Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

05.03.2019 07:37:41 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám březnový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2019 - 2020 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia. Řadu informací najdete také na webových stránkách www.giosm.cz; v rubrice „Přijímací řízení" jsou zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Přihlášky je možno podávat pouze do 1. března. Poslední možnost, jak podat řádně přihlášku do prvního kola přijímacího řízení, je podat ji na poště v pátek 1. března do 18.00 hod. (v obálce s uvedením adresy gymnázia).

Pro uchazeče připravujeme konzultační semináře k přijímacímu řízení. Termíny seminářů: pátek 15. 3. 2019 od 14:30 hod., sobota 23. 3. 2019 od 9:00 hod. Účast na těchto seminářích není pro uchazeče povinná, ale velmi ji doporučujeme. Přijímací řízení na všech středních školách je administrativně poměrně složité, při jakýchkoli nejasnostech se neváhejte zeptat (např. k  problematice zveřejňování výsledků řízení, postup s tzv. zápisovým lístkem, počítání lhůt atd.). Avizujeme, že pokud zůstanou po 1. kole přijímacího řízení volná místa, bude vyhlášeno 2. kolo přijímacího řízení.

Zhodnocení předchozích akcí:

Zeměpisná olympiáda

Ve dnech 29. a 30. ledna 2019 se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 37 žáků. Výsledky jednotlivých kategorií: kategorie A (prima): 1. Nikola Slabá, 2. Dana Andrejsková, 3. Vendulka Sisrová; kategorie B (sekunda): 1. Lenka Brázdilová, 2. Lenka Chmelíková, 3. Barbora Zahrádková; kategorie C (tercie, kvarta): 1. Adam Zoubek (tercie), 2. Jindřich Mlejnek (tercie) a Radim Pavliščák (kvarta); kategorie D (ostatní třídy): 1. Tony Šimek (sexta), 2. Tomáš Chmelík (kvinta) a Václav Hochmal (2.). První dva z každé kategorie nás reprezentovali v okresním kole, které se konalo 20. února 2019. Našim studentům se dařilo. Na „bedně" jsme měli 4 žáky. Velmi pěkného úspěchu dosáhla v kategorii B Lenka Chmelíková (sekunda), která obsadila 1. místo, a Lenka Brázdilová byla v této kategorii třetím místě. Velkou radost jsme měli i v kategorii D, kde Tony Šimek (sexta) obsadil 1. místo a bronz získal Tomáš Chmelík (kvinta). Tony a Lenka postupují z  prvního místa do krajského kola, které se uskuteční 20. března.

Okresní kolo olympiády z češtiny

V okresním kole olympiády z českého jazyka si naše studentky počínaly skvěle! Ze čtyř zúčastněných tři postupují do krajského kola. Jsou jimi Tereza Krausová (tercie), která v kategorii I. vybojovala 1. místo, Anna Pýchová (3. ročník), která se umístila na 1. místě v II. kategorii, a Alena Buriánková (oktáva), která obsadila v téže kategorii 3. místo. Adéla Ďoubalíková (tercie) skončila v I. kategorii na 12. místě, což je v konkurenci 30 soutěžících velmi dobrý výsledek. Všem čtyřem řešitelkám blahopřejeme a třem postupujícím budeme držet pěsti v krajském kole.

Florbal Challenge cup

V pondělí 4. února se v Liberci konalo krajské kolo Florbal Challenge cupu. Naší studenti obsadili v konkurenci šesti škol pěkné 4. místo.

Okresní kolo olympiáda v angličtině

Dne 5. února proběhlo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, které se konalo na ZŠ v Řekách. Naše studentka Žaneta Valčišová (2.0) obsadila 2. místo v kategorii I.B. V kategorii II.B obsadil Jan Hlaváč 4. místo a Anna Marie Valentová 6. místo. Děkujeme za reprezentaci školy.

Okresní kolo olympiády v němčině

Dne 12. února se konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce v kategorii III. A, tentokrát na gymnáziu v Jilemnici. Zúčastnili se ho dva naši studenti. Jana Tůmová ze sexty se umístila na 7. místě, Matěj Pavlata z kvinty obsadil 8. místo.

Březnové akce gymnázia:  

Jarní prádzniny

V týdnu od 4. do 8. března mají studenti jarní prázdniny.

Vlajka pro Tibet

Dne 10. března 2019 si demokratický svět připomene již 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Mezinárodní kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. I v letošním roce se naše gymnázium k  akci připojí. Nesouhlasíme s  potlačováním lidských práv v  Tibetu, a proto 10. března vyvěsíme na budovu školy tibetskou vlajku (pokud Vás zajímají další informace k  akci, najdete je také na stránkách www.lungta.cz).

Výlet studentů do jihovýchodní Anglie

V neděli 17. března se vydá 51 studentů našeho gymnázia a 4 učitelé na dalekou cestu. Čeká na nás překrásná jihovýchodní Anglie. Cestou z Calais do Doveru prozkoumáme obří trajekt, který nás převeze přes Lamanšský průliv, a uvidíme bílé křídové útesy jižního pobřeží Anglie. Navštívíme Londýn a nejznámější památky této evropské metropole,  např. London Eye, London Aquarium, Tower, National Maritime Museum a HMS Belfast, což je křižník, který se zapojil do bojů druhé světové války a kotví na Temži. Dále nás čeká procházka po křídových útesech, návštěva Brightonu, Hastingsu a pašeráckých jeskyní, města Portsmouth s námořní základnou Velké Británie, kde uvidíme moderní bitevní lodě, ale také loď HMS Victory, vlajkovou loď admirála Nelsona. Ubytovaní budeme rovněž u moře, a to ve městě Eastbourne, kde si nás každý večer vyzvednou místní rodiny. Na zpáteční cestě zažijeme jízdu rychlovlakem pod mořským dnem a zpět do Semil se vrátíme v sobotu 23. března.

Program Zdraví, zdraví, zdraví

Na našem gymnáziu působí již několik let tým studentů, kteří se průběžně proškolují v moderování interaktivních her s preventivní tematikou. Na úterý 26. března připravili tito studenti pod supervizí PhDr. Věry Pickové program Zdraví, zdraví, zdraví pro žáky 3. tříd semilských ZŠ. Během programu, který proběhne v aule GIO od 8 do 12 hodin, absolvují třeťáci celkem šest stanovišť zaměřených na zdravý životní styl a výživu. Školení pro studenty, jak mají moderovat výše zmíněný preventivní program, proběhne v pondělí 11. 3. od 14 do 16 hod v učebně VTM.

Setkání ředitelů gymnázií

Ve dnech 27. až 29. března se setkají ředitelé gymnázií z celé republiky v Brně na celostátní konferenci. Asociace ředitelů gymnázií ČR bude jednat mj. se zástupci MŠMT. Hlavní témata: aktuální problémy ve školství, připravovaná reforma financování středního školství, další vzdělávání pedagogů, bezpečnostní opatření ve školách atd.

Co se bude dít v dubnu:

→ maturitní písemná práce z českého jazyka a literatury (středa 10. 4.),
→ maturitní písemné práce z angličtiny, němčiny a francouzštiny (čtvrtek 11. 4.),
→ čtvrtletní porada pedagogů (čtvrtek 11. 4. od 16:00 hod.),
→ přijímací zkoušky pro uchazeče o studium čtyřletého a osmiletého gymnázia od školního roku 2019 - 2020, 1. kolo přijímacího řízení: 12. a 15. dubna (čtyřleté studium), 16. a 17. dubna (osmileté studium),
→ setkání pedagogů s rodiči žáků (SRPG) ve třídách (úterý 16. 4. od 16:00 hod.),
→ závěrečná porada pedagogů k hodnocení prospěchu studentů maturitních tříd (čtvrtek 25. 4. od 16:00 hod.),
→ radostné vzpomínání na pana Mgr. Pavla Nečaského (pátek 26. 4. od 15:00 hod. v aule školy),
→ ukončení řádné výuky pro maturanty (úterý  30. 4.)

Související články:

Literabus 2018 aneb putování za francouzskými velikány

Lucas Brun je nový francouzský spolužák studentů semilského gymnázia

Co jste zmeškali na gymnáziu v únoru?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT