Hokejisté Lomnice zdolali Slavoj a vedou v semifinálové sérii

19.02.2018 17:29:37 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomnickým hokejistům se podařilo v prvním velmi vyrovnaném utkání semifinále play off krajské ligy zvítězit a zajistit si před páteční odvetou vedení v sérii 1:0.

Druhé semifinálové utkání se hraje 23. února 2018 od 18 hodin. Hokejový klub Lomnice dokonce pořádá zájezd pro fanoušky do Liberce. Odjezd autobusu je v 16.30, cena dopravy 50 Kč. Přihlášky se přijímají u obsluhy zimního stadionu (pan Holec).

HC Lomnice n. P. - HC Slavoj Liberec 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)

Vstup do zápasu byl pro Lomnici parádní. Ve 14. minutě už vedla 2:0. Skóre se však měnilo i v poslední minutě, kdy Slavoj Liberec využil přečíslení dva na jednoho a snížil.

Dvoubrankové vedení se Lomnickým podařilo vrátit v polovině zápasu. Liberečtí hráči však nesložili zbraně a dokázali srovnat nejen skóre, ale i hru. Jiří Tomíček v brance hostí ještě jednou inkasoval po prudké střele od modré čáry.

Ve třetí třetině Slavoj dokázal ještě jednou srovnat. Pět minut před koncem lomnický obránce nahodil před branku a šikovnou tečí se domácí dostali opět do jednobrankového vedení. Definitivní brankovou pojistku vystřelil minutu před koncem lomnický centr třetího útoku. Na této brance se podílel druhou asistencí brankář domácích Martin Dulák, a podtrhl tak svůj vynikající výkon.

Fanoušci Lomnice vytvořili parádní domácí prostředí. Hodně přes dvě stovky fanoušků Lomnice hnalo své hokejisty k důležitému prvnímu vítězství v sérii. „Díky všem, kteří si našli cestu na lomnický stadion. Doufejme, že nás přijedou podpořit i v pátek do Svijanské arény," jsou vděční na svém webu lomničtí hokejisté.

Branky a nahrávky: 12. Knap D. (Kalfiřt), 14. Lemfeld (Smetaník), 29. Smetaník (Lemfeld), 36. Martinec, 55. Drahoňovský (Kuch), 59. Rudiš (Kalfiřt, Dulák) - 20. Šebesta (Pabiška), 31. Šesták, 34. Pabiška (Šebesta), 49. Pabiška (Šebesta). Rozhodčí: Hrubý - Grundler, Svobodová. Vyloučení: 8/. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 221. Lomnice nad Popelkou: Dulák Martin - Sehnoutek Jakub, Martinec Vladimír, Špaček Michal, Kinčl Jan - Lemfeld Radek, Junek Jiří, Srnský Jan, Knap Daniel, Kuch David, Syrovátka Lukáš, Rudiš Darek (C), Smetaník Martin, Kalfiřt Jakub, Drahoňovský Daniel, Mizera Filip. Slavoj: Tomíček Jiří - Chládek Tomáš, Duda Martin, Vorel Jan, Kapoun Miroslav - Šnajdr Martin, Šesták Jakub, Burkoň Jan, Knap Pavel, Herda Jiří (C), Tomíček Václav, Horáček Tomáš, Šebesta Jakub, Psota Pavel, Valetna Oto, Pabiška Marek.