Florbalisté i florbalistky TJ Turnov na úvod sezony vyhrávají

18.09.2018 15:26:33 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

O uplynulém víkendu se do svých soutěží zapojily všechny týmy dospělých. Muži nejprve v pátek, v rámci třetího kola Poháru České pojišťovny, přehráli vysoko tým Falcon a zajistili si tím postup do další fáze soutěže, kde se střetnou se superligovou Českou Lípou. V neděli pak turnovský celek ve druhém kole Národní ligy přehrál Děčín a usadil se na třetím místě ligové tabulky. Úspěšnou prvoligovou premiéru mají za sebou ženy, které zvítězily v Chomutově a doma naplno bodovala také mužská rezerva.

3. kolo Poháru České pojišťovny

Floorbal Club Falcon - TJ Turnov 4:12 (0:3, 0:3, 4:6)

V pohárovém utkání se naplnily papírové předpoklady a turnovský celek si proti statečně bojujícímu soupeři připsal vysoké vítězství, které ho posunulo do čtvrtého kola. V něm se turnovský tým, poprvé ve své historii, střetne se soupeřem z nejvyšší domácí soutěže. Na přelomu září a října tak do Turnova přijede superligová Česká Lípa.

Branky (asistence): 3. Rondoš (V. Palatínus), 4. Grmolec, 6. A. Palatínus (V. Palatínus), 21. V. Palatínus (Havlín), 26. V. Palatínus (A. Palatínus), 38. A. Palatínus (V. Palatínus), 44. V. Palatínus (Matěcha), 45. Sekyra (Matěcha), 50. Havlín (Sekyra), 52. Korych (Grmolec), 56. A. Palatínus (Matěcha), 58. Matěcha (Sekyra).

Národní liga, 2. kolo

TJ Turnov - DDM SANEXCZ Děčín IV 9:4 (5:1, 2:1, 2:2)

Náročný víkendový program zakončili turnovští florbalisté v neděli domácím zápasem proti nováčkovi soutěže z Děčína. Turnovu se vydařil vstup do utkání, díky kterému už si nenechal druhou letošní výhru vzít. Hned sedmi kanadskými body se pod úspěšný zápas podepsal kapitán Štěpán Matěcha a jeho tým tak poskočil na třetí místo tabulky.

Komentář hrajícího trenéra domácích Štěpána Matěchy: „Díky plnění základních pokynů jsme zaslouženě vyhráli, ale stále je na čem pracovat. Práce kterou jsme započali, už se občas objevuje na hřišti. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme jim šťastnou cestu domu."

Komentář trenéra hostů Petra Neumaiera: „Soupeř byl dneska lepší a proto také vyhrál. Slepé góly v 1. třetině nás rozhodně nepotěšili. Uvidíme, jak se z dnešního zápasu ponaučíme dál. Děkujeme za zápas."

Branky (asistence): 11. Havlín (Grmolec), 11. V.Palatínus (Matěcha), 12. A. Palatínus (Matěcha), 15. Matěcha (A. Palatínus), 20. V. Palatínus (Matěcha), 24. V. Palatínus (Matěcha), 36. Matěcha, 47. Matěcha (A. Palatínus), 48. Korych (Grmolec).

1. liga žen, 2.kolo

Florbal Chomutov - TJ Turnov 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Jelikož bylo sobotní utkání na domácí půdě zrušeno a přesunuto, svoji premiéru v 1. lize jsme odehrály na hřišti v Chomutově. Pro mnoho z nás to byl poprvé v kariéře šedesátiminutový zápas, ale jak je vidět z výsledku, s výdrží jsme problém neměly.

První třetinu jsme zahájily ve slušném tempu, už ve třetí minutě jsme odskočily na rozdíl dvou branek, a to zásluhou Koťátkové a Červové, které tak posbíraly první body do hodnocení. Byly jsme aktivnější a šly naplno do všech soubojů a snažily se vybojovat každý míček. Ovšem Chomutov se brzy přizpůsobil našemu tempu a šance byly na obou stranách, ovšem žádná z nich se neproměnila v gól. Ve čtrnácté minutě byly vyloučeny hráčky na obou stranách a my hrály 4 na 4. Bohužel ani více prostoru na hřišti nám nepomohlo ke gólu. Ke konci první třetiny byla znát únava, ale vedení jsme si udržely.

Druhá třetina byla mnohem vyrovnanější, ale Horáková nás výborně podržela. Ve dvacáté sedmé minutě zvýšila skóre Vlková a to nás opět nakoplo a nepřestaly jsme hrát. Udržely jsme i oslabení, avšak přesilovku jsme nevyužily. Většina šancí soupeřek se ani nedostala k naší bráně, zato my jsme několikrát prázdnou branku na druhé straně úplně minuly. Po dvou třetinách jsme tedy vedli 3:0.

Ve třetí třetině bylo jasné, že už se není na co šetřit a že soupeřky se pokusí zvrátit skóre ve svůj prospěch. My jsme ale bojovat nepřestaly a vytvářely si solidní šance, které však gólmanka Blahníková vychytala. Jediný, kdo se prosadil, byla opět Červová, která navýšila skóre na 4:0. Přestály jsme dvě oslabení, ale čtyři minuty před koncem soupeřky dotlačily míček za záda Horákové díky zmatku před naší bránou. Nicméně třígólový náskok už jsme si s přehledem udržely a z Chomutova odjížděly s první důležitou výhrou.

Komentář trenéra hostů Marcely Urbanové: „Od začátku utkání panovala mírná nervozita. Po otrkání první třetiny hrál tým dle taktických pokynů. Důležité bylo nezaspat začátek, což se nám povedlo. Další průběh utkání, po mírném kolísání v konci každé třetiny byl v naší režii. Děkujeme soupeři za hru."

Branky: 57.  Schoberová - 2. Koťátková, 3. Červová, 27. Vlková, 48. Červová; rozhodčí: Čech - Vacín; vyloučení: 2:4; využití: 0:0; diváků: 29; zásahy brankářů: Blahníková 33 - Horáková 13.

Liberecká liga mužů

Turnaj Turnov (neděle 16. 9.): FBK Gladiators Česká Lípa - TJ Turnov B 7:9, TJ Turnov B - FbC Lomnice 12:2.