Turnovská Špéra a Polpur spojily síly a vznikla mísa Opulens

25.04.2024 22:59:01 | Autor: Jiří Zemín | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská Špéra a Polpur spojily síly a vznikla mísa Opulens

Spolupráce, která byla na podzim roku 2023 zahájena mezi SUPŠ a VOŠ Turnov a místní firmou Polpur s.r.o. má výsledek - skleněnou mísu Opulens, kterou navrhla žákyně třetího ročníku Emma Kuncová. Vidět ji můžete od 5. dubna na výstavě Špéra byla, je a bude v Muzeu Českého ráje v Turnově.

Inovace ve vzdělávání

Asi třicet žáků a žákyní třetího ročníku turnovské Špéry se v rámci předmětu design zapojilo do projektu, jehož cílem bylo za pomoci nových technologií vytvořit umělecký objekt. Žáci a žákyně v říjnu vytvořili 3D návrhy, z nichž zástupci firmy Polpur Ondřej Brustmann a Jaroslav Polák společně s učitelkou předmětu design Pavlínou Končickou vybrali čtyři postupující návrhy.

K realizaci byl nakonec vybrán návrh skleněné mísy od Emmy Kuncové. Končická k tomu dodává: „Z této spolupráce mám velkou radost a velmi mě těší, že i naši žáci vidí její význam. V podobných projektech určitě budeme pokračovat, protože propojení výuky s praxí a novými technologiemi je pro budoucí uplatnění našich absolventů a absolventek klíčové."

Unikátní technologie vytvořila umělecký objekt

Skleněná mísa Opulens a její tvůrkyně<br />Autor: Archiv SUPŠ a VOŠ TurnovVýsledek této zajímavé spolupráce, mísa Opulens, vznikla jako 3D model a byla vyrobena unikátní technologií CNC frézování skla. Představuje neobvyklé spojení uměleckého návrhu a technologických inovací. Díky projektu získali žáci a žákyně příležitost aplikovat své teoretické znalosti z oblasti designu a umění v reálném průmyslovém prostředí. Spojením s místní firmou získali neocenitelný přístup k moderním technologiím a profesionálnímu know-how.

To všechno přispívá k jejich lepší přípravě na budoucí kariéru a otevírá jim nové možnosti v oblasti zaměstnání. Zároveň však spolupráce s uměleckou školou pro firmy jako Polpur představuje jedinečnou příležitost zapojit se do vzdělávacího procesu a získat nové perspektivy pro své produkty a procesy. Práce s mladými talentovanými jedinci umožňuje firmám zkoumat nové směry ve vývoji a inovaci. Propojení školy a průmyslu je tedy zdrojem inovace a inspirace pro obě strany.

Výstava Špéra byla, je a bude

Výsledný objekt bude k vidění na výstavě Špéra byla, je a bude, která se koná u příležitosti 140. Výročí SUPŠ a VOŠ Turnov. Navštívit ji můžete od 5. 4. až do konce roku 2024 v Muzeu Českého ráje v Turnově.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Špéra slaví 140. výročí ve velkolepém stylu
Mladí umělci ze SUPŠ a VOŠ Turnov zazářili na soutěži v Rakousku
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
Turnovská Špéra spolupracuje s firmami a přináší inovace do výuky
Turnovská SUPŠ a VOŠ v měsíci září hýřila aktivitami
První úspěšný příměstský tábor Art Camp na SUPŠ a VOŠ Turnov
Turnovská Špéra pořádá Dny otevřených dveří
Na turnovské Špéře jsou aktivní
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
Výstavu drahých kamenů v Lomnici obohatí model hradu Trosky
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
V Krkonošském muzeu otevřou výstavu o místních hasičích

Nejčtenější články

13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
14.06.: Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT