22.09.2021 20:39:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Semily

Sobotní fotbalové derby v I.A se hrálo za chladného počasí, ale i tak do Bělé na zápas proti Semilům dorazilo 150 fanoušků obou mužstev. Domácí po vyrovnaném průběhu vyhráli 2:1 a udrželi přední příčku v tabulce. Košťálov/ Libštát střídá lepší výkony s horšími, ale tentokrát sehrál dobrý zápas a vyhrál 2:0 v České Lípě.

Jívan Bělá - SK Semily 2:1 (1:0)

Domácí se do soupeře pustili hned od začátku. V 7. minutě Navrátil mířil jen do gólmana hostů, v 10. hosté vykopávali míč z brankové čáry a o chvíli později šla střela domácích těsně vedle. V 17. minutě už ale Navrátil mířil přesně a poslal domácí hlavou do vedení 1:0. Ve 23. minutě kopal Janů trestný kop, Mach měl před sebou prázdnou branku, ale i tak dokázal snad ze dvou metrů hlavičkovat nad. Ve 30. minutě se osmělili i hosté. Po faulu na hranici šestnáctky zahrával trestný kop Peškar, ale mířil těsně vedle. Hosté se ještě do poločasu dostali do přečíslení, ale mířili nad branku.

Začátek druhého poločasu se odehrával v opačné režii. Semily se od začátku snažily o vyrovnání. Ze své převahy trefily v 60. minutě ale jen tyč. V 72. minutě tvrdou střelu chytil Jakubičko. V 78. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Frolík a dvě minuty na to zvýšil na 2:0 David Hanč. To asi rozhodlo zápas. Hosté sice ještě v 84. minutě snížili na 2:1 Peškarem z pokutového kopu, vyrovnat se jim už ale nepovedlo.

Utkání I.A třídy Jívan Bělá - SK Semily<br />Autor: Zdeněk Matura „Za tři body jsme velice rádi. Marodka je stále velká a postavit sestavu je stále těžší. Nebylo to jednoduché utkání, ale vyhrálo se. Kluci nechali na hřišti vše, aby body zůstaly doma. A povedlo se. Velké poděkování patří i fanouškům, kteří nás podporovali," uvedl za Jívan Bělá Milan Poličanský.

Branky: 17. Navrátil, 80. D. Hanč - 84. Peškar z pen. Rozhodčí: Kubálek - Šiling, Vachek, ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (78. Frolík). Diváků: 150. Bělá: Jakubičko - Motejlek, Beran (62. Vorel), Liška, Navrátil, Militký (62. Vrba), Grebeníček, Janů (46. Šimůnek), Mach (72. D. Hanč), Brožek, Rypl. Semily: Zamastil - Chlupáč, V. Hájek (46. Lukeš), Hradecký, Peškar, Mazánek (67. Hejduk), Káňa, Podzimek, Frolík, M. Hájek, Klíma.

Loko Česká Lípa - Košťálov/ Libštát 0:2 (0:1)

Fotbalisté spojeného týmu Košťálov/ Libštát opět připsali výhru. Do České Lípy přitom jeli v nekompletní sestavě a chyběla jim řada opor (K. Janata, Cerman, Kosina, Piry a Klazar), o to je vítězství cennější. Do tabulky už byly navíc započítány tři body pro Košťálov za kontumované utkání v poměru 3:0 s Bělou v minulém kole

Ve 29. minutě se trefil do domácí sítě Houžvička, ale určitě ještě nebylo rozhodnuto. Domácí ale vyrovnat nedokázali a výhru hostů pojistil v 78. minutě Sádek.

Branky: 29. Houžvička, 78. Sádek. Rozhodčí: Dvořák - Svoboda, Třešňák, ŽK: 3:2. Diváků: 100. Košťálov/ Libštát: Věrný - Vohnout, Vancl (54. Fejfar), Klaban, Holovič, Houžvička (83. Rosenberg), Sádek, Koldovský, T. Lukeš, Šafář, M. Janata (89. J. Lukeš).