FOTO: V Bozkově úspěšně odstartoval endurový seriál

17.04.2012 09:22:15 | Autor: Motosport Bozkov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

FOTO: V Bozkově úspěšně odstartoval endurový seriál

O víkendu se v Bozkově rozjel čtvrtý ročník motocyklového seriálu KTM Enduro cross country. Na startu úvodního podniku se v sobotu sešlo 226 závodníků. Pořádající Motosport Bozkov připravil pro jezdce rozmanitou trať o délce přibližně 8 kilometrů.

KTM Enduro cross country 2012 je volný podnik terénních závodů učený především pro hobby jezdce, který se ale těší přízni i licenčních závodníků. Trať v sobě ukrývala polní úseky, terénní překážky v podobě prudkých sjezdů a výjezdů, pastviny i bláto, jelo se i po místní motokrosové trati.

Závodní den jako vždy začínal dětskou soutěží, děti závodí v kategoriích do 50 ccm3 a 65 ccm3. V padesátkách vyhrál Matyáš Chlum z Jesenného, který závodí za MPS Racing Team, druhý byl domácí Bozkovák David Vondrák soutěžící za Dr. K Racing team. Zajímavé je, že oba hoši jsou příležitostnými tréninkovými partnery a trénuje je Pavel Chlum z Jesenného, Matyášův tatínek. V silnější kubatuře vítězství patřilo vítězství Karlu Šrytrovi z AMK Krakonoš Jilemnice, který si později vyzkoušel i start v už opravdovém závodě s dospělými. Sice nedojel, ale příště to určitě bude lepší.

Kategorii veteránů kralovali domácí

FOTO: V Bozkově úspěšně odstartoval endurový seriálV jedenáct hodin při slunečném počasí odstartoval závod licenčních závodníků, veteránů a nejslabších motocyklů do 85 ccm3. Veteránům jasně kralovali domácí, Milan Kurfiřt a Miroslav Hanč z pořádajícího Motosportu Bozkov nepustili nikoho před sebe od samého počátku závodu a po oba dny jim patřilo první a druhé místo. V kategorii licencí A - závodníci MČR - zvítězil Jakub Šefr, juniorský reprezentant a zástupce týmu Solarco. V licencích B se nejlépe vedlo Janu Balašovi z Motosportu Lhotka, stejně tomu bylo i v neděli. V nejslabší kubatuře, jinak to ani nejde, vyhrál po oba dny Pavel Melichar z Motosportu Lhotka, který zvítězil i loni ve všech závodech seriálu.

Sluníčko svítilo jezdcům a divákům i odpoledne, a tak se ve dvě hodiny, za stejných podmínek, rozjel závod hobby jezdců, rozdělených podle objemu motocyklu do třech kategorií E1, E2 a E3.

Zraněnému Davidu Noskovi pomohli dva jezdci

První vlna startu patřila E1, kde na čelní pozici vyrazil v čele pelotonu i David Nosek z Motoklubu Vysoké nad Jizerou. Držel se v popředí však jen chvíli, krátce po startu se dostal do kolize s ostatními  jezdci, následoval pád a zranění. Všichni závodníci jej minuli. Zastavili pouze dva ze zadní skupiny jezdců. Odhodili svoje motorky, zkontrolovali, zda se za nimi nikdo další neřítí, aby nedošlo k další srážce a společně odtáhli zraněného Davida z trati. Zavolali pomoc a teprve, když viděli, že je o kolegu postaráno pokračovali v závodě. Velké poděkování a poklona tak patří Michalu Hudíkovi a Jírovi Podroužkovi. Zraněný David Nosek získal pohár ředitele závodu, který za něj převzal bratr Jan.

Kategorie E1 i E2 se nakonec stala kořistí Enduro klubu Semily, ve slabší kubatuře zvítězil Jan Fedorko, v silnější Petr Holata. V kategorii E3 patřilo vítězství po oba dny Petru Rydvalovi z Motosportklubu Jablonec nad Jizerou.

V neděli se jely kvůli dešti všechny kategorie po vlnách

Nedělní ráno přivítalo soutěžící zataženou oblohou, která hrozila, že každou chvíli začne pršet. Jel se jeden závod - všechny kategorie společně se startem po vlnách. Licenční závodníci startovali jako první, v licencích A první dvě místa obsadili juniorští reprezentanti Jakub Šefr a Patrik Markvart, oba závodící za Solarco. V hobby kategorii E 1 obhájil sobotní vítězství Jan Fedorko z Enduro klubu Semily, v kategorii E 2 jel celý závod na první pozici v sobotu také zlatý Petr Holata, ale v posledním kole ho kvůli drobné technické závadě předjel celou dobu za ním se držící Adam Erlebach z AMK Krakonoš Jilemnice. Pršet drobně začalo v okamžiku, kdy jezdci projížděli cílem, za což vládci hor pořadatelé velice děkovali.

V soutěži týmů Bozkov porazil Lhotku

Se startem seriálu se rozeběhla i soutěž týmů. Letos se jich do ní přihlásilo celkem 8. Po víkendu se na první příčce usadil pořádající Motosport Bozkov, kterému výborné výkony veteránů Kurfiřta a Hanče, mladého Tomáše Kouckého z kat. do 85 ccm3, Petra Balatky z E3 vytvořily patnáctibodový náskok na Motosport Lhotku, který momentálně drží druhou příčku. Je to velký úspěch porazit Motosport Lhotku, loni si vítězství v soutěži týmů nenechali sebrat ani na chvilku. Jen o bod za Lhotkou dotírá Enduro klub Semily. Ale už za necelý měsíc se v Košťálově bude bojovat o body další, jede se zde druhý díl seriálu.

Kompletní výsledky závodů v Bozkově jsou v příloze ke stažení.

Kompletní velmi rozsáhlé fotogalerie Karla Čermáka můžete shlédnout zde

Blíží se start enduro seriálu, úvodní závod se pojede v Bozkově

Blíží se start enduro seriálu, úvodní závod se pojede v Bozkově

Závěrečný závod enduro seriálu ve Sklenařicích 2011

FOTO: Sklenařický závod uzavřel pětidílný enduro seriál

+ odkazy na kompletní zpravodajství z loňského seriálu

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky Bozkov sobota | Výsledky Bozkov neděle | Výsledky KTM Enduro cross country průběžně po Bozkově

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Divadelní festival Modrý kocour letos slaví čtvrtstoletí od vzniku
Patnáctý benefiční ples hejtmana bude v krajské knihovně
Lomnice vyhrála skupinu A, do čela skupiny B jde Železný Brod
Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu
Občané Jilemnice se budou moci zeptat přímo hejtmana

Nejčtenější články

16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
18.02.: Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT