17.09.2019 22:52:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Horní Branná,Pěnčín u Turnova,Jenišovice,Lomnice nad Popelkou

Nečekaně dobře se vede všem třem týmům z Pojizeří v I.A třídě. S Lomnicí se na čelo počítalo, a ta to potvrzuje zápisem s pěti výhrami, jednou remízou a skóre 25:6. Méně už se ale čekalo, že ji bude jen o skóre 22:11 stíhat Bělá a zahanbit se nenechává ani Košťálov, který kostrbatěji, ale opět také došel k výhře.

Lomnice n. P. - Rynoltice 4:0 (3:0)

Domácí fotbalisté měli fantastický vstup do utkání, když už v 16. minutě vedli 3:0! V 5. minutě využil Majer chybu soupeře ke vstřelení první branky. V 8. minutě Lábek z 15 metrů mířil pouze do gólmana. V 15. minutě už ale T. Veg střelou ze strany zvyšoval na 2.0. O minutu později dopravil potřetí balon do sítě Rynoltic ve skrumáži po odražení Drahoňovský. Ve 23. minutě Majer vysunul Drahoňovské, ale ten tentokrát přestřelil. O chvíli později šel Majer sám na branku hostů, ale gólman Dobřichovský jeho střelu zneškodnil. Ve 40. minutě mířila střela Portyka těsně vedle.

Po jednoznačném prvním poločase byl druhý trochu klidnější, ale stále mohli domácí přidat mnoho gólů. V 58. minutě dobře našel Drahoňovského T. Veg a o minutu později šel lomnický urostlý útočník sám na branku, ale ani jedu šanci nevyužil. V 66. minutě střídající Vacek sklepl balon pro Majera, který zvýšil na 4:0! V 69. minutě ještě trefil Dlouhý tyč a v 70. Vacek přestřelil branku.

Utkání fotbalové I.A třídy FC Lomnice n. P. - FK Rynoltice<br />Autor: Zdeněk Matura „Pochválit musím všechny hráče, povedený zápas pro nás, jsme rádi i za nulu vzadu," hodnotil utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 5. a 67. Majer, 14. T. Veg, 15. Drahoňovský. Rozhodčí: Martínek - Nešněra, Plátková, ŽK: 2:4. Diváků: 83. Lomnice: Jezdinský - J. Veg (60. Dlouhý), Gaubman, Košťák, Janata - Portyk (75. Sehnoutek), Topič (68. Drusan), Lábek, T. Veg (60. Vacek) - Drahoňovský, Majer (70. Morávek). Fotogalerie z utkání

Sokol Pěnčín - Horní Branná 2:2 (1:1)

Hosté moc dobře věděli o  kvalitách  Tomáš Bárty, který aktuálně za turnovský Pěnčín střílí góly jako z partesu, ale již v 10. minutě právě z jeho kopačky inkasovali. To je nezlomilo a v 31. minutě Mečíř skóre srovnal. Hosté v této části hry byli chvílemi i lepší, ale poločas skončil za remízového stavu.

Ve druhé půli domácí začali aktivní hrou, ale do vedení  šli  hosté brankou Jindřiška. Domácí se snažili, ale vyrovnat se jim podařilo až v 80. minutě Škrétou. V  závěru zápasu mohou hosté poděkovat gólmanovi Vránovi, který zneškodnil domácím penaltu, a v poslední minutě je zachránilo břevno.

Branky: 10. Bárta, 80. J. Škréta - 31. Mečíř, 58. Jindřišek. Rozhodčí: Mařatka - Špidlen, Zlatník, ŽK: 0:5. Diváků: 100. Sokol Pěnčín: Lamač - Kratochvíl (46. Lhoták), Schmeiler, Mendlík, Mikula, Primásek, M. Žďárský (71. J. Žďárský), J. Škréta, D. Škréta, Bárta, Zdražil. Horní Branná: Vrána - Šimůnek, Strmeň, Kobrle, Šimek, Jindřišek, Svoboda (89. J. Paulů), Fiedler, Jón, D. Paulů, Mečíř.

Bělá - Ruprechtice 5:1 (2:1)

Bělá začala opět s chutí a už v 5. minutě mířil hlavou vedle Votoček. V 8. a 9. minutě se ukázal v domácí brance Jakubičko, když kryl dvě střely hostů. Ve 12. minutě spálil velkou šanci Pavlata. Domácí se dočkali v 16. minutě. Po rohovém kopu se odražený balón dostal k Jarošovi, a ten přízemní střelou poslal Bělou do vedení. O minutu později se mohl mezi střelce zapsat Pavlata. Své sólo však neproměnil. Ve 21. minutě se do brejku dostali hosté a Průcha vyrovnal na 1:1. Ve 24. minutě střílel vedle Pavlata. Ve 30. minutě ten samý hráč vybojoval balón pro Votočka, který poslal Bělou zase do vedení 2:1. Ve 32. minutě mohlo být vyrovnáno. Po velké chybě Motejlka šel hostující hráč sám na branku domácích. Jenže s touto šancí nenaložil dobře, když ani netrefil branku.

Na začátku druhé půle mohl domácí vedení navýšit Mach. Vystřelil sice pěkně, ale trefil pouze boční síť. V 54. minutě stříleli nad hosté a v 56. minutě zase domácí Votoček. V 59. minutě se asi rozhodlo o výsledku. Nejprve Jakubičko reflexivně vyrazil tři střely hostů a z protiútoku zvýšil na 3:1 Votoček. V 63. minutě se po brejku trefil Pavlata, a bylo rozhodnuto. V 73. minutě skončil trestný kop hostů nad. To domácí udeřili ještě jednou. V 80. minutě přidal svůj druhý gól Pavlata a Bělá vedla 5:1. S další akcí hostů si poradil v sobotu výborný Jakubičko, a tak se na výsledku už nic nezměnilo. V 88. minutě totiž ani Pavlata netrefil, když mu pěknou šanci zmařil gólman hostů.

„Ruprechtice nehrály vůbec špatný fotbal a byly domácím ještě za stavu 2:1 vyrovnaným soupeřem. Sice neměly tolik tutovek, ale fotbal hrály slušný. Gól na 3:1 však hosty zlomil natolik, že už nebyli schopni s výsledkem cokoliv udělat. My jsme opět ukázali, že když se hrajeme kolektivně, tak jsme schopni hrát s kýmkoliv," komentoval utkání za Bělou Milan Poličanský.

Branky: 16. Jaroš, 30. a 60. Votoček, 63. a 80. Pavlata - 21. Průcha. Rozhodčí: Brož - Diringer, Neugebauer, ŽK: 1:0. Diváků: 150. Bělá: Jakubičko - Otmar, Huráň, Jaroš, Rypl, Beran (77. D. Hanč), Motejlek, Mach, Čokina,  Votoček (79. M. Hanč), Pavlata. Ruprechtice: Nováček - Šrajbr, Vlach, Chwiedziuk, Průch, Kesner, Horák, Vrtal, Konopáč (69. Stříteský), Rampáček, Pokorný.

Košťálov/ Libštát - Hejnice 2:1 (0:1)

První poločas byl ze strany domácích špatný a hosté po zásluze vedli 0:1. Do druhého poločasu nastoupili domácí úplně jinak a výsledkem bylo nejdříve vyrovnání Cermanem. Když už to vypadalo, že utkání skončí remízou, tak se k míči v posledních minutách dostal Houžvička, a vystřelil tak domácím zlaté tři body.

Branky: 71. Cerman, 90. Houžvička - 22. Sýkora. Rozhodčí: Dvořák - Vachek, Řezníček, ŽK: 2:0. Diváků: 100. Košťálov: Průcha - Kosina, Fejfar, Patka (46. M. Kosina), Šafář, Klaban (68. Koldovský), Holovič, Cerman, Houžvička, Sádek (84. Vancl), K. Janata.

Doubí - Jenišovice 5:1 (3:1)

Nepovedený zápas pro Jenišovice. Hosté ještě nedávno vedli tabulku, ale nyní schytali debakl od posledního Doubí, pro které to byla vůbec první výhra v této sezoně!

Branky: 4. Drašner, 7. Benda, 45. Rydval, 74. Herkner, 85. Karlík - 33. Vavřich. Rozhodčí: Kutílek - Bahník, Havel, ŽK: 4:4. Diváků: 35. Jenišovice: Cejnar - Vavřich, Bubák, Žák, Nedelchev, Vích, V. Hurt, Resl, Fedorko (78. Hubený), Randák, Poláček (64. Rosenbaum).