Hokejové derby vyhrála Lomnice, má tak jistotu play off

17.02.2020 21:24:28 | Autor: HC Lomnice, HC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov,Lomnice nad Popelkou

Lomnice v dlouhodobé části několikrát klopýtala, zejména na začátku hledala svou tvář a to i vlivem okolností, kdy byla nucena kvůli rekonstrukci zimního stadionu odehrát první dvě třetiny soutěže na hřištích soupeře. V pravý čas znovu Lomničtí zabrali a na sklonku základní části krajské ligy porazili HC Turnov 1931, a zajistili si tím postup do play-off.

HC Lomnice n. P. - HC Turnov 1931 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Dvě třetiny měl Turnov více ze hry a ve druhé třetině byl i lepším týmem, ale po dvou třetinách bylo skóre utkání vyrovnané. V poslední části hry šel domácí tým do vedení, Turnov se sice snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale Lomnice si vedení už vzít nenechala.

Domácí si tak splnili minimální cíl, s kterým do této těžké sezony vzhledem k již zmíněným okolnostem vstupovali. Na to, z které pozice postoupí, si však musí pasivně počkat do příštího víkendu.

Poslední kolo je pro lomnické hráče zároveň kolo volné. Soupeř tak vyplyne z duelu Liberce a Turnova. Turnov musí v Liberci vyhrát, aby se dostal před lomnické na třetí místo. Soupeřem Lomnice tak může být Frýdlant nebo Jičín. S oběma soupeři mají Lomničtí vysoce zápornou bilanci. Play-off je ale úplně jiná soutěž!

Branky: 38. Maryška (Syrovátka J.), 40. Knap David (Maťátko, Mizera), 45. Špaček (Drahoňovský), 59. Mizera (Maryška, Martinec), 60. Knap David (Syrovátka J.) - 25. Kysela (Zákoutský Jan, Švík), 32. Kotyza (Zákoutský Jiří). Rozhodčí: Kaňkovský - Krejbich, Svobodová. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 29:20 (9:9, 11:7, 9:4). Diváků: 224. Lomnice nad Popelkou: Dulák - Syrovátka J., Špaček, Kulda, Kuch, Kotula, Bartoš, Martinec - Drahoňovský, Maťátko, Daněk, Sehnoutek, Syrovátka L., Karásek, Maryška, Junek, Pojsl, Knap David, Mizera. Turnov: Března - Duda, Zákoutský Jan, Kysilka M., Zákoutský Jiří, Zákoutský P. - Hanuš, Maděra, Vondráček - Kotyza, Švík, Kysela - Šimůnek Jiří, Suska, Hujer.

Další utkání 20. kola: HC Frýdlant - HC Slavoj Liberec 6:4, HC Stavební stroje Jičín - HC TS Varnsdorf 6:3.