FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

13.05.2015 09:26:46 | Autor: Motorsport Chuchelna a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

O víkendu 9. a 10. května proběhl v areálu lyžařského vleku na Kozákově druhý závod sedmého ročníku KTM Enduro cross country. V sobotu zde startovalo celkem 153 a v neděli 71 jezdců.

Sobotní závod odstartovala kategorie dětí. Do deštivého závodu nastoupilo celkem 16 dětí. V kubatuře do 50 ccm vládl Jiří Halama z týmu Enduroklub Semily, silnějším 65 ccm Martin Balatka z Enduro Martinice.

Po dětském závodě déšť opadl, a tak se závodníci prali pouze s mokrým a kluzkým povrchem. Do hlavního sobotního závodu se přihlásilo celkem 153 jezdců. Dopoledne startovaly kategorie Hobby. V kategorii E3 zvítězil Jiří Kužel. První místo v kategorii E2 si vyjel Aleš Kučera a v kategorii E1 zvítězil Luboš Ducháček. 

KTM enduro cross country, závod na Kozákově za pořadatelství Motorsport Chuchelna<br />Autor: David Bouchal Odpolední závody patřily licenčním jezdcům, kategorii veteráni a nejslabší kubatuře do 85 ccm. Zdolání závodní trati trvalo nejrychlejšímu jezdci (kategorie Licence A) sobotního dne Janu Balašovi z týmu AK Krakonoš Jilemnice 125 minut o celkovém počtu 13 kol. Kategorii Licence B vyhrál Ondřej Havrda z týmu Enduroklub Semily. Na prvním místě kategorie Veteráni byl odmávnut šachovnicovým praporem Jan Unger z týmu Hejhula Team.

V neděli byla trať náročnější

Nedělní ráno přivítalo závodníky sluníčkem. Po nočním zalévacím dešti se našlo 71 odvážlivců, kteří se v deset hodin postavili na start společného závodu. Start proti rozmáčené sjezdovce, ze kterého měli všichni největší strach, nakonec zvládli všichni.

Závod v mokrém a především bahnitém terénu byl náročnější než v sobotu, pořadatelé moudře zvolili zkrácení trati o nejobtížnější úsek, kde se v sobotu jezdci potýkali s přejezdem kamenité bažiny. I tak si závodníci za 12O minut závodu sáhli až na dno svých sil. Mnoho zkušených a vynikajících jezdců čekalo na odmávnutí konce už dlouho před uplynutím vymezeného času v cílovém prostoru. Závod nedokončili jen tři závodníci, ostatní tím, že neopustili prostor trati, získali cenné body do průběžného hodnocení seriálu KTM ECC.

Nejdramatičtější byl závod v kategorii licence A, kde se bojovalo o místa na stupních vítězů až do posledních metrů. Nakonec byl nejlepší Stanislav Čtvrtka z RD Racingu. V licencích B přesvědčivě zvítězil se čtyřminutovým náskokem Ondřej Havrda z Enduroklubu Semily. Ve veteránech se o první tři místa podělili jezdci RD Racingu. V hobby kategoriích zářili především závodníci z Motoklubu Vysoké nad Jizerou.

KTM enduro cross country, závod na Kozákově za pořadatelství Motorsport Chuchelna<br />Autor: David Bouchal

Vyhodnocena je už po čtyřech závodech seriálu i soutěž týmů, vedení si udržel AK Krakonoš Jilemnice, na druhém místě jej ale s obrovským bodovým ziskem z Chuchelny atakuje Motosport Lhotka.

Seriál KTM ECC nyní čeká dlouhá letní přestávka. Třetím dílem seriálu bude pokračovat jednodenním závodem až 19. září ve Vysokém nad Jizerou. Následovat budou dva říjnové dvoudenní podniky v Bozkově a Benešově u Semil.

Kompletní výsledky najdete pod článkem ke stažení.

Pozvánka na závod v Chuchelně

Související články:

FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

Druhá fotogalerie ze závodu: Kunčice objektivem Jiřího Nováka

Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

Obrazem: Jak probíhalo vyhlášení KTM ECC 2014 s odkazy na celý loňský seriál

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky sobota | Výsledky neděle | Průběžné celkové pořadí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 36 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lomnice vyhrála skupinu A, do čela skupiny B jde Železný Brod
Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu
Občané Jilemnice se budou moci zeptat přímo hejtmana
Oslabené turnovské kadetky podlehly Novému Veselí
Volejbalistky Turnova slaví další výhru proti Liberci

Nejčtenější články

16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT