2019 17:20:52 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Během posledních dvou víkendů zavítaly turnovské volejbalistky na hřiště svých soupeřů, aby sehrály další ligová utkání. Nejdříve v sobotu 26. ledna je čekala cesta do Žďáru nad Sázavou, o týden později (v sobotu 2. února) vyjely směr Svitavy.

Obě dvě dvojutkání byla nesmírně důležitá, protože se jednalo o soupeře z druhé poloviny tabulky. V obou dvojzápasech dokázaly vždy jednou zvítězit a připsat si cenné body, ale vzhledem k průběhu druhých utkání také další body zbytečně ztratit.

TJ Žďár nad Sázavou - TJ Zikuda Turnov 1:3 (19, -21, -17, -21)

K prvnímu utkání ve Žďáru nastoupily naše hráčky po velmi krátkém rozcvičení, které bylo zapříčiněné pozdějším příjezdem autobusu. Chvíli našim hráčkám trvalo, než se rozehrály a dostaly do správné provozní teploty. Dalším klíčovým momentem bylo zvrtnutí nohy blokařky T. Kovářové, která byla nucena v úvodu setu odstoupit. Po nevýrazném výkonu připadl tedy první set soupeři poměrem 25:19. V druhém setu nastupuje po zatejpování kotníku opět T. Kovářová a celý tým se začíná dostávat do správných obrátek na hřišti více a více dominovat. Po setech 25:21, 25:17 a 25:21 Turnov jasně vítězí v celém utkání 3:1 a připisuje si tři cenné body do ligové tabulky.

Sestava Turnova: M. Plocová (2 body v utkání), J. Matějková (12 bodů), T. Kovářová (15 bodů), M. Maříková (9 bodů), J. Krupařová (15 bodů), M. Hanzlová (15 bodů) a K. Klejchová + E. Zakouřilová - střídaly Š. Zakouřilová (3 body), P. Vaníčková (3 body), K. Hejduková (1 bod).

TJ Žďár nad Sázavou - TJ Zikuda Turnov 3:2 (-22, -21, 22, 9, 3)

V druhém utkání turnovské hráčky navázaly na dobrý výkon z prvního utkání. První dva sety po výsledcích 25:22, 25:21 právem připadly našim hráčkám. Třetí set byl celý vyrovnaný. Koncovku ale lépe zvládl Žďár a po výsledku 22:25 snížil na 1:2. Toto byl zřejmě klíčový moment, protože poté bohužel Žďár absolutně dominoval a v následujících dvou setech zvítězil 25:9 a 15:3 a doslova nám ukradl dobře rozehraný zápas a případný zisk dalšího možného vítězství.

Sestava Turnova: V. Bubáková, J. Matějková (9 bodů), K. Hejduková (3 body), M. Maříková (10 bodů), P. Vaníčková (13 bodů), M. Hanzlová (9 bodů) a K. Klejchová + E. Zakouřilová - střídaly Š. Zakouřilová (1 bod), M. Plocová (1 bod), J. Krupařová (7 bodů), L. Němečková.

TJ Svitavy - TJ Zikuda Turnov 1:3 (17, -21, -21, -22)

Do Svitav jely turnovské hráčky s očekáváním zisku dalších bodů, protože soupeř se nachází na posledním místě ligové tabulky. Hra svitavských hráček je ale na začátku hned zaskočila a velmi brzy zjistily, že to jednoduché dvojutkání nebude. Soupeřky zdobila velmi dobrá obrana v poli a také poměrně úspěšný útok z hlavního kůlu. V prvním setu se tedy turnovské volejbalistky rozkoukávaly a hra byla plná nevynucených chyb (9 chyb na útoku a 5 zkažených podání). Úvodní set proto ztratily poměrem 17:25.

V druhém setu se hra velmi vyrovnala a na obou stranách byl k vidění kvalitní volejbal. Obě družstva se přetahovala o každý bod až do stavu 13:13. Za tohoto stavu se Turnovským naštěstí podařilo výrazně odskočit na 19:13 a pak už pohodlně dokráčet k zaslouženému vítězství v druhém setu poměrem 25:21 (na naší straně 11 uhraných útoků, 3 esa, 3 bloky). Turnovská kvalitní hra se přenesla i do dalšího setu, kdy body uhrávaly hráčky samy (opět 11 uhraných útoků, 4 esa, 3 bloky). Tento set vyhrály 25:21. Čtvrtý set dokázaly ještě vylepšit statistiky (14 bodových útoků, 3 esa, 2 bloky). Po vítězství 25:22 celé utkání vyhrály 3:1, a připsaly si tak zasloužené 3 body.

Sestava Turnova: Š. Zakouřilová, J. Matějková (7 bodů), T. Kovářová (21 bodů!), M. Maříková (6 bodů), P. Vaníčková (1 bod), M. Hanzlová (13 bodů) a K. Klejchová + E. Zakouřilová - střídaly M. Plocová (2 body), J. Krupařová (17 bodů), K. Hejduková.

TJ Svitavy - TJ Zikuda Turnov 3:1 (22, -12, 27, 18)

Druhé utkání nezačaly Turnovačky dobře a soupeř se ujal vedení už 8:3. Pak se začalo hostujícímu družstvu velmi dařit na útoku (celkem 14 bodových útoků v tomto setu) a dokázalo otočit stav na 14:10. V koncovce ale nakonec přišlo pár chyb a úvodní sada připadla poměrem 25:22 soupeřkám. Do druhé sady neklesly hráčky na mysli a navázaly na dobrý výkon z úvodní sady. Dařilo se opět výrazně na útoku (16 bodů!) a když se k tomu přidala i dobrá obrana, tak z toho bylo jasné vítězství 25:12 a vyrovnání na 1:1.

Soupeř byl zaskočen kvalitní hrou a hostující tým pokračoval v dominanci na hřišti. V třetím setu už vedly turnovské hráčky 20:12, ale bohužel přestaly být hladové po vítězství. Zbytečnými chybami a nepozorností v poli daly soupeři naději, a ten se začal rvát jako lev. V koncovce vedly ještě 23:17 a dokonce 24:20, ale pak přišel nepochopitelný kolaps a soupeř srovnal na 24:24. Turnovské volejbalistky vybojovaly jeden setbol, ale pak i přes boj tahaly už jen za kratší konec a nakonec zbytečně prohrály 27:29. Tato ztráta nechala v turnovských hlavách stopy a v třetím setu už jasně dominoval soupeř, který zvítězil 25:18 a vrátil porážku z úvodního utkání.

Sestava Turnova: M. Plocová (5 bodů v utkání), J. Matějková (14 bodů), T. Kovářová (11 bodů), M. Maříková (4 body), J. Krupařová (24 bodů!), M. Hanzlová (14 bodů) a K. Klejchová + E. Zakouřilová - střídaly Š. Zakouřilová, P. Vaníčková, K. Hejduková, L. Němečková, V. Bubáková.

„Z obou dvojutkání jsme si připsali 7 bodů z 12 možných, což není špatný výsledek a jsme za to rádi. Těší nás i velmi dobrá úroveň naší hry, kterou jsme předváděli po většinu času. Velmi nás ale mrzí chvilkové výpadky, kdy jsme soupeři doslova zbytečně darovali zbylé body," komentoval zápasy trenér Turnova Pavel Starý.

Další domácí utkání sehraje Turnov hned příští sobotu 9. února proti Říčanům (momentálně 2. místo v tabulce). „Utkání by měla začít cca v 11 a v 15 hodin - hned po skončení zápasů mužů, kteří hrají derby proti Malé Skále. Zveme všechny fanoušky, přijďte nás podpořit," dodal turnovský trenér.