Daniel Drahoňovský vystřílel pěti góly výhru Lomnice nad Cvikovem

06.06.2013 15:55:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Mírová pod Kozákovem,Lomnice nad Popelkou

V minulých zápasech byl lomnický útočník Daniel Drahoňovský spíše spalovačem šancí, ale dohrávka proti Cvikovu mu vyšla parádně. Pět gólů sám vstřelil a na šestý nahrál! Díky němu tentokrát Lomničtí s koncovkou problém neměli a oslabeného soupeře deklasovali.

V dalším dohrávaném utkání krajské I. A třídy zvítězila po stejném výsledku 6:1 i Mírová nad Stráží nad Nisou, a udržuje se tak stále ve hře o konečné druhé místo, které by bylo historicky nejlepším umístěním klubu. Ve čtvrtek 6. června od 17 hodin se ještě dohrává z neděle odložené utkání Horní Branná - Bozkov. V sobotu již bylo odehráno utkání Jilemnice - Mimoň.

Lomnice - Cvikov 6:1 (4:1)

Domácí fotbalisté chtěli vybojovat další tři body pro záchranu a hosté jim to usnadnili, když dorazili k zápasu pouze v 11 hráčích bez možnosti střídání. V 8. minutě se po akci Podstavka míč dostal k Drahoňovskému, který nezaváhal a bylo to 1:0. O dvě minuty později nastřelil Vávra po samostatné akci tyč. V 15. minutě se po střele Podstavka míč znovu šikovně odrazil k Drahoňovskému a bylo to 2:0. Ve 20. minutě domácí chybovali v obraně a Cvikov snížil na 2:1.

Za minutu už ale domácí opět vedli o dvě branky, když akci začal opět Podstavek a potřetí skvěle zakončil Drahoňovský. Mladý lomnický útočník měl ale ve středu odpoledne energie na rozdávání, takže ve 37. minutě sám vybojoval míč a po samostatné akci počtvrté rozvlnil síť za cvikovským gólmanem!

Ve druhém poločase už bylo tempo zápasu volnější, ale kdo jiný mohl v 75. minutě změnit skóre než Drahoňovský, tentokrát po akci T. Ďoubalíka. A v 82. minutě po akci Drahoňovského zvyšoval na konečných 6:1 mimořádně v zápase někdo jiný, když se trefil střídající Cerman.

„Nechtěli jsme nechávat záchranu na poslední chvíli jako v minulých sezonách a jsme rádi, že to dopadlo dobře. Takže panuje vcelku spokojenost s jarní částí a pokud v létě přijdou nějaké posily, tak věřím, že můžeme hrát v popředí tabulky," uvedl trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 8., 15., 21., 37. a 75. Drahoňovský, 82. Cerman - 20. xx. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 0:2. Diváků: 60. Lomnice: Jezdinský - Košťák, T. Ďoubalík, Kraus, Syrovátka (60. Havrda) - Podstavek, Mich. Drábek, Kos (75. Cerman), Vohnout (46. Mart. Drábek) - Drahoňovský, Vávra.

Mírová - Stráž n. N. 6:1 (2:1)

Domácí se brzy dostali do vedení, ale hosté po zaváhání domácí obrany vyrovnali na 1:1. Ještě do poločasu ovšem Mírovští otočili stav ve svůj prospěch. Ve druhém poločase potom domácí kontrolovali hru, vstřelili další čtyři branky a Stráž do vážných akcí nepouštěli. Nejpěknější byla asi branka Marka Jíry z trestného kopu.

„Máme moře zraněných, ale dneska to dopadlo dobře. Měli jsme jasnou převahu a neznervózněli jsme ani za stavu 1:1," dodal k zápasu trenér Mírové Zbyněk Kotrman.

Branky: Jíra 2, Tokan 2, Špína, D. Zelnický. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 4:5. Diváků: 50. Mírová: J. Jíra - Hejduk, M. Zelnický, Holeček - Taibr (80. Marek), M. Jíra, O. Horák, Beneš - Tokan, D. Zelnický (70. T. Horák), Špína.