01.06.2016 14:13:13 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Fotbalová I. B třída východ má dvě kola do konce a stále se bojuje jak o postup, tak hlavně o záchranu. V „jilemnickém derby" Roztoky gólem v závěru vyhrály v Jilemnici a domácí klub je tak se Zásadou nejvíce namočený v sestupu. V dalším podhorském derby vyhrál jasně Harrachov v Rokytnici. Horní Branná doma porazila Plavy a potvrdila pěknou čtvrtou příčku v tabulce.

Jilemnice - Roztoky 1:2 (0:0)

Derby oba týmy začaly opatrně a diváci moc pohledných akcí v prvním poločase neviděli. Domácí hrozili pouze ze standardních situací, se kterými si obrana Roztok poradila. První vážnější akce přišla až ve 35. minutě, když Tuláčkův dlouhý aut Jak. Nýdrle prodloužil a domácí brankář Tuž na poslední chvíli před Kupkárem zachránil. Ve 42. minutě se hostující Kupkár ocitl sám před Tužem, ale zakončoval slabě a domácí brankář střelu vyrazil na roh. Před koncem poločasu dobře vystřelil Jak. Nýdrle, ale Tuž byl opět na místě.

Ve druhém poločase už v 50. minutě, po rohovém kopu Jak. Nýdrleho, trefil hlavou břevno domácí branky Mečíř. Potom se dostali ke slovu domácí. V 71. minutě si po nástřelu z levé strany míč do vlastní branky srazil Hornig. Roztoky však přidaly a v 76. minutě po centru D. Davida z levé strany, Mečíř míč zkušeně hlavou uklidil k tyči domácí branky a vyrovnal na 1:1. V 82. minutě domácí v dobré pozici přestřelili Hujerovu branku. V té době však Roztoky měly převahu a šly si za vítězstvím. V 90. minutě Honců zprava centroval do vápna domácích, míč tečoval Illner a důraz Kopáčka umožnil dorážku Jak. Nýdrleho do odkrytého rohu branky Jilemnice - 1:2.

Fotbalová I.B třída východ, utkání SK Jilemnice - TJ Sokol Roztoky<br />Autor: Zdeněk Matura „Derby předem nikdy nezná vítěze a na postavení v tabulce nezáleží. Vítězství doma i v Jilemnici je pro nás dvojnásobně cenné, protože se tato mužstva ještě nikdy nepotkala v jedné soutěži. Jsme rádi, že jsme potěšili naše fanoušky, kterých nás opět přijelo podpořit velké množství," dodali trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 71. vlastní Mar. Hornig - 79. Mečíř, 90. Jak. Nýdrle. Rozhodčí: Lopuszynski - Čurda, Juris, ŽK: 1:3. Diváků: 150. Jilemnice: Tuž - Pohořelý, Horáček (78. Mich. Hornig), Šimek, Faifr, Šmíd, Šnorbert (70. Figura), Kubina (24. Hajna), Pěnička, Bergemann, Metelka. Roztoky: Hujer - Mečíř, Mar. Hornig, O. David - Jar. Nýdrle (65. Honců), Baytalon, Illner, D. David - Jak. Nýdrle - Tuláček (53. Kopáček), Kupkár (85. Maďarčík). Fotogalerie z utkání

Rokytnice - Harrachov 1:5 (1:4)

Další podhorské derby vyšlo mnohem lépe fotbalistům Harrachova, kteří vedli už v poločase o tři góly. Ve druhém poločase už přidali pouze jeden gól, ale i tak dokráčeli k pohodlnému vítězství.

Branky: 42. Zahradník - 21. Barbořák z penalty, 22. a 44. Tuhela, 45. Poselt, 67. Michálek. Rozhodčí: Dytrt - Maruška, Bukvička, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Rokytnice: Vízek - Exner, Havrda, Zahradník, Pičman, P. Vrána, Havlíček, Brož, J. Vrána, Trepera (73. Málek), Škoda. Harrachov: Vrána - Kroupa, Barbořák, Rieger, Bergmann, Medal (73. Morávek), Veselý (34. Kobr), Tuhela, David, Poselt, Kyncl (62. Michálek)

Horní Branná - Plavy 4:2 (1:2)

Hosté se dostali do vedení brankou Tomana, na 1:1 srovnal zkušený Vašek, ale poté musel střídat. Těsně před přestávkou vrátil Plavům vedení Jón. Začátek druhé půle se ale domácim povedl, když dvěma góly Jindřiška otočili stav na 3:2. V závěru pojistil výhru Horní Brannou čtvrtou brankou Fiedler.

Branky: 36. Vašek, 51. a 53. Jindřišek, 82. Fiedler - 25. Toman, 45. Jón. Rozhodčí: Prinz - Malena, Řezáč, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Horní Branná: Hofman - Jindřišek, Pešina, Kocourek, Šimek, Vašek (40. Hanč), D. Paulů, Holman, J. Paulů (60. Strmeň), Jón (65. Beneš), Novotný.

Další utkání 25. kola:

Lučany - Albrechtice 6:0 (2:0)

Branky: 46., 76 a 79. Kořínek, 7. Patočka, 33. Vaněček z penalty, 74. Pavelka, Rozhodčí: Švec - Mareček, Ďörď, ŽK: 2:0. Diváků: 110. Fotogalerie z utkání na Našem Jablonecku

Zásada - Pěnčín 2:4 (1:1)
Branky:
20. Doležal, 71. Kopal - 31. a 76.Pszyk , 78. a 90. Pumrle. Rozhodčí: Řezáč, ŽK 2:2 Diváků: 50.

Smržovka - Železný Brod B 2:5 (0:3)
Branky: 46. Skála, 75. Hrabánek - 7., 18, 45, a 84. Holeček 52. Beránek (vl.), Rozhodčí: Pavlů, ŽK: 0:2. Diváků: 120.

Velké Hamry B - Držkov 2:2 (0:1)
Branky: 63. Miček, 90. Mälzelt - 6. Batěk, 49. Och. Rozhodčí: Maruška, ŽK: 4:7, ČK: 0:1 (80. Ševčík). Diváků: 150.