Blíží se start enduro seriálu, úvodní závod se pojede v Bozkově

07.04.2012 19:14:59 | Autor: Markéta Skrbková | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

Blíží se start enduro seriálu, úvodní závod se pojede v Bozkově

Brzy odstartuje již čtvrtý ročník regionálního KTM enduro cross country seriálu, který zahrnuje celkem pět samostatných závodů. Více k přípravám pořadatelů v rozhovoru s jedním z hlavních organizátorů úvodního bozkovského dílu, Stanislavem Doubkem.

Seriál odstartuje v Bozkově již 14. a 15. dubna, dále se přesune 12. a 13. května do Košťálova, třetí díl míří už za 14 dní poté za hranice naší republiky - do polské Olszyny (26. a 27. května 2012). Po prázdninách se bude závodit 15. a 16. září v Jilemnici a závěr, jako už tradičně, patří Motoklubu Vysoké nad Jizerou, který svou lokalitu pro závody ještě hledá, ale bude to v okolí Vysocka.

Zahajujete seriál, co způsobilo, že z podzimu přesouváte závody na brzké jaro?

Dohodli jsme se s majitely pozemků a hlavně s Agrocentrem, že to vzhledem k zamýšleným pěstitelským činnostem, bude lepší. Nic neměli proti ani ostatní pořadatelé seriálu. Navíc podzimní termíny hodně kolidují s přípravami na ISDE v Německu, které by se náš Motosport rád zúčastnil.

Loni se jel první závod v Chuchelně, kde všechny překvapila velká jezdecká účast. Jak se na ni připravujete vy?

Budeme se snažit připravit trať tak, aby se po startu pole jezdců co nejvíce natáhlo před vjezdem do první technické pasáže a nedošlo k ucpání trati. Jelikož o to jde vždy a každému pořadateli, tak uvidíme, jak se nám to povede. Rozhodně dohlédneme na chování jezdců v případném kritickém místě, tak aby byl závod od začátku regulérní.

Co nového chystáte na trati?

Novinky se od nás již moc čekat nedají. Území, které s tratí zabíráme už jaksi nezměníme a sázíme na to, že to Kuřt (Milan Kurfiřt - ředitel závodů a závodník - veterán v jedné osobě) zase naznačí tak, aby byl závod zajímavý.

Stejně jako loni se ptám, zda letos chystáte již avizovanou změnu depa. Pokud ano, budou s ní spojeny nějaké změny zvláštních ustanovení?

Zvláštní ustanovení se samozřejmě změnila. Sázíme na vnímavost a odpovědnost každého účastníka závodu. Budeme informovat i naše občany, aby například nepouštěli volně psy. Budeme upozorňovat jezdce, doprovod a diváky na zvýšené nebezpečí při průjezdu obcí. Hromadný přesun na závodiště je samozřejmý. Pevně věříme, že zvládneme i organizaci po dojetí do cíle prvního závodu a nájezd závodníků na start závodu druhého. Ti pojedou za pořadatelem, ale asi se ve vesnici budou míjet. Proto jsme stanovili rychlost pohybu po vesnici na maximálně 30 km/hod. S odborem dopravy jsme na předpokládané časy domluvili uzavření silnice. Myslíme, že při respektování tohoto omezení k ničemu nedojde. Výměnou za to by mělo být depo větších rozměrů, kam se všichni pohodlně vejdeme. Budeme se snažit připravit i nějaké omezené parkoviště poblíž závodiště pro doprovody. Spoléháme, že nám situaci ulehčí tím, že soustředí věci potřebné k zajištění závodníka do skupin a nebudou se všichni dožadovat příjezdu až ke trati svým vozidlem. Nějaká část parkoviště pro jeskyně asi zůstane k dispozici pro závody a o tom bychom měli informovat v podobě informačních tabulí a prostřednictvím komentáře moderátora Luboše Kučery.

Co závod dětí? Čekají na děti nějaké změny? Budou mít zase možnost pátečního tréninku?

Páteční trénink samozřejmě umožníme. Neorganizujeme ho však my, ale trať bude naznačená a volná. Takže si ji malí závodníci pod dohledem zákonných zástupců mohou vyzkoušet. Je to na zodpovědnosti jich samých. Také se rozhodujeme jak naložíme s vyhlášením výsledků. Ještě se musíme dohodnout s časomírou a pokud to půjde vyhlásíme je hned na trati po dojezdu jejich závodu.

Nechme závody trochu stranou, prozradíš nám jaké jsou plány Motosportu Bozkov v letošní sezoně? Chystáte se na Šestidenní? V jakém složení?

Chceme, aby se klukům dařilo alespoň jako v minulosti anebo lépe. Hlavně zranění aby se jim vyhýbala a potom i potíže s technikou. Sport aby je bavil a do budoucna, aby dokázali převzít i taktovku organizátorskou. ISDE 2012 se zúčastnit chceme, ale jak to všechno bude se dozvíme, doufejme, co nejrychleji. Ve hře jsou i dva kluby, ale složení to ještě ujasněno nemáme. Je otázkou, jak to náš VV rozdělí a co na to německá strana. Chceme také poděkovat všem účastníkům promítání ISDE 2011 z Finska za účast a podporu.

Přehled sportovních pozvánek na aktuální víkend 

FOTO: V Bozkově úspěšně odstartoval endurový seriál

FOTO: V Bozkově úspěšně odstartoval endurový seriál

Zpravodajství z loňského enduro seriálu:

Sklenařický závod uzavřel pětidílný enduro seriál 2011

FOTO: Sklenařický závod uzavřel pětidílný enduro seriál

FOTO: Čtvrtého závodu enduro seriálu v Bozkově se účastnilo 308 jezdců

FOTO: Čtvrtého závodu enduro seriálu v Bozkově se účastnilo 308 jezdců

FOTO: Na enduru v Jilemnici jezdci zdolávali především bahno

FOTO: Na enduru v Jilemnici jezdci zdolávali především bahno

FOTO: Druhý díl enduro seriálu se jel o víkendu v Košťálově

FOTO: Druhý díl enduro seriálu se jel o víkendu v Košťálově

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lomnice vyhrála skupinu A, do čela skupiny B jde Železný Brod
Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu
Občané Jilemnice se budou moci zeptat přímo hejtmana
Oslabené turnovské kadetky podlehly Novému Veselí
Volejbalistky Turnova slaví další výhru proti Liberci

Nejčtenější články

16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT