FOTO: Sklenařický závod uzavřel pětidílný enduro seriál

03.11.2011 20:54:53 | Autor: ECC a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou

FOTO: Sklenařický závod uzavřel pětidílný enduro seriál

Je dobojováno, třetí ročník seriálu MG sport UFO KTM enduro cross country 2011 v sobotu ve Sklenařicích skončil. Skvěle a profesionálně připravená závěrečná trať měřila zhruba 8 kilometrů a její zdolání trvalo kolem 14 minut.

Trať vedla po pastvinách, část lesním úsekem, nebyly na ní žádné umělé technické překážky, jen dva kopce hlíny a mezi nimi jáma. Tato překážka byla umístěna na startovací louce hned vedle tankovacího depa, aby si diváci přišli na své. První díl seriálu se jel na jaře v Chuchelně, druhý díl v Košťálově, třetí v Jilemnici, čtvrtý před dvěma týdny v Bozkově a závěr patřil, stejně jako loni Motoklubu Vysoké nad Jizerou, který sklenařické závody organizuje.

Závody opět zahájily děti

První závod patřil už tradičně dětem, a i zde se urputně bojovalo o poslední body do závěrečného pořadí seriálu. Děti to neměly na těžké blátivé trati jednoduché, snad jim pomohl páteční trénink, který jim organizátoři umožnili, ale všechny děti odvedly profesionální výkon.

V kategorii slabších motocyklů zvítězil Robert Friedrich z Enduro Příchovice, v kategorii do 65 ccm byl nejrychlejší Lukáš Pajer. Hned po skončení závodu dětí se konalo slavnostní  vyhlášení výsledků, předání cen a slavnostní ukončení dětské části seriálu. Většina dětí tak šla na stupně vítězů hned dvakrát, jednou za sobotní závody a znovu pak za celkové pořadí. Dětem předával ceny za celkové vítězství bývalý mistr světa v motokrosu Jiří Churavý, nejlepším třem oblékl originální seriálové dresy a po právu pyšní vítězové pak chodili oblečeni v dresech až do pozdního odpoledne, aby každý viděl, jak úspěšní letos byli.  

Startovalo se nezvykle dříve

S půlhodinovým předstihem, než je zvykem během celé sezony, odstartoval dopolední závod, v němž se poměřily dvě kategorie licenčních jezdců, veteráni a motocykly s nejslabší kubaturou. Hned po prvním průjezdu trati bylo poznat, že závodníci se potýkají s pořádným blátem.

Martin Šťastný z SMX Racing Teamu nenechal v kategorii Licence B nikoho na pochybách, že sobotní vítězství i celkové vítězství v seriálu mu po právu patří. Předvedl skvělý výkon, za ním skončil mladý Jiří Hádek z Motosportu Bozkov a to opět jak v sobotu, tak i v celkovém pořadí. V elitní třídě Licence A se stal celkovým vítězem Milan Engel, zde závodící za MotoHora a hned za ním dojel Jakub Šerf ze Solarco Czech Enduro Teamu, oba účastníci Šestidenní, kteří obsadili i stejné pozice v celkovém pořadí.

Závod veteránů sliboval už předem pořádný příval emocí pro diváky, sledující boj Milanů Kurfiřta a Kotrče, kteří oba startovali do posledního závodu se stejným počtem bodů ze třetí příčky v celkovém pořadí. Nakonec byl úspěšnější Milan Kurfiřt z Motosportu Bozkov, Milan Kotrč (Enduro klub Semily) se potýkal s nedoléčenou nemocí, a tak jeho výkon stačil v sobotu jen na šesté místo, čímž skončil celkově čtvrtý. Ani první Miroslav Hanč z Motosportu Bozkov ale neměl své seriálové vítězství jednoduché. V sobotním závodě mu vypadla benzínová hadička, záhy mu došel benzin a aby mohl dokončit závod, nechal motorku na trati a utíkal do tankovacího depa pro pohonné hmoty. Do závodu se vrátil, dohnal co mohl a dojel na osmém místě.

V nejslabší kubatuře vládla Lhotka

FOTO: Sklenařický závod uzavřel pětidílný enduro seriálNejslabší kubatura opět patřila jezdcům z Motosportu Lhotka. Ti zvítězili i v soutěži týmů, která probíhala během celého letošního ročníku a s přehledem udrželi náskok před druhým týmem v pořadí, kterým je Enduro Martinice. Sobotní vítězství opět obhájil letos nepřekonaný Pavel Melichar, jak jinak než ze Lhotky, který se stal i celkovým vítězem seriálu, jelikož nasbíral největší počet bodů. Získal pochopitelně jen symbolickou cenu, výkony v různých kategoriích jsou sice obdivuhodné, ale nejsou srovnatelné.

Odpolední závod odstartoval o půl druhé, zde se představily kategorie hobby jezdců E1, E2 a E3. Kategorie E2 byla doplněna o soutěž, v níž si diváci mohli tipnout, který z jezdců bude mít nejrychlejší průjezd prvního kola. Tipů se sešlo dost, ale vítěze prvního kola nakonec nikdo neuhádl. Překvapivě byl totiž nejrychlejší domácí Ondřej Josífek z Motoklubu Vysoké nad Jizerou, který nakonec obsadil  v závodě druhé místo.

První nakonec dojel také domácí Pavel Zelinka, který obsadil i první místo v celkovém pořadí. V kategorii E2 se vůbec skvěle vedlo Motoklubu Vysoké nad Jizerou. Prvního i druhého jsme již zmínili, třetí byl Aleš Kučera, čtvrtý ředitel sobotních závodů Josef Nosek a místo páté patřilo Janu Noskovi, závodícímu sice za AMK Krakonoš Jilemnice, ale jinak je to sklenařický domorodec a trať mu vedla přímo u garáže. Na stupních vítězů se zelenaly vysocké dresy a domácí publikum se mohlo utleskat.

Vítěz E1 si zkusil účast v licencích

Kategorie E1 tentokrát postrádala prvního v pořadí Josefa Novotku z Enduro Martinice, jehož vítězství v seriálu už mu nemohl nikdo sebrat a proto se rozhodl vyzkoušet své jezdecké umění v licenční kategorii, kde dojel na pěkném pátém místě. Vítězství v sobotním závodě vybojoval jeho týmový kolega Lubor Kraus, ten se umístil na celkovém třetím místě. Celkově v seriálu skončil druhý Matěj Hanuš z AMK Krakonoš Jilemnice.

Kategorii E3 opět kraloval Jan Balaš z Motosportu Lhotka, ale na vítězství mu to nestačilo. Celkově první místo obsadil Aleš Vondrák, startující za Dr.K Racing Team, který se po závodě svěřil, že tak špatně jako v sobotu se mu už dloho nejelo, ale přesto zabojoval, skončil třetí a celkové vítězství mu neuteklo. První dva nejúspěšnější jezdci ze všech tří hobby kategorií pojedou na výlet do továrny KTM do rakouského Mattighofenu, což je jedna z cen, kterou pro ně organizátoři připravili.

Seriál vyvrcholil slavnostním vyhlášením

Následovalo rychlé dopočítání výsledků a pak už vyvrcholení celého třetího ročníku seriálu volných enduro závodů zakončilo předávání cen. Nejprve za sobotu a poté za celkové pořadí. Celý slavnostní ceremoniál trval bezmála hodinu. Jiří Churavý opět oblékal první tři nejúspěšnější jezdce do seriálových dresů, předávaly se poháry, věcné ceny, sud piva a špunty od šampusu mohly začít létat. Třetí ročník seriálu tak slavnostně skončil a organizátoři by rádi pokračovali i příští rok.

Výsledky Sklenařice:

Sobota 29. října:

Licence A: 1. Engel (Moto Hora), 2. Šefr (Solarco), 3. Hušek (EnC racing.cz).
Licence B: 1. Štastný (SMX racing team), 2. Mühlfait (Enduro klub Semily), 3. Hádek (Motosport Bozkov).
Veteráni: 1. Holý (O.K Motoracing team), 2. Kurfiřt (Motosport Bozkov), 3. Lupoměský (Enduro Trial klub).
E1:
1. Kraus (Enduro Martinice), 2. Hanuš (AMK Krakonoš Jilemnice), 3. Láska (Enduro Český ráj).
E2: 1. Zelinka, 2. Josífek, 3. Kučera (všichni tři Motoklub Vysoké n. J.).
E3: 1. Balaš (Motosport Lhotka), 2. Pabiška (Motoklub Chrastava), 3. Vondrák (Dr. K Racing team).
Do 125 ccm  4 T, 85 ccm 2T: 1. Melichar, 2. Duchoslav, 3. Kupka (všichni tři Motosport Lhotka).
Děti do 50 ccm:
1. Friedrich (Enduro Příchovice), 2. Koucký (FK), 3. Balatka (Haratice).
Děti do 65 ccm: 1. Pajer, 2. Budina (Enduro Martinice), 3. Šrytr (AMK Krakonoš Jilemnice).

Konečné pořadí seriálu MG Sport UFO KTM ECC 2011:

(výsledky jsou neoficiální, protože pořadatelé ještě řešili dodatečné protesty)

Licence A: 1. Engel Martin 165, 2. 3. Šefr Jakub 150, 3. Hádek Lukáš 119.
Licence B:
1. Šťastný Martin 159, 2. Hádek Jiří 150, 3. Škaloud Miroslav 135.
Veteráni:
1. Hanč Miroslav 149, 2. Lupoměský Jiří 137, 3. Kurfiřt Milan 132.
E1: 1. Novotka Josef 164, 2. Hanuš Matěj 145, 3. Kraus Lubor 107.
E2:
1. Zelinka Pavel 164, 2. Buriánek Michal 147, 3. Kučera Aleš 143.
E3:
1. Vondrák Aleš 157,  2. Balaš Jan 150, 3. Jirka David 129.
Do 125 ccm 4 T, 85 ccm 2 T: 1. Melichar Pavel 200,  2. Kupka Jan 156, 3. Šabata Václav 131.
Děti do 50 ccm: 1. Friedrich Robert 122, 2. Koucký Filip 98, 3. Hlůže Matěj 94.
Děti do 65 ccm: 1. Pajer Lukáš 122, 2. Šmíd Jaroslav 89, 3. Budina Matěj 81.
Soutěž týmů:
1. Motosport Lhotka, 2. Enduro Martinice, 3. Motosport Bozkov I.

Kompletní výsledky najdete ke stažení pod článkem.

Kompletní servis k enduro seriálu na Našem Pojizeří:

Ve Sklenařicích uplácí Krakonoše, aby ještě pozdržel sněhovou nadílku

FOTO: Čtvrtého závodu enduro seriálu v Bozkově se účastnilo 308 jezdců

FOTO: Čtvrtého závodu enduro seriálu v Bozkově se účastnilo 308 jezdců

Seriál UFO enduro cross country pokračuje čtvrtým závodem v Bozkově

FOTO: Na enduru v Jilemnici jezdci zdolávali především bahno

FOTO: Na enduru v Jilemnici jezdci zdolávali především bahno

Jilemničtí pořadatelé Nývltova memoriálu jsou připraveni

FOTO: Druhý díl enduro seriálu se jel o víkendu v Košťálově

FOTO: Druhý díl enduro seriálu se jel o víkendu v Košťálově

V Košťálově opět zaburácí motocykly

Jaroslav David vypráví kde a jak se narodil „Košťálov"

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

Rozhovor s Janem Kudrnáčem, pořadatelem prvního závodu v Chuchelně

Po roce opět startuje motocyklový seriál UFO cross country

Více endura a motosportu v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky Sklenařice 2011 | Konečné pořadí seriálu v kategoriích licence A a B, veteráni | Konečné pořadí seriálu v kategoriích E1, E2, E3 a do 85 ccm | Konečné pořadí seriálu v dětských kategoriích

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Jablonecký magistrát zřizuje v přízemí radnice pietní místo, jímž chce uctít památku předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Ten zemřel v pondělí 20. ledna dopoledne ve věku 72 let. K dispozici bude od úterý kondolenční kniha, místo bude přístupné v době úředních hodin magistrátu. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Gólem v poslední minutě Lomničtí zdolali Varnsdorf
V dalším kole nadstavby Turnov vyhrál v České Lípě
Medaili starosty města Turnov obdržel novinář Jindřich Šídlo
Pořad Jilemnická ohlédnutí připomene 670. výročí města
Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020

Nejčtenější články

20.01.: Fotbalisté SK Studenec absolvovali zimní soustředění na Mallorce
21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích
20.01.: Přepravu seniorů v Rokytnici nad Jizerou urychlí nový výtah

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT