06.03.2016 21:09:47 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Ve druhém finálovém utkání lomničtí hokejisté v sobotu porazili Slavoj Liberec 5:3 a získali po čtyřech letech podruhé ve své historii titul přeborníka Libereckého kraje!

HC Lomnice n. P. - HC VTJ Ještěd Liberec 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)

Lomnice po první třetině vedla gólem Junka po krásné spolupráci s L. Syrovátkou. Hosté však ve druhé třetině zvýšili aktivitu a to jim přineslo vedení 1:3. Dvougólový náskok hostů se povedlo srovnat. Nejdříve od modré čáry snížil Vala a těsně před koncem třetiny propasíroval za Tomíčka kotouč Knap. Ve třetí třetině domácí zařadili vyšší rychlostní stupeň a dokonali obrat v tomto utkání. Nejdříve Kuch z prostoru za brankou nahodil kotouč na Tomíčkovi betony, a ten skončil v síti. O minutu později našel Knap ideálně Rudiše a bylo rozhodnuto. Lomnice si už poté vítězství nenechala vzít.

Se závěrečnou sirénou propukly bouřlivé oslavy na ledě i v hledišti. Přes třista fantastických domácích fanoušků mohlo sledovat ceremoniál předávání zlatých medailí a poháru z rukou předsedy KS ČSLH Josefa Helebranta. Poděkování za zdařilou sezonu patří vedení klubu, samotným hráčům a především fanouškům lomnického hokeje.

Sezona však ještě nekončí. Lomnice jako krajský vítěz postupuje do kvalifikace o 2. ligu. V té se postupně střetne dvoukolově ve skupině s HC Stadion Cheb, HC Rodos Dvůr Králové a HC Junior Mělník. První utkání se hraje už v pátek 11. března v Chebu.

Finále krajské ligy a oslava titulu Lomnice nad Popelkou<br />Autor: Zdeněk Matura

„V dnešním zápase se opět potvrdilo, že utkání play-off jsou zcela o něčem jiném než základní část. Na začátku nás uklidnil vedoucí gól. Hra byla opatrná na obou stranách. Ve druhé třetině z toho vytěžil soupeř a dostal se do dvoubrankového vedení. Podařilo se nám ještě do konce druhé třetiny vyrovnat. To bylo rozhodující. Na začátku třetí třetiny jsme dvakrát skórovali a tím utkání rozhodli. Nakonec nezbývá než poděkovat všem, kteří nám umožnují hrát hokej v této soutěži. Bez zázemí domácího stadionu, vedení klubu, realizačního týmu a především hráčů, bychom nebyli schopni připravovat vynikajícím fanouškům ledního hokeje týden co týden atraktivní podívanou a příjemně strávené sportovní chvíle. Ceníme si také rodičů mladých příznivců HC Lomnice, kteří jsou velkými nadějemi, že tradice lomnického hokeje bude i v dalších letech pokračovat. Srdečně zveme fanoušky na další hokejová utkání v cestě kvalifikací do 2. ligy a těšíme se na atmosféru, kterou dokáží vytvořit," hodnotil vítězství trenér Lomnice Martin Knap.

Branky a nahrávky: 3. Junek (L. Syrovátka, Vala), 35. Vala (Junek), 40. Knap (Maryška), 44. Kuch, 45. Rudiš (Knap) - 21. Beránek (Herda), 25. Herda (Burkoň, V. Tomíček), 31. Herda. Rozhodčí: Kajinek - Grundler, Serbus. Vyloučení: 4/10, navíc Dvořák (VTJ) TS. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 327. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3. Lomnice nad Popelkou: Mrázek - Červený, Lemfeld, Martinec, Sehnoutek, Vala, Kinčl - J. Syrovátka, Rudiš, Ješko - Kuch, Knap, Maryška - L. Syrovátka, Junek, Drahoňovský. Liberec: J. Tomíček - Beránek, Svoboda, Duda, Dvořák - Herda, V. Tomíček, Burkoň - Šnajdr, Šebesta, Šesták - Jarolím, Psota, Ubry.