22.02.2016 20:12:19 | Autor: Petr Ježek a HC Lomnice | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov,Lomnice nad Popelkou

Hokejovou okresní bitvu musel rozhodnout až nedělní třetí zápas. V něm vybojovali výhru domácí lomničtí hokejisté a slaví postup do krajského finále. Turnov v první obnovené sezoně splnil cíl postupu do play off, navíc Lomnici potrápil a stále má šanci i na medaili.

HC Lomnice n. P. - HC Turnov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

V nedělním rozhodujícím zápase šlo oběma týmům o všechno a byl k vidění napínavý hokej. Domácí měli sice převahu, ale gólově se nedokázali prosadit. První branka tak padla až ve 14. minutě, kdy po chybě brankáře Bažanta dopravil kotouč do sítě Knap.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil, Lomnice si vytvářela víc šancí, ale gólově se neprosadila. V 16. minutě se dostal do úniku Maděra a Martinec ho zastavil za cenu faulu. V následné přesilové hře Jan Zákoutský vystřelil kotouč pod horní tyčku Mrázkovi branky a bylo srovnáno. Tento stav nevydržel ani dvě minuty. Domácí opět zavřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu. Sehnoutek napřáhl od modré a Kuch tečoval do branky.

Třetí zápas semifinále play off Liberecké ligy HC Lomnice n. P. - HC Turnov<br />Autor: Zdeněk Matura Těsný stav 2:1 trval až do 51. minuty, kdy po skrumáži před brankou dorazil kotouč do branky L. Syrovátka. Turnov dokázal odpovědět téměř okamžitě - Jan Zákoutský prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a druhým gólem v utkání snížil na rozdíl jediné branky. V 56. minutě se domácím podařilo vsítit čtvrtý gól po spolupráci Junka, Lemfelda a L. Syrovátky. Dvoubrankové vedení domácích slibovalo dramatický závěr. Tři minuty před koncem Kysilka dostal za sekání a následné protesty trest do konce utkání. Tím se Turnov připravil o závěrečný tlak a domácí hráči za bouřlivých ovací diváků mohli začít slavit postup do finále.

Oba semifinálové zápasy se v Lomnici hrály před zcela zaplněnou halou. Domácí diváci přišli v modrém a vytvořili „modrý kotel", dorazilo i hodně fanoušků z Turnova a všichni vytvořili zápasu bouřlivou kulisu, která nebyla v krajské lize už dlouho k vidění.

Ohlasy trenérů:

Martin Knap, HC Lomnice n. P.:

Byla to napínavá série. Že to nebude nic lehkého, jsme věděli. Dvě třetiny turnovských kluků znám osobně ze svého působení v Liberci. Jsou to vesměs výborní kluci. Měl jsem možnost je poznat i povahově, takže se tento nelítostný boj dal očekávat. Navíc obě města jsou od sebe vzdálena pouhých 20 kilometrů. Byla to derby, jak se patří. Do prvního zápasu jsme nevstoupili nejšťastněji. Porážka v prodloužení nás dostala pod tlak. Museli jsme oba zápasy v řadě vyhrát, a to není v play-off nikdy nic lehkého. Zlomový moment přišel po druhé třetině druhého zápasu. V kabině jsme si ujasnili naše priority a mužstvo se semklo v jeden silný celek. Věříme, že nám tento nelehký postup pomůže v další fázi play-off. Na adresu soupeře musíme říci, že se hrál hokej sice tvrdý, ale v duchu fair-play. My trenéři děkujeme všem našim hráčům za bojovnost, s kterou zápasy odehráli, a to i ve chvílích, kdy se dařilo méně. Sérii jsme zvládli hlavně díky pomoci fantastických diváků. Všichni přišli v modrém, v počtu přes 600. Tribuny jsou na našem zimním stadionu velmi blízko nad ledem, a tak se stadion proměnil doslova v modrý kotel. Našim divákům musíme vysmeknout obrovskou poklonu. Byli naším hnacím burácejícím motorem. Díky.

Třetí zápas semifinále play off Liberecké ligy HC Lomnice n. P. - HC Turnov<br />Autor: Zdeněk MaturaVítězslav Jankových, HC Turnov 1931:

V první řadě gratuluji soupeři k postupu do finále. Jinak musím říct, že jsem s výkonem celého týmu velice spokojen a moc jim děkuji za předvedenou hru. Mužstvo se nabudilo k výborným výkonům a Lomnici jsme dlouho trápili. Nadstandardní výkony podali oba brankáři, Fikrt, tak i v neděli Bažant. Ještě jednou všem moc děkuji za super výkon.

Branky a nahrávky: 14. Knap, 38. Kuch (Sehnoutek, Rudiš), 51. L. Syrovátka (Drahoňovský, Junek), 56. L. Syrovátka (Junek, Lemfeld) - 37. Jan Zákoutský (Jankových, Jágr), 52. Jan Zákoutský (Jankových, Jágr). Rozhodčí: Hrubý - Doležal, Bosák. Vyloučení: 5:5, navíc Martinec (Lomnice) OT, Kysilka (Turnov) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 620. Střely na branku: 34:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2. Lomnice nad Popelkou: Mrázek - Červený, Lemfeld, Sehnoutek, Martinec, Vala, Kinčl - J. Syrovátka, Rudiš, Ješko - Kuch, Knap, Maryška - L. Syrovátka, Junek, Drahoňovský - Kotula. Turnov: Bažant (60. Zuzaňák) - Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Šimůnek Jakub, Mikule, Petr Zákoutský - Mizerík, Jágr, Jankových - Baran, Maděra, Isach - Drapák, Duda, Řezníček.

Série utkání o 3. místo HC Turnov - HC Česká Lípa startuje v neděli 28. února od 15 hodin na Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově. Další zápasy se hrají 5. 3. a případně třetí 6. 3. v České Lípě.

Termíny finále zatím nejsou známy, jako vítěz základní části ale Lomničtí odehrají první utkání na půdě soupeře v Liberci, další utkání se poté znovu hrají v Lomnici nad Popelkou.