Fotbalisté Přepeř dokázali otočit zápas v Kolíně

15.10.2018 19:53:08 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Po prohře v Pardubicích v minulém kole fotbalisté FK Přepeře dokázali v neděli znovu naplno bodovat po výhře 3:1 v Kolíně. Branky padaly až ve druhém poločase, nejdříve se trefili domácí, ale hosté pak zápas otočili a v závěru potvrdil výhru druhým gólem v zápase Synek.

FK Kolín - FK Přepeře 1:3 (0:0)

Kolínští vstoupili do utkání lépe. Již ve 2. minutě rozehráli rohový kop a Hyka v brance měl plné ruce práce s hlavičkou domácího útočníka. Do 10. minuty měli domácí další náznaky šancí, když se snažili centrovat na vysokého hrotového útočníka Peterku, ale toho zkušená obrana Přepeř uhlídala. V 15. minutě se do šance dostával hostující Bína, uvolnil se ve vápně, ale s jeho střelou neměl domácí brankář Kohoutek problém. V 19. minutě zahrávaly Přepeře rohový kop, odražený míč přepeřští hráči nezachytili a domácí vyrazili do rychlého protiútoku. Následoval centr z levé strany, ale domácí Škoda v dobré pozici hlavičkoval pouze vedle branky. Poté se Přepeře ujaly iniciativy a vytvořily si tlak. Ve 25. minutě centroval z pravé strany Michal Sedláček, na přesný míč si naběhl Synek, ale jeho hlavičku vyrazil s námahou Kohoutek na roh. Ten zahrával opět starší z bratrů Sedláčků, našel na přední tyči hlavu Petříka, ovšem Kohoutek v brance se opět vyznamenal a vytáhl míč nad břevno. Následoval další centr od praporku, ale obrana těsně před Synkem odvrátila na další roh. Ve 36. minutě vyslal Bína do brejku Vébra, jeho střelu stačil skluzem zablokovat domácí Stehno na již dvanáctý rohový kop Přepeř v prvním poločase. Ten zahrával opět Michal Sedláček, Petřík na přední tyči hlavou prodloužil a Synek doklepl míč do sítě. Radost netrvala dlouho, neboť byl máván ofsajd. Ve 43. minutě po dalším rohu hlavičkoval na přední tyči Synek, ale jeho hlavička skončila nad domácí brankou.

Na začátku druhé půle se domácí zlepšili a vytvořili si mírný tlak. V 51. minutě pronikal do vápna domácí Stehno, Bína ho fauloval a kopala se penalta. Tu proměnil Vondráček a Kolín se ujal vedení 1:0. Z obdržené branky se Přepeřští rychle oklepali a v 55. minutě po centru V. Novotného z pravé strany Synek z malého vápna vyrovnal na 1:1. V 58. minutě se domácí dostávali po standardní situaci do slibné šance, ale ještě než stačili zakončit, tak byl máván ofsajd. V 60. minutě prostrčil Petřík na levém křídle na Vébra, jehož střílený centr po zemi prolétl celým malým vápnem. V 65. minutě napřáhl domácí kapitán Němeček za vápnem ke střele, Hyka jeho umístěnou a prudkou střelu k tyči vyrazil na roh. V 68. minutě Synek nahrál do levého křídle Vébrovi, který přistrčil na vápno na Michala Sedláčka. Ten zachoval klid, obloučkem poslal míč na Bínu, který se zasekávačkou uvolnil a levačkou na zadní tyč poslal Přepeře do vedení 1:2. V dalších minutách se Přepeře zatáhly do obranného bloku, pozorně bránily a čekaly na rychlý protiútok. Domácí kopali několik standardek, ale obrana vše vyřešila. V 86. minutě vybojoval míč Michal Sedláček, počkal si na náběh Synka, přesně mu přihrál a Synek podél brankáře zvýšil na konečných 1:3.

„Opět jsme dostali první branku, ale mužstvo ukázalo svoji vnitřní sílu, zápas otočilo a zaslouženě vezeme tři body. Vyjma první čtvrthodiny jsme byli lepší a nebezpečnější. Jen v prvním poločase jsme kopali třináct rohů. Musím pochválit mužstvo za bojovnost a vůli po vítězství. Velmi mile mne překvapil svým výkonem Míša Sedláček, který připravil dva góly," hodnotil utkání vedoucí mužstva PFK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 52. Vondráček z penalty - 55. a 86. Synek, 68. Bína. Rozhodčí: Švorc - Starý, Vnuk, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Přepeře: Hyka - Krasnický, Marek Sedláček, Nesvadba, Petřík - V. Novotný (69. Ježek), Bína, Vrabec, Vébr (85. Zezulka) - Michal Sedláček (89. Peškar), Synek (87. Vokáček).