Fanoušci koní se sjedou do Lomnice na 14. ročník krajského dne

30.05.2018 11:13:44 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Fanoušci koní se sjedou do Lomnice na 14. ročník krajského dne

Město Lomnice nad Popelkou pořádá v sobotu 2. června již 14. ročník krajského Dne koně, který se koná v Tyršově parku a přilehlém okolí pod názvem Já mám koně 2018. Hlavní program začíná v 9.30 slavnostním průvodem městem za účasti T. G. Masaryka na koni Hektorovi v doprovodu početné družiny a hudebního doprovodu.

Defilé všech účastníků, přivítání a zahájení, žehnání koním slouží i jako připomínka 100 let vzniku republiky za účasti prvního prezidenta T. G. Masaryka a jeho záliby v koních. Představí se i krojované Janákovy selské jízdy z Nechanic a Selské jízdy z Českého ráje nebo rvorepubliková kočárová spřežení.

Následovat bude představení Pražské městské jízdní policie se čtyřmi koňmi a ukázkou výcviku, drezurní show Venduly Šponarové s fríským hřebcem a volná drezura šestice koní Miloslava Simandla. Dále uvidíte ukázky práce se starou zemědělskou a lesní technikou, vystoupení koní z Národního hřebčína v Kladrubech. Souhru výcviku koní a dravců, různá kočárová spřežení a ukázky výcviku dětí se skupinou fjordských koní.

Nebude chybět ani vozatajské umění, westernové ježdění a ukázka plemen amerických koní a řada dalších, vystoupení fríských koní s cirkusovými prvky manželů Novotných, těžký tah s chladnokrevnými koňmi, soutěž o nejkrásnějšího koně a křest hříbat. Ve 13.30 odstartuje 11. ročník drezurních závodů o Pohár Českého ráje.

Bohatý doprovodný program: soutěže a aktivity pro děti o ceny, projížďky v kočáře i pod sedlem, fotografování s účastníky, Lomnické pivo a suchary, oceněné potravinářské výrobky Libereckého kraje, stánkový prodej s tematikou koní.

Pořadatel: Město Lomnice nad Popelkou za finanční podpory Libereckého kraje a dalších partnerů; s podporou Regionální agrární rady Libereckého kraje; organizační výpomoc stáj Mira Hnanice u Turnova; veterinární služba Veterinární kliniky Lomnice nad Popelkou. Akce se koná pod záštitou pana Jiřího Löffelmanna, člena rady Libereckého kraje.

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Předchozí ročníky Dne koně v Lomnici:

2017: Příznivci ušlechtilých zvířat se sejdou v Lomnici na akci Já mám koně

2016: Příznivci koní se sejdou v Lomnici na 12. ročníku krajského dne

2015: Lomnice bude patřit ušlechtilým koním a jejich chovatelům

2014: Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

2013: V rámci dne koně soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: V Lomnici nad Popelkou soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: FOTO: Příznivci koní se sešli v Lomnici nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začalo Vánoční turné Janka Ledeckého. Zavítá i do Jilemnice
Prosincová nabídka Kina Jitřenka v Semilech
Liberecký kraj navýší majetkovou účast v Krajské nemocnici Liberec
Na vánočním koncertu sboru Rosex zazní mše Jaroslava Krčka
V turnovské knihovně pořádali Den pro dětskou knihu

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
09.12.: Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT