Hrající trenér Petřík zajistil Přepeřím tři body

16.09.2018 20:28:47 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V sobotním dopoledni se přišlo do Přepeř na favorizované Mšeno podívat 500 diváků a vidělo zajímavý fotbal. Hosté se dostali do vedení, ale domácí stihli zápas otočit ještě do přestávky a v závěru ubojovali těsnou výhru 3:2 proti náporu hostů. Hned dvě branky domácích vstřelil hrající trenér Josef Petřík.

FK Přepeře - Mšeno 3:2 (2:1)

V 6. minutě vyslal Vojta Novotný do šance Synka, ten se při kličce brankáři dostal mimo střelecký úhel, ale byl z toho jen rohový kop. V 8. minutě se Mšeno rychlou kombinací po pravém křídle dostalo do vápna, Štemberk přihrál na střed Daníčkovi, a ten střelou k tyči nedal Hykovi šanci - 0:1. V 15. minutě Krasnický posunul do pravého křídla na rozběhnutého Ježka. Jeho prudký centr usměrnil "prodlouženými zády" Schubert na vápno a Bína utaženou placírkou za tyč vyrovnal na 1:1. V 17. minutě byl zhruba 30 metrů od branky faulován Schubert. K přímému kopu se postavil kapitán domácích Nesvadba a jeho prudká střela levačkou prolétla půl metru nad břevnem mšenské branky. V 19. minutě unikal po pravém křídle hostující Štemberk, Marek Sedláček mu skluzem vypíchl míč na roh. Ve 27. minutě hodil Skuhravý dlouhý aut, Štemberk hlavou prodloužil a dobíhající Helm na zadní tyči přestřelil. V dalších minutách mělo Mšeno častěji míč na kopačkách, ale žádnou šanci si nevytvořilo. Naopak ve 42. minutě zahrával přepeřský Vrabec rohový kop z pravé strany. Ve vápně nejvýše vyskočil Petřík a hlavičkou k tyči strhl vedení na domácí stranu - 2:1.

Ve druhém poločase se obraz hry nijak nezměnil, Mšeno bylo sice více na míči, hrálo na polovině Přepeř, ale pevnou domácí obranu se mu nedařilo překonat. Rozhodující pro další vývoj byla 58. minuta. Na dlouhý balón za domácí obranu si naběhl Štěpánek, vrátil ho z první na malé vápno, kde nabíhající Štemberk vystřelil, ale Hyka na brankové čáře kouzlil a míč vyrazil. Dorážku u levé tyče pak zastavil obránce Petřík. K odraženému míči se na půlce dostal Schubert, unikal po levém křídle, kde ho za cenu žluté karty zastavil mšenský Helm. Přímý kop zahrál Vrabec a hrající trenér Přepeř Petřík prokázal své zkušenosti a hlavou na přední tyči zvýšil na 3:1. V 77. minutě si na přihrávku naběhl Štajner, ale Hyka jeho centr srazil na roh. V závěrečných deseti minutách vsadilo Mšeno vše na jednu kartu a vyslalo na hrot své vysoké hráče. S centry do vápna si však přepeřská obrana v čele s gólmanem Hykou věděla rady. Až v 84. minutě se po rychle rozehraném přímém kopu dostali hosté k centru z pravé strany a Koblížek hlavou snížil na 3:2. V závěru utkání přepeřští hráči díky příkladné bojovnosti nepřipustili vyrovnání a slavili čtvrté vítězství v řadě!

„Velice důležité vítězství. Na začátku jsme sice inkasovali, ale do poločasu jsme stihli otočit. Ve druhé půlce nás podržel Hyka a z protiútoku jsme odskočili o dvě branky díky Petříkovi, který prokázal svůj výborný výběr místa v soupeřově šestnáctce. Závěr byl z naší strany odbojován na více než sto procent. Ukazuje se, že v Přepeřích se sešla výborná parta," uvedl k utkání vedoucí mužstva Přepeř Miroslav Kvapil.

Branky: 15. Bína, 42. a 59. Petřík - 8. Daníček, 84. Koblížek. Rozhodčí: Tvrdík - Hányš, Horáček, ŽK: 2:3. Diváků: 500. Přepeře: Hyka - Krasnický, Marek Sedláček, Nesvadba, Petřík - Ježek (70. Zezulka), Bína, Vrabec, V. Novotný (90. Michal Sedláček) - Schubert (85. Abraham), Synek (89. Vokáček). Videosestřih gólů Ivo Zahradnika zde