Žižkovkast aneb čím žijeme na Žižkovce

22.02.2023 11:35:19 | Autor: ZŠ Žižkova Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Žižkovkast aneb čím žijeme na Žižkovce

Víte, co to je Žižkovkast? Je to podcast ze Žižkovky. Tedy rozhovory s učiteli, s žáky, se zaměstnanci školy, a dokonce i se zajímavými osobnostmi. Redakční rada složená ze žáků 7. a 8. ročníku pracuje od začátku letošního školního roku.

Žižkovkastem jsme se jako škola zapojili do projektu Kde končí svět, jehož letošní téma je Dobré zprávy.

V posledním dílu Žižkovkastu se posluchači doví od paní učitelek našich budoucích prvňáčků, co všechno má předškolák umět, co si má do 1. třídy koupit, kdy se může s paními učitelkami vidět ještě před zápisem, kdy si u nás ve škole může vyzkoušet Zápis nanečisto a spoustu dalších důležitých informací.

Jednotlivé díly Žižkovkastu najdete na YouTube či na Spotify pod názvem Žižkovkast. Chcete si poslechnout rozhovory s učiteli, žáky, zaměstnanci školy či zajímavými osobnostmi? Potom neváhejte a poslouchejte Žižkovkast!

QR kód pro informace o slavnostním zápise<br />Autor: Archiv ZŠ Žižkova Turnov Zápis nanečisto na Žižkovce

ZŠ Turnov, Žižkova zve na akci Zápis nanečisto, která se koná dne 14. 3. od 15:30. Těší se na Vás školní skřítkové, pohádkové bytosti i paní učitelky budoucích prvních ročníků. Můžete si projít prostory školičky, podívat se do tříd, vyzkoušet si zápis nanečisto, nahlédnout do pracovních sešitů, pracovat na interaktivní tabuli a pohrát si s roboty.

Slavnostní zápis do 1. ročníku proběhne dne 4. 4. od 10-17 hodin. Bližší informace najdete na webových stránkách školy www.zsturnov.cz nebo na přiloženým QR kódem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Den svobody si připomněli i na turnovské ZŠ Žižkova
Turnovskou Žižkovku provoněla vůně koláčů
Vypravěči ze Žižkovky si z oblastní přehlídky přivezli pěkná ocenění
Žáci ze Žižkovky získali speciální ocenění v celostátní literární soutěži
Žáci ZŠ Turnov Žižkova si vyzkoušeli práci poslanců ve sněmovně
Žáci ze Žižkovky byli letos opět velmi úspěšní
Žáci ze Žižkovky představili knížku Děti Turnovu seniorům
Žáci na Žižkovce při tradičním jarmarku oslavili 750. výročí Turnova
Předposlední květnový víkend zahájil Týden oslav Turnova
Recitátoři z turnovské Žižkovky přivezli z kraje 1. a 2. místo
Recitátoři ze Žižkovky postupují do krajského kola
První a třetí v okresní Olympiádě v češtině byly dívky ze Žižkovky
Vypravěči ze Žižkovky postupují do okresního kola
Na Základní škole Žižkova Turnov proběhl tradiční zápis nanečisto
Úspěch žákyň ze Žižkovky v okresním kole Olympiády v němčině
Kurz bruslení pro prvňáčky využila na turnovském stadionu ZŠ Žižkova
Žáci ze Žižkovky představili na Kulturnovu svou knížku
Jan Bevilaqua ze Žižkovky: Při recitaci se mohu stát někým jiným
Jan Bevilaqua ze Žižkovky postoupil do finále přehlídky Dětské recitace
Čtyři žáci ze Žižkovky postoupili do krajského kola Dětské recitace
Žák ze Žižkovky čtvrtý v krajském kole Olympiády v českém jazyce
Yahor Herashchanka zvítězil v okresním kole Olympiády z fyziky
Žákyně ze Žižkovky vyhrála krajské kolo Olympiády v ruském jazyce
Zápis prvňáčků na turnovské Žižkovce má proběhnout 8. dubna
Žák ze Žižkovky vyhrál v okresním kole Matematické olympiády
Žák ze Žižkovky zvítězil v okresním kole Olympiády v českém jazyce

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce

Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Fúze českolipské a liberecké nemocnice nepotřebuje schválení

Jako bezproblémové hodnotí fúzi liberecké a českolipské nemocnice Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten v pondělí 8. propsince po posouzení transakce dospěl k závěru, že fúze nepodléhá povolení antimonopolního úřadu. Záměr fúze obou organizací, Krajské nemocnice Liberec, a. s. s Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa, a. s. ve kterých je Liberecký kraj majoritním vlastníkem, pokračuje bez problému dál. ÚOHS pravomocně v souladu se zákonem ukončil správní řízení v této záležitosti. Podle sdělení, které v dané věci vydal, totiž obě nemocnice nejsou samostatnými soutěžiteli, protože již době před realizací plánované fúze jsou kontrolovány Libereckým krajem.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
Prezident dostal v Jablonci hodiny, jeho choť vánoční ozdoby
Vánoční řemeslnické trhy v Turnově letos 12. a 13. prosince

Nejčtenější články

12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
10.12.: Liberecký kraj jmenoval nové ředitele škol a školských zařízení

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT