Fanoušci koní se sjedou do Lomnice na 14. ročník krajského dne
30.05.2018 11:13:44 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou
Město Lomnice nad Popelkou pořádá v sobotu 2. června již 14. ročník krajského Dne koně, který se koná v Tyršově parku a přilehlém okolí pod názvem Já mám koně 2018. Hlavní program začíná v 9.30 slavnostním průvodem městem za účasti T. G. Masaryka na koni Hektorovi v doprovodu početné družiny a hudebního doprovodu.
Defilé všech účastníků, přivítání a zahájení, žehnání koním slouží i jako připomínka 100 let vzniku republiky za účasti prvního prezidenta T. G. Masaryka a jeho záliby v koních. Představí se i krojované Janákovy selské jízdy z Nechanic a Selské jízdy z Českého ráje nebo rvorepubliková kočárová spřežení.
Následovat bude představení Pražské městské jízdní policie se čtyřmi koňmi a ukázkou výcviku, drezurní show Venduly Šponarové s fríským hřebcem a volná drezura šestice koní Miloslava Simandla. Dále uvidíte ukázky práce se starou zemědělskou a lesní technikou, vystoupení koní z Národního hřebčína v Kladrubech. Souhru výcviku koní a dravců, různá kočárová spřežení a ukázky výcviku dětí se skupinou fjordských koní.
Nebude chybět ani vozatajské umění, westernové ježdění a ukázka plemen amerických koní a řada dalších, vystoupení fríských koní s cirkusovými prvky manželů Novotných, těžký tah s chladnokrevnými koňmi, soutěž o nejkrásnějšího koně a křest hříbat. Ve 13.30 odstartuje 11. ročník drezurních závodů o Pohár Českého ráje.
Bohatý doprovodný program: soutěže a aktivity pro děti o ceny, projížďky v kočáře i pod sedlem, fotografování s účastníky, Lomnické pivo a suchary, oceněné potravinářské výrobky Libereckého kraje, stánkový prodej s tematikou koní.
Pořadatel: Město Lomnice nad Popelkou za finanční podpory Libereckého kraje a dalších partnerů; s podporou Regionální agrární rady Libereckého kraje; organizační výpomoc stáj Mira Hnanice u Turnova; veterinární služba Veterinární kliniky Lomnice nad Popelkou. Akce se koná pod záštitou pana Jiřího Löffelmanna, člena rady Libereckého kraje.
Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu
Předchozí ročníky Dne koně v Lomnici:
2017: Příznivci ušlechtilých zvířat se sejdou v Lomnici na akci Já mám koně
2016: Příznivci koní se sejdou v Lomnici na 12. ročníku krajského dne
2015: Lomnice bude patřit ušlechtilým koním a jejich chovatelům
2014: Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra
2013: V rámci dne koně soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje
2012: V Lomnici nad Popelkou soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje
2012: FOTO: Příznivci koní se sešli v Lomnici nad Popelkou
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
FOTO: Skauti rozváželi Betlémské světlo, znovu pojedou 20. prosince
Obnovili výsadbu v turnovské ulici Žižkova
Krkonošské muzeum v Jilemnici rozšířilo sbírky o kresby Jiřího Šlitra
Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
Nejčtenější články
17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
18.12.: Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
18.12.: První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.