Fotbalisté Jablonečku těsně udolali Vysoké Mýto

25.10.2015 14:22:05 | Autor: Sokol Jablonec n. J. a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Zápas sousedů v divizní tabulce přinesl na jabloneckém hřišti v Pilišťatech zajímavou a vyrovnanou podívanou. Domácí nakonec slavili nad Vysokým Mýtem výhru 3:2, pět zápasů v řadě neprohráli a mohou se těšit z lichotivé čtvrté příčky.

Jablonec n. J. - Vysoké Mýto 3:2 (1:1)

Hrálo svižně od začátku a brzo se také měnilo skóre. V 8. minutě Linka oslovil Sedláčka, a v momentě kdy vyběhnuvší Drápela měl míč pod kontrolou, fauloval Sedláčka Lebeda a daroval Jablonci penaltu. Tu tvrdou umístěnou střelou proměnil Linka. Za dvě minuty po akci stejných hráčů běžel sám na Drápelu Sedláček, ale dokázal jen nastřelit brankáře hostí. Ve 13. minutě se proháčkoval přes tři hráče Zemánek, vypálil na přední tyč a Drápela vytáhl dobrý zákrok a míč vyrazil. Vzápětí na druhé straně se připomněli i hosté. Dvakrát po sobě Štěpánek z dobré pozice mířil mimo branku domácích. V 18. minutě se hostům vydařil brejk a po sražené střele se dostal k míči osamocený Motl a zblízka vyrovnal. Po dalších pěti minutách se na  rohový kop nejvýše vyšrouboval Karásek a hlavou jen těsně minul. Obě mužstva chtěla strhnout vedení na svou stranu, ale obrany pracovaly s vypětím sil spolehlivě a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Po přestávce ale hned zaúřadovali domácí. Z levé strany poslal přízemní centr před branku Zemánek, stoper hostí míč minul, na Jirku Povra zívala prázdná branka, nezbylo mu nic jiného než míč pohodlně doklepnout a překlopit vedení opět na domácí stranu. Mýto se pochopitelně se stavem nechtělo smířit a zejména oba hráči v útoku, Mach a Fikejz, dělali jablonecké obraně problémy. V 69. minutě rozehrávali hosté trestný kop a před Farským tečoval míč Mach a vyrovnal na 2:2. Za dvě minuty z podobné situace, ale před Drápelou hlavou jen těsně minul Zemánek. Pak se ke střele dostal znovu Zemánek, pěkně obstřelil obránce a Drápela předvedl výborný zákrok a gólovou střelu vytáhl mimo svou branku. Jablonci se, ale přeci jen podařilo skórovat. V 83. minutě rohový kop odvrátili hosté jen ke Krejčíkovy a ten z osmi metrů protlačil míč do sítě 3:2. Závěr si už naši hráči pohlídali a mohli tak slavit další vítězství.

„Hosté se předvedli jako dobrý tým, jejich síla byla především v útoku a standardních situacích. Naši hráči předvedli dobrý výkon a přes neproměňování gólovek se nakonec dočkali vytoužených tří bodů," doplnil k utkání za jablonecký tým David Holman.

Branky: 8. Linka z penalty, 47. Povr, 83. Krejčík - 18. Motl, 69. Mach. Rozhodčí: Machýček - Hádek, Rais, ŽK: 1:3. Diváků: 210. Jablonec n. J.: Farský - Helm, Halama, Karásek, Zemánek (84. Šedý) - Sedláček (78. Munzar), Krejčík, Rozkovec, Linka - Chropůvka (59. Štemberk), Povr (67. Klíma).