Bozkov přehrál Stráž, vyhrála i Mírová, Jilemnice a Lomnice se opět trápily

11.06.2012 09:41:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

V zápasech krajské I.A třídy se dařilo fotbalistům Bozkova, kteří rozstříleli 4:0 Stráž a Mírové, kteří 1:0 vyhráli v Hejnicích. Lomnice sehrála nadějný první poločas, ale ve druhé části Mimoň výsledek otočila. Jilemnice výkonem naprosto zklamala v Krásné Studánce.

Bozkov - Stráž n. N. 4:0 (2:0)

Utkání se hrálo od začátku ve svižném tempu a nebezpečné situace se střídali na obou stranách. Bozkovský Makula svou příležitost ještě neproměnil a poté se nadechl k velkému sólu Červený, prošel přes celé hřiště, ale brankář hostů byl proti. V 15. minutě už udeřilo, po ose Červený - Havel - Mazánek posledně jmenovaný otevřel skóre. Hosté nezůstali pozadu, ale jejich střely mířily vedle a nad. Po další akci hostů spadl v pokutovém území jejich útočník, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Ve 28. minutě měl velkou šanci Burnus, brankář Stráže ji ovšem likviduje včetně dorážky Liďáka. Až 32. minuta přinesla změnu stavu - chybnou rozehrávku hostů zachytil Mazánek, který posunul míč na Havla, jeho přihrávka ideálně našla Burnuse, a ten si v koncovce počínal neomylně - 2:0.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji, své šance však nevyužili. Po Makulově přihrávce chyběl Nesvadbovi pověstný vlásek a hlavičku Mazánka likvidoval výborným zákrokem brankář hostů. Hned nato Mazánek skóroval, ale branka kvůli ofsajdu neplatila. Závěrečné minuty byly v režii domácího kapitána Petra Červeného. Ten nejprve proměnil přímý kop a po přihrávce Havla prostřelil brankáře i podruhé.

„Výhra v posledním zápase sezony na domácím hřišti je zasloužená. Byli jsme po většinu zápasu lepším a nebezpečnějším týmem. Hosté hráli s otevřeným hledím a přispěli k dobré úrovni zápasu," uvedl po utkání vedoucí družstva Bozkova Milan Mayer.

Branky: 12. Mazánek, 32. Burnus, 78. a 82. Červený. ŽK: 1:2. Diváků: 80. Bozkov: Zemánek - J. Coufal, Červený, Linek, Kobrle - Liďák, Burnus, Havel, Makula - Nesvadba (68. Pekárek), Mazánek (85. Aster).

Mimoň - Lomnice 4:2 (1:2)

Už v pátek kvůli domácímu turnaji sehráli své utkání v Mimoni fotbalisté Lomnice. V 9. minutě domácí nedali penaltu a od té chvíle byli v prvním poločase hosté lepší. Nejprve své šance neproměnili Kos a Vávra, ale v 18. minutě už Kos z penalty zařídil Lomnici vedení. Ve 35. minutě sice po chybě brankáře Jezdinského domácí srovnali, ale po centru Sedláka Kos svým druhým gólem v zápase vrátil hostům vedení.

Ve druhém poločase domácí Lomnické zatlačili před jejich pokutové území, ale ti dlouho odolávali. Vyrovnání přišlo až v 72. minutě a tři minuty poté byl jeden z domácích hráčů po faulu na Vávru vyloučen. Domácí se ale v deseti semkli a brankami v 80. a 90. minutě si zajistili vítězství.

Naděje na záchranu Lomnice v soutěži stále zůstává, protože prohrály i Vratislavice a o posledním místě se rozhodne ve vzájemném duelu v posledním kole v Lomnici nad Popelkou.

Branky Lomnice: 18.a 40. Kos (první z penalty). Rozhodčí: Horáček, ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (75.). Diváků: 60. Lomnice: Jezdinský - F. Košťák, Drahoňovský, Kraus, Čapek - Syrovátka, Láska, Sedlák, Bouška - Vávra, Kos (80. Cerman).

Krásná Studánka - Jilemnice 4:1 (1:0)

Jilemnice přijela k zápasu bez brankáře, protože Černý je zraněn a Tuž na dovolené. Do branky tak nastoupil na první poločas typický útočník Princ a na druhou půli obránce Šnorbert. Ve 3. minutě předvedl kiks Šťastný a domácí Hájek šel sám, Princ mu ve skórování zabránil pádem pod nohy. Ve 32. minutě Mečíř nesmyslně vrazil do domácího hráče v pokutovém území, následovala penalta, kterou Housa proměnil.

Ve 46. minutě Paulů ve velkém vápně vymýšlel, místo toho aby míč odpálil. První střelu domácích Šnorbert vyrazil, avšak na opakovanou střelu Knajbla od tyče byl krátký - 2:0. V 53. minutě po rychlém útoku do otevřené jilemnické obrany pohodlně skóroval Hájek. V 84. minutě po rohu Prince snížil na 3:1 hlavou do šibenice M. Schauer. V 90. minutě si Knajbl si pohrál s dvěma obránci Jilemnice a bezpečně zavěsil na konečných 4:1.

„Výkon oslabené Jilemnice byl velmi špatný, někteří hráči to přijeli odehrát snad jen z povinnosti. Hrál se fotbal podprůměrné úrovně, naši hráči ještě navíc bez bojovnosti a fotbalového nápadu. Výlet na Ještěd by byl rozhodně užitečnější!," byl nekompromisní v hodnocení výkonu sekretář Jilemnice Jaroslav Kavan.

Branky: 32. Housa z penalty, 46. a 90. Knajbl, 53. Hájek - 84. M. Schauer. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 3:1. Jilemnice: Princ (46. Šnorbert) - Mečíř, Šťastný, Paulů, Šnorbert - Bergemann, Tonar (60. P. Schauer), Jež, M. Schauer - Horáček (45. Vancl), Landiga.

Hejnice - Mírová 0:1 (0:1)

Hosté začali velmi aktivně a už v 8.minutě po akci Horáka zakončoval gólově Josef Kandráč. Poté se hra přelévala nahoru dolu, ve 32. minutě musel brankař J. Jíra vyboxovat prudkou ránu Kobra s takovou razancí, že založil protiútok, při kterém trefil Josef Kandráč boční síť. Ve 35. minutě vstřelil Tokan druhý gól, ten ale bohužel nebyl pro ofsajd uznán.

Začátek druhé půle patřil více domácím, ale dokázali trefit pouze tyč. V 62. minutě při skrumáži v brankovišti rozhodčí nařídil penaltu, až na naléhání Mírovských se šel domluvit s pomezním a pokutový kop překvapivě zrušil. V tu chvíli se na hřišti jiskřilo a dalším vývojem byla druhá žlutá pro Marka Jíru znamenající červenou. V následujících minutách však hosty držel nad vodou gólman Jíra a minimálně ve třech případech je zachránil před domácím vyrovnáním.

„Ze začátku to vypadalo velice nadějně, měli jsme mírně na vrch, postupem času  a zejména po vyloučení Máry přebrali domácí aktivitu. Proto jsou to tři vydřené body," poznamenal po utkání vedoucí družstva Mírové Jiří Kadlec.

Branka: 8. J. Kandráč. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 2:5, ČK: 0:1 (63. M. Jíra). Diváků: 60. Mírová: J. Jíra - Mrňák, Hejduk, M. Zelnický, Kovář - Beneš, P. Kandráč, M. Jíra, Horák - Tokan (72. Taibr), J. Kandráč (88. Dědeček).