FOTO: Vítězem Semily cupu se stal Liberec, domácí žáci skončili čtvrtí

12.06.2011 09:32:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

FOTO: Vítězem Semily cupu se stal Liberec, domácí žáci skončili čtvrtí

V sobotu se konal na semilském hřišti fotbalový turnaj Semily cup pro mladší žáky ročníků 1999 a mladší. Zúčastnilo se 10 týmů z Pojizeří, ale i z Liberce nebo Prahy. Ve finále zdolal Slovan Liberec 4:1 Braník. Semily v souboji o třetí místo podlehly na penalty Motorletu.

Dopoledne se bojovalo ve dvou základních skupinách, odpoledne se už hrálo o konečné umístění. Zápasy sledovala hojná návštěva diváků, která se počtem blížila divizním zápasům mužů.

Pořadatelé chtějí obnovit tradici zdejších turnajů

„Chtěl jsem především obnovit tradici turnajů v Semilech pro žáky do 8 a 10 let, které se zde konaly až do roku 2004. Oddíly pro turnaj jsme začali shánět už na začátku prosince, původně mělo být 16 mužstev, ale myslím, že se nám podařilo sehnat kvalitní obsazení. Turnaj byl i takovou přípravou na podzimní část soutěže mladších žáků, které se budou hrát od nové sezony stejně jako v turnaji na půl hřiště v počtu 7 hráčů a brankář," řekl ke vzniku turnaje hlavní pořadatel Josef Zamastil.

Vítězný Slovan Liberec prošel turnajem naprosto suverénně bez porážky, v semifinále si poradil s domácím týmem 4:0 a ve finále zdolal 4:1 Braník. „Vítám podobné turnaje a obdivuju chlapy jak to dali dohromady a jak to tady klapalo. Nevyskytly se třeba ani žádné vady v podobě hádek rodičů, jak někdy bývá (úsměv). S výhrou týmu samozřejmě panuje spokojenost. Chyběl nám tu jeden nový hráč ze Slavie, který má natažený sval, ale myslím, že je družstvo dobře nastartované do soutěže na příští rok," vyjádřil se po turnaji trenér Slovanu Liberec Josef Novotný.

Domácí družstvo bylo kousek od medaile

Žáci domácího SK Semily ve skupině A porazili 2:0 Nusle, remizovali 0:0 s Braníkem, prohráli 2:3 s Lomnicí a porazili 2:1 Martinice. Druhé místo ve skupině jim zajistilo postup do semifinále, kde podlehli 0:4 Liberci. V utkání o 3. místo dokázali remizovat s Motorletem, ale podlehli 2:3 na penalty a získali tak nepopulární „bramborové medaile". „Naše družstvo bylo složené ze tří ročníků a proti kvalitním týmům nezklamalo, dál nás posunoval především dobrý výkon brankáře," doplnil trenér Semil Zamastil.

Z dalších týmů z Pojizeří byly překvapivě nejúspěšnější Martinice, které po 3. místě ve skupině A dokázaly zdolat ve vyřazovacích bojích Jilemnici a poté v utkání o 5. místo 3:0 Nusle. Jilemnice skončila sedmá, Lomnice devátá a Košťálov až desátý.

Pohár za vítězství v rukou nadějí Slovanu Liberec Na konci už byl čas na vyhlášení výsledků a individuálních cen, které malí fotbalisté přebírali z rukou Františka Altmana z krajského fotbalového svazu, Petra Herze, předsedy okresního fotbalového svazu, místostarostky Semil Marcely Volšičkové, ale také současného hráče Slovanu Liberec pocházejícího ze Semil Jiřího Krystana. 

„Ohlasy účastníků byly dobré, takže doufám, že se podaří založit tradici. Chci poděkovat všem partnerům akce a také všem spolupořadatelům, bez kterých by se turnaj nemohl uskutečnit," dodal na závěr Josef Zamastil.

Individuální ceny:

Nejlepší střelec: Daniel Nový (Braník).
Nejlepší brankář: Jan Zamastil (Semily).
Nejlepší hráč: Patrik Resl (Slovan Liberec).

Pořadí ve skupinách:

Skupina A: 1. Braník 10 bodů (skóre 12:0), 2. Semily 7 (6:4), 3. Martinice 4 (5:9), 4. Nusle 4 (2:7), 5. Lomnice 3 (6:11).

Skupina B: 1. Slovan Liberec 12 (14:2), 2. Motorlet 9 (10:2), 3. Velké Hamry 6 (3:7), 4. Jilemnice 3 (1:12), 5. Košťálov (1:6).

Zápasy o konečné umístění:

O 9. místo: Lomnice - Košťálov 2:0.

Skupina o 5. - 8. místo: Nusle - Velké Hamry 2:1, Martinice - Jilemnice 1:0.

O 7. místo: Velké Hamry - Jilemnice 0:1.

O 5. místo: Martinice - Nusle 3:0.

Semifinále: Braník - Motorlet 2:1, Semily - Liberec 0:4.

O 3. místo: Motorlet - Semily 0:0, 3:2 na penalty.

Finále: Liberec - Braník 4:1.

Konečné pořadí: 1. Liberec, 2. Braník, 3. Motorlet, 4. Semily, 5. Martinice, 6. Nusle, 7. Jilemnice, 8. Velké Hamry, 9. Lomnice, 10. Košťálov.

Turnaj přípravek v Lomnici vyhrál Baník Most

Více fotbalových zpráv zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 43 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
Hasiči v Jablonci nad Jizerou připravují maškarní karneval
Velký úspěch turnovských benjamínků na Podještědském poprání
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Únorový program Městského kina v Lomnici nad Popelkou

Nejčtenější články

15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou
13.02.: Návrat SDH Semily I aneb ples po sedmi letech
16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT