FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

13.05.2015 09:26:46 | Autor: Motorsport Chuchelna a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

O víkendu 9. a 10. května proběhl v areálu lyžařského vleku na Kozákově druhý závod sedmého ročníku KTM Enduro cross country. V sobotu zde startovalo celkem 153 a v neděli 71 jezdců.

Sobotní závod odstartovala kategorie dětí. Do deštivého závodu nastoupilo celkem 16 dětí. V kubatuře do 50 ccm vládl Jiří Halama z týmu Enduroklub Semily, silnějším 65 ccm Martin Balatka z Enduro Martinice.

Po dětském závodě déšť opadl, a tak se závodníci prali pouze s mokrým a kluzkým povrchem. Do hlavního sobotního závodu se přihlásilo celkem 153 jezdců. Dopoledne startovaly kategorie Hobby. V kategorii E3 zvítězil Jiří Kužel. První místo v kategorii E2 si vyjel Aleš Kučera a v kategorii E1 zvítězil Luboš Ducháček. 

KTM enduro cross country, závod na Kozákově za pořadatelství Motorsport Chuchelna<br />Autor: David Bouchal Odpolední závody patřily licenčním jezdcům, kategorii veteráni a nejslabší kubatuře do 85 ccm. Zdolání závodní trati trvalo nejrychlejšímu jezdci (kategorie Licence A) sobotního dne Janu Balašovi z týmu AK Krakonoš Jilemnice 125 minut o celkovém počtu 13 kol. Kategorii Licence B vyhrál Ondřej Havrda z týmu Enduroklub Semily. Na prvním místě kategorie Veteráni byl odmávnut šachovnicovým praporem Jan Unger z týmu Hejhula Team.

V neděli byla trať náročnější

Nedělní ráno přivítalo závodníky sluníčkem. Po nočním zalévacím dešti se našlo 71 odvážlivců, kteří se v deset hodin postavili na start společného závodu. Start proti rozmáčené sjezdovce, ze kterého měli všichni největší strach, nakonec zvládli všichni.

Závod v mokrém a především bahnitém terénu byl náročnější než v sobotu, pořadatelé moudře zvolili zkrácení trati o nejobtížnější úsek, kde se v sobotu jezdci potýkali s přejezdem kamenité bažiny. I tak si závodníci za 12O minut závodu sáhli až na dno svých sil. Mnoho zkušených a vynikajících jezdců čekalo na odmávnutí konce už dlouho před uplynutím vymezeného času v cílovém prostoru. Závod nedokončili jen tři závodníci, ostatní tím, že neopustili prostor trati, získali cenné body do průběžného hodnocení seriálu KTM ECC.

Nejdramatičtější byl závod v kategorii licence A, kde se bojovalo o místa na stupních vítězů až do posledních metrů. Nakonec byl nejlepší Stanislav Čtvrtka z RD Racingu. V licencích B přesvědčivě zvítězil se čtyřminutovým náskokem Ondřej Havrda z Enduroklubu Semily. Ve veteránech se o první tři místa podělili jezdci RD Racingu. V hobby kategoriích zářili především závodníci z Motoklubu Vysoké nad Jizerou.

KTM enduro cross country, závod na Kozákově za pořadatelství Motorsport Chuchelna<br />Autor: David Bouchal

Vyhodnocena je už po čtyřech závodech seriálu i soutěž týmů, vedení si udržel AK Krakonoš Jilemnice, na druhém místě jej ale s obrovským bodovým ziskem z Chuchelny atakuje Motosport Lhotka.

Seriál KTM ECC nyní čeká dlouhá letní přestávka. Třetím dílem seriálu bude pokračovat jednodenním závodem až 19. září ve Vysokém nad Jizerou. Následovat budou dva říjnové dvoudenní podniky v Bozkově a Benešově u Semil.

Kompletní výsledky najdete pod článkem ke stažení.

Pozvánka na závod v Chuchelně

Související články:

FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

Druhá fotogalerie ze závodu: Kunčice objektivem Jiřího Nováka

Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

Obrazem: Jak probíhalo vyhlášení KTM ECC 2014 s odkazy na celý loňský seriál

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky sobota | Výsledky neděle | Průběžné celkové pořadí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 36 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Měsíční zkušební provoz zahájila 3. srpna nová turistická linka 790 z Tanvaldu na Smědavu, jejíž trasa vede kolem vodní nádrže Souš. Krátké, avšak unikátní autobusové spojení mělo za cíl ověřit, jaká bude po autobusovém spojení dosud dopravně oddělených částí Jizerských hor poptávka, a také to, jak bude pro autobus silnice mezi Smědavou a Souší průjezdná. Více podrobností

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: V I.A třídě vládnou týmy z Pojizeří, první Lomnice opět nadílela
Družstva atletů AC Turnov bojovala v baráži o první ligu
Oprava opěrné zdi finišuje, liberecký tunel čeká částečná uzavírka
Rada a Správa KRNAP se dohodly na návrhu cest v klidových územích
Jubileum vynálezce Vladimíra Svatého připomenou v Liberci i Roztokách

Nejčtenější články

15.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
16.09.: Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
16.09.: Krajský přebor: Rovensko i v devíti vybojovalo s Chrastavou bod

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT