Basketbalisté Turnova si dovezli z Hradce Králové důležitou výhru
05.03.2019 21:29:54 | Autor: Antonín Mojsl | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Turnovští basketbalisté si poradili na venkovním hřišti s týmem Královských Sokolů z Hradce. Před posledními dvěma zápasy základní soutěže tak drží nadějnou druhou pozici v tabulce.
Královští Sokoli B - TJ Turnov 55:81 (8:21, 29:39, 45:55)
V neděli 3. března odehráli turnovští hráči zápas s Hradcem Králové, který se nachází ve východočeské lize třetí od konce. Hrálo se v hezké hale, kde se od letošní sezóny odehrávají i zápasy nejvyšší české ligy v basketbale. Turnovskému týmu chyběly opory v podobě rozehrávače Ladislava Vícha a křídla Davida Pospíchala.
Turnovští basketbalisté věděli, že si musí ohlídat klíčové hráče hostů, což se celkem i podařilo. Již v první čtvrtině utkání si vybudovali náskok, který se pohyboval vlastně po celý zápas okolo deseti bodů. V poslední čtvrtině si utkání již pohlídali a nakonec zvýšili na rozdíl 26 bodů. Nejhezčí akci odpoledne předvedl Lukáš Jeníček se svou efektivní smečí. Turnovští dokázali vstřelit pět trojek, což je rozhodně sezónní nadprůměr. Bodově tým tentokráte táhli Jakub Nejedlo, Jakub Jeníček a Antonín Mojsl.
„Utkání jsme výsledkově zvládli, předvedená hra by však na soupeře z první poloviny tabulky asi nestačila. Pochválil bych hlavně práci rozehrávače. Musíme teď zvládnout dvě domácí utkání a postoupit do závěrečného play-off," okomentoval utkání trenér Michal Valšík.
Body Turnova (v závorce úspěšnost trestných hodů): Nejedlo 25 (9/9), Jeníček J. 16 (4/2), Mojsl 16, Krejčí 8 (2/1), Jeníček L. 6, Valšík 4, Špetlík 2, Holub 2, Klápště 2, Kučera.
Prohra by byla pro Turnov velkou komplikací a ztrátou v boji o Final four soutěže, i proto konečná výhra je velmi důležitá. O víkendu 16. a 17. března je čekají poslední zápasy základní části soutěže. V sobotu vyzvou doma v hale TJ tým Chrudimi (20:00) a v neděli tým Přelouče (9:00).
Východočeská liga mužů:
| 1. | Loko Trutnov | 21 | 17 | 4 | 1602:1375 | 38 |
| 2. | TJ Turnov | 22 | 16 | 6 | 1571:1366 | 38 |
| 3. | Sokol Nová Paka | 21 | 16 | 5 | 1648:1417 | 37 |
| 4. | TJ SPŠ stavební Náchod | 20 | 14 | 6 | 1497:1273 | 34 |
| 5. | Sokol Vysoké Mýto | 21 | 13 | 8 | 1495:1414 | 34 |
| 6. | TJ Svitavy | 21 | 12 | 9 | 1382:1328 | 33 |
| 7. | TJ Sokol Jaroměř-Josefov | 20 | 12 | 8 | 1388:1226 | 32 |
| 8. | BK Přelouč | 20 | 12 | 8 | 1491:1386 | 32 |
| 9. | BK Skuteč | 21 | 7 | 14 | 1280:1493 | 28 |
| 10. | TJ Jiskra Hořice | 21 | 6 | 15 | 1375:1456 | 27 |
| 11. | Královští Sokoli B | 19 | 4 | 15 | 1099:1399 | 23 |
| 12. | TJ Sokol BK Chrudim | 20 | 3 | 17 | 1129:1433 | 23 |
| 13. | TJ Jiskra Havlíčkův Brod | 21 | 2 | 19 | 1302:1693 | 23 |
Související články:
Basketbalisté Turnova prohráli s Josefovem, lepší to bylo s Náchodem
Turnovští basketbalisté vyhráli odložený zápas na hřišti Svitav
Ve Vysokém Mýtě zvládli basketbalisté Turnova parádní obrat
Basketbalisté Turnova si poradili s Havlíčkovým Brodem a Skutčí
Turnovští basketbalisté zdolali Trutnov, ale nestačili na Novou Paku
Basketbalisté Turnova vyhráli oba zápasy s Hořicemi
Turnovští basketbalisté přivezli výhru z Chrudimi
Basketbalisté Turnova si připsali domácí vítězství s Hradcem Králové
Více basketbalu v rubrice SPORT - Basketbal
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.