Derby v krajském přeboru zvládl v Pěnčíně lépe Jabloneček

12.05.2013 20:45:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Jen tři pojizerské týmy ve dvou zápasech hrály o víkendu v krajském přeboru. Zápas Sedmihorky - Doubí byl totiž odložen pro nezpůsobilý terén. V Pěnčíně domácí divizní rezerva nestačila na vedoucí Jabloneček a Košťálov i přes dobrý začátek prohrál v Desné, takže už jeho sestup odvrátí jen divoká teorie.

Ve středu 15. května se bude od 17 hodin dohrávat zápas 18. kola Jablonec n. J. - Doksy.

FKP Turnov B - Jablonec n. J. 1:4 (1:3)

Obě mužstva se prezentovala technickým fotbalem, ve kterém měl vedoucí tým Jablonce navrch. Po úvodních minutách domácích a střele Vavřicha mimo tyče se již poprvé prosadili hosté. V 5. minutě po pěkné rychlé křídelní akci zakončil na zadní tyči volný Hájek s ledovým klidem placírkou po zemi a uklidil míč za záda bezmocného Hyky. Jablonec měl hru ve své moci a dokázal trestat chyby domácích. Paldus zahrál trestný kop tak, že ho Hyka jen s námahou vyrazil do bezpečí. V 18. minutě následovala další křídelní akce a nabídku Barcucha zakončil Hrbek pod víko - 0:2 . Za dalších deset minut Hájek obral o míč obránce v soupeřově šestnáctce a podél Hyky o zadní tyč zvýšil na rozdíl tří branek. Turnov  poté nebezpečně zahrál trestný kop, který skončil hokejovou skrumáží v malém vápně a nakonec míč našel Farský ve svých rukavicích. Těsně před odchodem do šaten se Škréta uvolnil ve vápně a krásně obstřelil Farského a dal domácím šanci na bodový zisk.

Po pauze se domácí pokoušeli o zdolání defenzívy Jablonce, recept ovšem nenašli. V 58. minutě mohl zvýšit Bistiak, který sám před Hykou nevyužil zpětné přihrávky a svoje zakončení namířil jen do rukavic Hyky. Šilhánův projektil vykopl za Hyku obránce. Na bezpečný rozdíl tří branek pro Jablonec zvýšil Holman, který využil přihrávky za obranu a překonal střelou na zadní tyč brankáře domácích. O pět minut později při obdobné situaci Eichler zezadu Holmana poslal na zem a byl vyloučen. V 86. minutě předvedl zkrat Barcuch, který nic neřešícím faulem sundal Dlouhého a šel také předčasně do šaten. V závěru měl stoprocentní možnost Holman, ale svou šanci prováhal a nakonec míč skončil v rukách Hyky.

„Soupeř vyhrál zaslouženě, byl fotbalovější a trestal každou naší chybu," dodal asistent trenéra FKP Turnov B Nahodil.

„Musíme soupeře pochválit, hráli dobře, mají perspektivu. Vítězství bylo zasloužené, hráčům patří poděkování za předvedený výkon. Celkový dojem zkazil vyloučením Barcuch," komentoval zápas za hosty David Holman.

Branky: 44. J. Škréta - 5. a 24. Hájek, 18. Hrbek, 71. Holman. Rozhodčí: Nádeník, Šťastný, Vrtal, ŽK: 0:1, ČK: 1:1 (76. Eichler -  86. Barcuch). Diváků: 120. FKP Turnov: Hyka - Čermák, Matoušek, Šteffan, Eichler - Bezzemek (84. Kunst), J. Škréta, Zdražil, Randák (46. Jaček) - Vavřich, D. Škréta (60. Dlouhý). Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Šilhán, Nechanský, Bistiak - Hájek (63. Holman), Zonyga, Hrbek, Barcuch - Paldus (88. Exner), Bláha (73. J. Vrána).

Desná - Košťálov 5:3 (3:1)

Ve 14. minutě se hosté ujali vedení, kdy Koldovský dával vysoký balon do vápna na Zboroně, a ten byl v souboji úspěšnější než domácí obránce - 0:1. Ve 22. minutě se znovu do šance dostali hosté, když se Zboroň dostal do vápna a poté našel přihrávkou pod sebe Poledníka, který ale vyslal příliš slabou střelu. Ve 25. minutě následoval rohový kop domácích, na který si ve vápně naskočil Pipek a hlavou vyrovnal na 1:1. Ve 40. minutě předchozí centr vrátil znovu do „ohně" Pipek, poté ještě hlavičkoval Kašpar, ale nakonec se odražený balon dostal k exligovému Zábojníkovi, který hlavou poslal domácí do vedení 2:1. Ještě před přestávkou domácí odskočili na rozdíl dvou branek, kdy se po špatném odkopu hostů dostal přízemní centr do vápna ke Špačkovi, pro něhož nebyl problém skórovat.

Ve 48. minutě vyrobil obrovskou chybu Poledník, který chtěl dávat míč na beka, ale přihrávka byla příliš pomalá, zmocnil se jí Pfeifer a překonal Průchu - 4:1. V 64. minutě Jung z poloviny hřiště dával dlouhý balon na Zboroně, který hlavou snížil na 4:2. V 83. minutě už hosté rezignovali na průběh soutěže, když jim další úder zasadil Pfeifer - 5:2. Tři minuty před koncem pak Janata krásně vyslal do ulice Zboroně, a ten alespoň zkompletoval svůj hattrick snížením na konečných 5:3.

„Rozhodujícím momentem byl  závěr prvního poločasu, kdy jsme inkasovali dvě branky. Naši hráči v některých chvílích působili už odevzdaně. Zbytek soutěže se budeme snažit dohrát se ctí," dodal k zápasu asistent trenéra Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 25. Pipek, 40. Zábojník, 44. Špaček, 48. a 83. Pfeifer - 14. 64. a 87. Zboroň. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Košťálov: Průcha - Kmínek, Kašpar, Grafek, I. Móro - K. Janata, Poledník (49. Balatka), Otmar, Sádek (46. Jung) - Zboroň, A. Koldovský.