Blíží se start enduro seriálu, úvodní závod se pojede v Bozkově

07.04.2012 19:14:59 | Autor: Markéta Skrbková | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

Blíží se start enduro seriálu, úvodní závod se pojede v Bozkově

Brzy odstartuje již čtvrtý ročník regionálního KTM enduro cross country seriálu, který zahrnuje celkem pět samostatných závodů. Více k přípravám pořadatelů v rozhovoru s jedním z hlavních organizátorů úvodního bozkovského dílu, Stanislavem Doubkem.

Seriál odstartuje v Bozkově již 14. a 15. dubna, dále se přesune 12. a 13. května do Košťálova, třetí díl míří už za 14 dní poté za hranice naší republiky - do polské Olszyny (26. a 27. května 2012). Po prázdninách se bude závodit 15. a 16. září v Jilemnici a závěr, jako už tradičně, patří Motoklubu Vysoké nad Jizerou, který svou lokalitu pro závody ještě hledá, ale bude to v okolí Vysocka.

Zahajujete seriál, co způsobilo, že z podzimu přesouváte závody na brzké jaro?

Dohodli jsme se s majitely pozemků a hlavně s Agrocentrem, že to vzhledem k zamýšleným pěstitelským činnostem, bude lepší. Nic neměli proti ani ostatní pořadatelé seriálu. Navíc podzimní termíny hodně kolidují s přípravami na ISDE v Německu, které by se náš Motosport rád zúčastnil.

Loni se jel první závod v Chuchelně, kde všechny překvapila velká jezdecká účast. Jak se na ni připravujete vy?

Budeme se snažit připravit trať tak, aby se po startu pole jezdců co nejvíce natáhlo před vjezdem do první technické pasáže a nedošlo k ucpání trati. Jelikož o to jde vždy a každému pořadateli, tak uvidíme, jak se nám to povede. Rozhodně dohlédneme na chování jezdců v případném kritickém místě, tak aby byl závod od začátku regulérní.

Co nového chystáte na trati?

Novinky se od nás již moc čekat nedají. Území, které s tratí zabíráme už jaksi nezměníme a sázíme na to, že to Kuřt (Milan Kurfiřt - ředitel závodů a závodník - veterán v jedné osobě) zase naznačí tak, aby byl závod zajímavý.

Stejně jako loni se ptám, zda letos chystáte již avizovanou změnu depa. Pokud ano, budou s ní spojeny nějaké změny zvláštních ustanovení?

Zvláštní ustanovení se samozřejmě změnila. Sázíme na vnímavost a odpovědnost každého účastníka závodu. Budeme informovat i naše občany, aby například nepouštěli volně psy. Budeme upozorňovat jezdce, doprovod a diváky na zvýšené nebezpečí při průjezdu obcí. Hromadný přesun na závodiště je samozřejmý. Pevně věříme, že zvládneme i organizaci po dojetí do cíle prvního závodu a nájezd závodníků na start závodu druhého. Ti pojedou za pořadatelem, ale asi se ve vesnici budou míjet. Proto jsme stanovili rychlost pohybu po vesnici na maximálně 30 km/hod. S odborem dopravy jsme na předpokládané časy domluvili uzavření silnice. Myslíme, že při respektování tohoto omezení k ničemu nedojde. Výměnou za to by mělo být depo větších rozměrů, kam se všichni pohodlně vejdeme. Budeme se snažit připravit i nějaké omezené parkoviště poblíž závodiště pro doprovody. Spoléháme, že nám situaci ulehčí tím, že soustředí věci potřebné k zajištění závodníka do skupin a nebudou se všichni dožadovat příjezdu až ke trati svým vozidlem. Nějaká část parkoviště pro jeskyně asi zůstane k dispozici pro závody a o tom bychom měli informovat v podobě informačních tabulí a prostřednictvím komentáře moderátora Luboše Kučery.

Co závod dětí? Čekají na děti nějaké změny? Budou mít zase možnost pátečního tréninku?

Páteční trénink samozřejmě umožníme. Neorganizujeme ho však my, ale trať bude naznačená a volná. Takže si ji malí závodníci pod dohledem zákonných zástupců mohou vyzkoušet. Je to na zodpovědnosti jich samých. Také se rozhodujeme jak naložíme s vyhlášením výsledků. Ještě se musíme dohodnout s časomírou a pokud to půjde vyhlásíme je hned na trati po dojezdu jejich závodu.

Nechme závody trochu stranou, prozradíš nám jaké jsou plány Motosportu Bozkov v letošní sezoně? Chystáte se na Šestidenní? V jakém složení?

Chceme, aby se klukům dařilo alespoň jako v minulosti anebo lépe. Hlavně zranění aby se jim vyhýbala a potom i potíže s technikou. Sport aby je bavil a do budoucna, aby dokázali převzít i taktovku organizátorskou. ISDE 2012 se zúčastnit chceme, ale jak to všechno bude se dozvíme, doufejme, co nejrychleji. Ve hře jsou i dva kluby, ale složení to ještě ujasněno nemáme. Je otázkou, jak to náš VV rozdělí a co na to německá strana. Chceme také poděkovat všem účastníkům promítání ISDE 2011 z Finska za účast a podporu.

Přehled sportovních pozvánek na aktuální víkend 

FOTO: V Bozkově úspěšně odstartoval endurový seriál

FOTO: V Bozkově úspěšně odstartoval endurový seriál

Zpravodajství z loňského enduro seriálu:

Sklenařický závod uzavřel pětidílný enduro seriál 2011

FOTO: Sklenařický závod uzavřel pětidílný enduro seriál

FOTO: Čtvrtého závodu enduro seriálu v Bozkově se účastnilo 308 jezdců

FOTO: Čtvrtého závodu enduro seriálu v Bozkově se účastnilo 308 jezdců

FOTO: Na enduru v Jilemnici jezdci zdolávali především bahno

FOTO: Na enduru v Jilemnici jezdci zdolávali především bahno

FOTO: Druhý díl enduro seriálu se jel o víkendu v Košťálově

FOTO: Druhý díl enduro seriálu se jel o víkendu v Košťálově

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Měsíční zkušební provoz zahájila 3. srpna nová turistická linka 790 z Tanvaldu na Smědavu, jejíž trasa vede kolem vodní nádrže Souš. Krátké, avšak unikátní autobusové spojení mělo za cíl ověřit, jaká bude po autobusovém spojení dosud dopravně oddělených částí Jizerských hor poptávka, a také to, jak bude pro autobus silnice mezi Smědavou a Souší průjezdná. Více podrobností

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: V I.A třídě vládnou týmy z Pojizeří, první Lomnice opět nadílela
Družstva atletů AC Turnov bojovala v baráži o první ligu
Oprava opěrné zdi finišuje, liberecký tunel čeká částečná uzavírka
Rada a Správa KRNAP se dohodly na návrhu cest v klidových územích
Jubileum vynálezce Vladimíra Svatého připomenou v Liberci i Roztokách

Nejčtenější články

15.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
16.09.: Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
16.09.: Krajský přebor: Rovensko i v devíti vybojovalo s Chrastavou bod

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT