Divadelníci ze Slané se chystají na návrat

27.05.2020 16:18:57 | Autor: DS Tyl Slaná | Rubrika: KULTURA | Obce: Slaná

Divadelníci ze Slané se chystají na návrat

Uplynulé dva měsíce znamenaly pro členy Divadelního souboru Tyl ze Slané zrušení pěti dohodnutých zájezdů představení Tchýně na zabití. Většinu z nich už se podařilo přesunout na nové termíny, některé se ještě domlouvají a přesunují hned na začátek příštího roku. Samozřejmě za předpokladu, že se situace z jara letošního roku nebude opakovat.

A protože všechno zlé je pro něco dobré, těch několik týdnů, kdy soubor nemohl hrát a zkoušet, probíhala rozsáhlá rekonstrukce a modernizace jejich domovské scény, kterou je Kulturní dům ve Slané. Za tu divadelníci vděčí Obecnímu úřadu, všem zastupitelům, panu místostarostovi a paní starostce, kteří tuto akci nejen umožnili, ale také dohlíželi na její bezproblémový průběh. V současnosti je téměř dokončen hlavní sál a práce se na nějakou dobu ještě přesunou do zákulisí a šaten, které projdou první komplexní renovací od roku 1974, kdy byl dům postaven a uveden do provozu.

Členové divadelního souboru už se moc těší, až se do renovovaných prostor podívají, protože to bude znamenat také to, že už zase mohou nejen naplno využívat divadelní zázemí, ale hlavně to, že už zase mohou dělat to, co je baví, a tím je divadlo. A to snad v jejich podání baví i diváky. Ochotníci ze Slané zvou na brzké setkání na některém z jejich zájezdů, a budou rádi, když podpoříte je i pořadatele a přijdete se podívat a pobavit.

Popisek obrázku: Divadelníci v jiných maskách, než na jaké jsou zvyklí. Archiv DS Tyl Slaná

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Slánští ochotníci zvou na premiéru hry Tchýně na zabití
Divadelníci ze Slané zkouší dvě nové hry a chystají oslavy výročí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do Soutěže Karla Hubáčka 2020 se přihlásilo téměř padesát staveb
O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
V Semilech začnou místo herbicidů plevel likvidovat horkou párou
Léto na hradech a zámcích

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
03.07.: Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
03.07.: Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT