Florbalisté Turnova vstoupili do play off, ženy zakončily základní část

07.03.2019 15:42:45 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští florbalisté po dvou letech znovu vstoupili do vyřazovací části Národní ligy a z horké půdy v Pelhřimově si přivážejí nadějný stav čtvrtfinálové série. Ženy zakončily základní část 1. ligy dvěma porážkami, přesto si ve své první sezoně ve druhé nejvyšší soutěži zahrají play off, v jehož prvním kole narazí na Florbalovou akademii MB.

Mužská rezerva v Železném Brodě na body nedosáhla, naopak dorostencům se v Jilemnici podařilo jednou zvítězit.

Národní liga

1. zápas čtvrtfinále play off: Spartak Pelhřimov - TJ Turnov 3:6 (0:4, 2:0, 1:2)

Po dvou letech se turnovští florbalisté znovu objevili v play off a vstup do čtvrtfinálové série jim vyšel výborně. Na půdě Pelhřimova se jim podařilo položit základ prvnímu vítězství již v úvodní dvacetiminutovce, kterou díky dvěma brankám Rozkovce a Vojtěcha Palatínuse ovládli v poměru 4:0. Zaskočení domácí se do zápasu vrátili až v prostřední části, ve které dvěma góly umazali turnovský náskok. Ve třetím dějství už to v 50. minutě bylo pouze o gól. Turnov však dokázal rychle odpovědět zásluhou Vitáska a v poslední minutě pečetil první výhru v sérii střelou do prázdné branky Rozkovec.

Komentář trenéra hostů A. Palatínuse: „Od nás výborně odmakaný zápas. Vedeme 1:0 a za to jsme rádi. Zítra se jede zase od nuly. Nic víc, nic míň."

Komentář trenéra domácích Petra Zajíčka: „Soupeř nám nabídl velké množství přesilových her, které jsme nevyužili a tím jsme tento zápas nemohli vyhrát. Děkuji skvělým divákům a těšíme se na zítra."

Branky: 27. Kocián, 40. Poduška, 50. Blažek - 7. Rozkovec, 7. V. Palatínus, 13. V.  Palatínus, 14. Rozkovec, 54. Vitásek, 60. Rozkovec; rozhodčí: Brejcha - Husák; vyloučení: 2:5 + Adam Balatka 5; využití: 1:0; diváků: 137; zásahy brankářů: Kuchař 21 - Švec 23. Sestava Turnova: Švec, Horáček, - Korych, V. Palatínus, Havlín, Matěcha, Hausmann, Rozkovec, Rondoš, M. Hejduk, Grmolec, V. Hejduk, Švitorka, Vitásek, A. Palatínus, Balatka, Sekyra.

2. zápas čtvrtfinále: Spartak Pelhřimov - TJ Turnov 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

V neděli pokračovala čtvrtfinálová série play off druhým zápasem a i v něm byli turnovští florbalisté velmi blízko druhému vítězství. V úvodním dějství si oba soupeři vyzkoušeli jednobrankové vedení a do šaten odcházeli za smírného stavu 2:2. Smolný okamžik pro hosty přišel hned v první minutě druhé třetiny, kdy si jeden z obránců nešťastně srazil nahozený míček do vlastní branky. Sekyra s Balatkou však svými góly dokázali ještě v prostřední části skóre otočit a Turnov tak rázem vedl 4:3. Vstup do třetí třetiny znovu patřil domácím, kteří po několika sekundách skóre dorovnali. Na další branku a rozuzlení zápasu si pak přes sto diváků muselo počkat až do polední minuty, ve které domácí pátou brankou rozhodli o svém konečném vítězství. Stav čtvrtfinále je tak po víkendu vyrovnaný a série se na další dva zápasy přesouvá do Turnova.

Komentář trenéra domácích Petra Zajíčka: „Dnes jsme podali výkon hodný play-off a po bojovném výkonu celého družstva jsme zvítězili, děkujeme divákům za podporu."

Komentář trenéra hostů A. Palatínuse: „Dnes jsme si zápas prohráli zbytečnými chybami a vyloučeními. Jeden bod z venku se počítá, druhý byl blízko, škoda. Přes týden se připravíme a třetí zápas začíná zase od nuly."

Branky: 2. Fučík, 11. Zrzavý, 21. A. Palatínus, 41. Fučík, 60. Knězů - 6. Balatka, 9. Sekyra, 27. Sekyra, 29. Balatka; rozhodčí: John - Starý; vyloučení: 3:6; využití: 2:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Kuchař 15 - Švec 18. Sestava Turnova: Švec, Horáček - Korych, V. Palatínus, Havlín, Matěcha, Hausmann, Rozkovec, Rondoš, M. Hejduk, Grmolec, V. Hejduk, Švitorka, Vitásek, A. Palatínus, Balatka, Sekyra.

1. liga žen

23. kolo: TJ Turnov - TJ Sokol Královské Vinohrady 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Do první třetiny nastoupily turnovské ženy velmi tvrdě, hra byla rychle přerušována. I když chyběly dvě opory Bajerová a Müllerová, dokázaly hrát domácí florbalistky velmi vyrovnaně a využívaly rychlých protiútoků. V 10. minutě Fišerová doslova dotlačila míček za záda hostující golmanky Kuchyňkové a rázem vedl Turnov 1:0. Za necelé čtyři minuty čelily Turnovačky oslabení, kdy měly Vinohradské hráčky několik příležitostí vyrovnat, ale až do konce první třetiny nevstřelily gól.

Druhá třetina byla vyrovnanější a domácí už neměly tolik šancí dostat se na soupeřovu půlku. Nicméně ve 23. minutě zajistila clonící Bittnerová nájezd, který výborně hrající Klementová bez zaváhání proměnila, a záhy vedl Turnov 2:0. To opět domácí tým nabudilo a vytvořil si několik dalších šancí, které bohužel gólem neskončily. Do konce druhé třetiny si ještě Turnovačky zahrály dvě oslabení, první úspěšně přestály, ale ve druhém skončil míček za zády Gécové a Vinohrady stáhly vedení na 2:1.

Ve třetí třetině už se nebylo na co šetřit a oba týmy předváděly své maximum. Ovšem na domácí straně byla znát únava, kdy oproti soupeři scházela třetí pětice do sestavy. I přesto si znovu vytvářely kvalitní šance, které končily těsně vedle nebo dokonce zacinkaly, gól však nepadl. Vinohrady ale předvedly své umění hrát naplno až do konce a stihly nejprve vyrovnat skóre na 2:2 a v 58. minutě otočit na 2:3. Ztrátu jednoho gólu ani přes veškeré úsilí turnovské hráčky nedokázaly smazat a ze zápasu odcházely bez bodu.

Branky: 10. Fišerová, 23. Klementová - 37. Bursová, 46. Kalistová, 58. Vejvodová; rozhodčí: Pohunek - Macoun; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 40; zásahy brankářů: Gécová 33 - Kuchyňková 15.  Sestava Turnova: Bittnerová, Červová, Exnarová, Fišerová, Klementová, Koťátková, Pekařová, Škopánová, Urbanová, Vacíková, Veselá, Vlková, Horáková, Gécová. Fotogalerie z utkání

24. kolo: Florbalová akademie MB - TJ Turnov 10:4 (3:0, 4:2, 3:2)

Nedělní závěrečné kolo rozhodlo o konečném umístění v tabulce, které Turnovu přisoudilo sedmé místo. Po večerním výběru soupeřů tak je jasné, že ženy v prvním kole play off narazí právě na Florbalovou akademii MB, která bude favoritem nejen této série, ale celého play off.

Komentář trenéra domácích Kárníka: „Dnešním dnem se uzavřela základní část. Začínáme se chystat na play off. V zápase jsme si daly dílčí úkoly a jsme spokojeni s jejich plněním. Děkujeme soupeřkám za zápas a přejeme šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra hostí Hakena: „Tyhle zápasy by se ani snad neměly hrát. Ani jeden z týmů nepředvedl vůbec, ale vůbec nic. Zápasy Turnov - Bolka akorát uspávají diváky."

Branky: 9. Mrázková, 15. Chovancová, 20. Kabátová, 26. Palatínusová, 32. Mrázková, 39. Sobotková, 39. Lamblová, 41. Horáková, 54. Palatínusová, 58. Žapková - 22. Koťátková, 35. Klementová, 44. Exnarová, 50. Fišerová; rozhodčí: Polanský - Husák; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 36; zásahy brankářů: Höflerová 12 - Horáková 25. Sestava Turnova: Bittnerová, Červová, Exnarová, Fišerová, Klementová, Koťátková, Pekařová, Škopánová, Urbanová, Vacíková, Veselá, Vlková, Horáková, Gécová.

Liberecká liga mužů

Turnaj Železný Brod (sobota 2. března): TJ Sokol Koberovy - Stará Garda - TJ Turnov B 7:2, TJ Turnov B - SC Podještědí Č. Dub B 5:9

2. liga dorostenců

Turnaj Jilemnice (sobota 2. března): Florbal Jablonec - TJ Turnov 4:0, TJ Turnov - FBC Liberec B 9:0.