Dva žáci ze Žižkovky byli pasováni na rytíře Řádu krásného slova

04.06.2018 14:27:08 | Autor: ZŠ Žižkova Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Dva žáci ze Žižkovky byli pasováni na rytíře Řádu krásného slova

Monika Duffková a Timon Drahoňovský, oba žáci osmého ročníku ZŠ v Žižkově ulici v Turnově, byli za Liberecký kraj 1. června 2018 v Praze v Zrcadlové kapli Klementina pasováni na rytíře Řádu krásného slova.

Slavnostní pasování je vyvrcholením dvouletého projektu Klubu dětských knihoven SKIP ČR Kde končí svět. Letos se konal již 11. ročník. Základní škola v Žižkově ulici v Turnově se do projektu zapojila svou knihou Zvíře v nás, která čítá téměř 400 stran dětských literárních a výtvarných prací. Kniha byla převedena i do digitální podoby a celá byla žáky namluvena. Vzniklo DVD Zvíře v nás. Z básní a ilustrací žáci vytvořili též malé leporelo. Děti ze Žižkovky se tématu Zvíře chopily také v dramatické rovině.

Vznikla dvě představení - O hadí královně a část z Malého prince - rozhovor s liškou jako výstup s mluveným slovem, hudbou a tancem v českém a ruském jazyce. Tématu Zvíře byl na Žižkovce zasvěcen i tradiční školní jarmark. Většina vystoupení třídních kolektivů se nesla v duchu tohoto tématu. Základní škola získala za tuto bohatou činnost mimořádné ocenění.

Žižkovka má po letošním pražském pasování již čtyři rytíře Řádu krásného slova. Před čtyřmi lety byla za Liberecký kraj pasována Martina Kněbortová, před dvěma lety Nikol Hanzlová.

„Děkujeme za spolupráci paní Evě Kordové z Městské knihovny Antonína Marka v Turnově. Děkujeme všem žákům a pedagogům, kteří se do projektu zapojili a přispěli k získání ocenění. Našim dvěma novým rytířům Řádu krásného slova blahopřejeme," dodala za ZŠ Žižkova Turnov Jana Kepková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Školní jarmark 2018 na ZŠ Žižkova Turnov
Děti z Libereckého kraje v Dolánkách zjistily, Kde končí svět
Vypravěči z turnovské Žižkovky si odvezli ze Semil pět ocenění
Vítěz celostátního kola Geologické olympiády je Jakub Mertlík z Turnova
Žáci z turnovské Žižkovky získali ocenění v celostátní soutěži Náš svět

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT