Harrachov opět po roce ocenil úspěšné sportovce

16.12.2015 09:00:00 | Autor: Lenka Stehlíková a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Harrachov

Harrachov opět po roce ocenil úspěšné sportovce

Harrachov i letos ocenil své sportovce, kteří úspěšně reprezentovali město za uplynulou zimní a letní sezonu. Nechyběli zde Mistři České republiky nebo reprezentanti ve světových pohárech v lyžování či biatlonu.

Před tím, než byla vyřčena jména těchto úspěšných sportovců a předány ceny, byly v úvodu starostkou Evou Zbrojovou a předsedou sportovní komise Danielem Benešem zmíněny i informace týkající se podpory sportu městem Harrachov a samozřejmě nechybělo ani poděkování. Město Harrachov dotovalo za poslední 4 roky sportovní činnost ve výši 1 972 486 Kč, v příštím roce rozdělí mezi sportovní oddíly, které reprezentuje harrachovská mládež, částku ve výši 600 tisíc, a podpoří tak přímo celkem 89 aktivních sportovců.

Město Harrachov kromě toho finančně podpořilo i výstavbu multifunkčního hřiště u harrachovské základní školy, které se v zimě proměňuje na ledovou plochu pro bruslení a dále plánuje i vybudování přírodní tělocvičny v areálu malých skokanských můstků na Kamlu. Po výčtu těchto informací přišlo na řadu samotné vyhlášení úspěšných sportovců, kde byli přítomni i pyšní rodiče oceněných dětí a jejich trenéři. Vyhlášení se ujal Wolfgang Slavík, který měl opět vzorně připravený přehled všech sportovních úspěchů jednotlivých sportovců.

První ocenění byli skokané a sdruženáři 

Slavnostní ocenění sportovců z Harrachova<br />Autor: Daniel Hloušek Mezi oceněné patřili již tradičně skokané na lyžích a reprezentanti v severské kombinaci. Jako nejlepší závodník byl vyhlášen Horáček Ladislav, který soutěží v dorostu ve skoku na lyžích a severské kombinaci a na Mistrovství České republiky získal 2x zlatou, 1x stříbrnou a 2x bronzovou medaili. A pokud zrovna nemá na nohách připevněné lyže, kope fotbal za Jablonec nad Nisou.

V kategorii úspěšných sportovců ve skocích na lyžích a v severské kombinaci byli dále vyhlášeni: Slavík Martin, Konvalinka Jiří, který kromě jiného vyhrál všechny závody v letním Mistrovství České republiky ve skoku na lyžích, Salaba Ondřej, Slavíková Šárka, Rýdl Radek nebo Lukáš Daněk. Dále byl při této příležitosti zmíněn i mimořádný výkon, a to 4. místo družstva v severské kombinaci na Olympiádě mládeže EYOWF v Lichtenštejnsku, kdy zde tým ve složení Ondřej Pažout, Jan Vytrval, František Slavík a David Zemek předvedli nejlepší český výsledek na této olympiádě.

Oceňování se, po výčtu těchto úspěchů, přesunulo ke kategorii běhu na lyžích, kde má Harrachov zástupce v Benešové Nelle, která byla vítězkou poháru libereckého kraje za zimu 2015, navíc byla vyhlášena i lyžařkou sezony v roce 2014/2015 a zmíněno bylo i několik dalších jmen nových nadějí.

Úspěšné zástupce měl i Sportovní klub Policie

Slavnostní ocenění sportovců z Harrachova<br />Autor: Daniel Hloušek Své sportovní zástupce tu měl i Sportovní klub Policie Harrachov. Ten se může pochlubit biatlonovými úspěchy, za které vděčí Chlupové Adéle, která je celkovou vítězkou Českého poháru v letním biatlonu, dále Zapadlové Hance, Puskarčíkové Anně, Pánkové Andree, Benešové Aleně nebo Florkovi Miroslavovi. Samozřejmě nesmělo být opomenuto ani jméno naší slavné biatlonistky Puskarčíkové Evy, která reprezentovala nejen Harrachov, ale Českou republiku v tolik všemi médii opěvované štafetě žen na Světových pohárech například v Oberhofu nebo Oslu, a celkově tak ve Světovém poháru nasbírala 232 bodů. Harrachovskému biatlonu se však daří nejen díky místním reprezentantům, ale i díky sestrám Svobodovým či Elišce Seidlové, které sice v Harrachově nebydlí, ale závodí za něj.

Dále mezi oceněnými sportovci nechyběli ani bratři Kožíškové, Dušan a Peter. První z jmenovaných bratrů je známý český běžec na lyžích a druhý se věnuje paraglidingu, ve kterém se stal celkovým vítězem Českého poháru v kategorii Rozlet. Závěr patřil Milanu Kučerovi, ten byl oceněn za mimořádný výkon v nohejbalu, v kterém se stal v rumunské Kluži juniorským mistrem světa ve dvojicích a mistr ČR v dospělých.

Jak to probíhalo loni: Harrachov ocenil své sportovní hvězdičky

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Harrachov vydává kalendář k 70. výročí Příjezdu Krakonoše
O první adventní neděli měl v Harrachově premiéru nový Krakonoš
Harrachov si můžete podrobně prohlédnout i virtuálně
Harrachov opanovali specialisté na léčbu rukou
Harrachov získal za nového partnera Frenštát pod Radhoštěm

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícení na Dlaskově statku je kvůli koronaviru zrušeno
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Fotbalisté Přepeř v poháru dál postupují, vyřadili i Vysoké Mýto
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy
Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT