Fotbalová sezona startuje předkolem krajského poháru

14.08.2020 14:01:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

První zápas předkola poháru Krajského fotbalového svazu Libereckého kraje se hrál ve středu 12. srpna na fotbalovém hřišti stadionu SK Zásada. Domácí v poločase s Albrechticemi 1:2 prohrávali, ale nakonec dokázali otočit stav na 6:4. Další utkání předkola krajského poháru se hrají o víkendu, rozpis najdete v článku.

SK Zásada - TJ Albrechtice v J. h./ Jiřetín  6:4 (1:2)

Za úmorného letního vedra na výborně připraveném trávníku zásadského hřiště změřila síly týmy domácí Zásady a hostů z Albrechtic hrající o soutěž výš. Proto papírovým favoritem byli jednoznačně hosté z Albrechtic a to i přes omlazení domácího týmu. Po chybě Zásady ve středu pole podnikly ve 3. minutě brejk po pravé straně, míč se dostal nabíhajícímu Purmovi, který neměl problém vstřelit úvodní branku zápasu. O dvě minuty později se situace opakovala jako přes kopírák a Marek Purm zvýšil na 0:2 pro Albrechtice. Lavička domácích reagovala a přeskupila pozice hráčů, k úpravě skóre zavelel s chutí hrající domácí útočník Marek Šupík. Ve 12. minutě přečetl riskantní přihrávku mezi gólmanem Albrechtic a pravým obráncem, rychlou kličkou doleva se vyhnul brankáři Brožíčkovi a šajtlí "přes nohu" snížil na 1:2. Ve 25. minutě se lehce zranil domácí pilíř středu obrany Petr Prousek, a tak ho ve 32. minutě nahradil domácí defenzivní záložník Petr Blažek.

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako předchozí část utkání. Obě mužstva se rychlými kombinacemi dostávala do slibných šancí. Opět to však byli hosté, kteří udeřili v 56. minutě, kdy úspěšně zakončil svůj hattrick Marek Purm - 1:3. Zásadský  Šimánek se ale vzápětí ocitl sám před bránou, nezazmatkoval a vstřelením kontaktního gólu snížil náskok hostí. Na levé křídlo poslal 40 metrový přesný pas Fišer, pravou nohou vyslal Benda nechytatelný projektil, který rozvlnit síť levého horního rohu branky. Brankář Brožíček se stihl za míčem pouze ohlédnout. Po celý druhý poločas měli více ze hry domácí, hosté působili unaveným dojmem. K zahrání trestného kopu se postavil Fišer, vyslal dalekonosnou střelu pod břevno, gólman hostí střelu podcenil, míč mu proletěl rukama a od břevna se opakovaně odrazil za brankovou čáru a na závěr směřoval ven ze zařízení. Asistent rozhodčího a i hlavní sudí však dobře viděli a posoudili, že gól byl regulérní. V 75. minutě naskočil do hry Kopal, hned čtyři minuty nato dostal přihrávku mezi obránce, mohl i sám zakončit, všiml si však zleva Bendy, nezištnou přihrávkou ho vybídl k potvrzení vedení domácích - 5:3. Hosté posledních 10 minut hráli na čtyři útočníky, ale bez efektu, přesto snížil na rozdíl jedné branky Bělohlávek. Pro potěchu diváků se ještě v 90. minutě do odkryté branky hostí trefil technicky plackou k pravé tyči po celý zápas aktivně hrající Jan Regenermel, nové pravé křídlo domácích.

Branky: 12. Šupík, 61. Šimánek, 65. a 84. Benda, 72. Fišer, 90. Regenermel - 3., 5. a 56. Pumr, 87. Bělohlávek. Rozhodčí: Vachek - Lopuszynski, Sukhan, ŽK: 1:1. Diváků: 60. Zásada: Línek - Havrda, Zasche (75. T. Blažek), Strnad (54. Fišer), Prousek (32. P. Blažek), Benda, Kalous, Regenermel, Mrkvička, Šimánek (75. Kopal), Šupík. Albrechtice: Brožíček - Vávra, Koldovský, Berndt (53. Honzák), Purm, Krejčí, J. Sedlák, M. Sedlák, Zeman (62. Bělohlávek), Kořínek, Hradecký.

Pohár LKFS - předkolo (15. a 16. 8. 2020):

Sobota 17.00: FC Kovo Rádlo - TJ Velké Hamry B, Sokol Bozkov - FK Turnov, SK Jilemnice - TJ Sokol Horní Branná, Mírová p. K. - FK Sedmihorky, TJ Slovan Vesec - TJ Lučany n. N., Spartak Rychnov - FK Slovan Hrádek n. N., TJ Jiskra Vratislavice - TJ Sokol Rovensko p. T., FC Pěnčín - TJ Spartak Chrastava, TJ Sokol Plavy - FC Lomnice n. P., TJ Sokol Držkov - FK Košťálov-Libštát, FK Nová Ves - TJ Sokol Jenišovice, FK Jiskra Mšeno B - Sokol Pěnčín, TJ Sokol Jablonec n. J. - TJ Sokol Desná.

Neděle 13.30: SK Semily - SK Jívan Bělá, 16.00: TJ Sokol Roztoky - FK Přepeře B, 17.00: TJ Spartak Smržovka - TJ Sokol Ruprechtice, SK Hodkovice - TJ Sokol Doubí, SK Studenec - FK Železný Brod, FK Jiskra Mšeno A - TJ Jiskra Harrachov (hřiště Břízky).