I.A třída: Derby s Bělou ovládla domácí Lomnice

15.09.2020 22:18:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Lomnice nad Popelkou

Zatímco lomničtí fotbalisté pokračují v I.A třídě i po čtvrtém kole ve vítězné jízdě, tak Bělá má zatím jen tři body, rozdíl se projevil i ve vzájemné zápase, který vyhráli domácí 4:1. Nešťastný Košťálov/ Libštát je stále bez bodu, když v Krásné Studánce vedl 0:2, ale prohrál 3:2.

Lomnice n. P. - Bělá 4:1 (2:1)

Domácí fotbalisté chtěli navázat na vítěznou sérii, ale začátek moc přesvědčivý nebyl a hosté šli ve 4. minutě sami na brankáře Jezdinského, ale šanci nevyužili. V 10. minutě po rohovém kopu Drusana se přesně trefil Gaubman - 1:0. V 16. minutě centroval Krasnický a Drahoňovský trefil v šanci břevno. Ve 24. minutě prošel Portyk, našel Vacka, ale ten mířil vedle. Ve 32. minutě si exliberecký Tomáš Janů všiml, že lomnický brankář Jezdinský je hodně z brány a nádherně ho téměř z půlky hřiště přehodil, čímž vyrovnal na 1:1. Za šest minut ale domácí znovu vedli. Lábek totiž vysunul Portyka, který zkušeně přehodil brankáře Bělé Jakubička - 2:1. V závěru poločasu měl ještě šanci Drahoňovský, ale gólman jej vychytal.

Druhá půle už poté byla v domácí režii. V 52. minutě Topič vysunul T. Vega, ale nastřelil jen brankáře. V 62. minutě byl faulován Portyk a nařízenou penaltu proměnil Drahoňovský - 3:1. V 73. minutě byla po ruce ve vápně zapískána druhá penalta. Při té Drusan posunul míč dopředu při signálu na Gaubmana, jeho střelu vyrazil gólman Jakubičko do svého obránce Motejlka a od něj se míč odrazil do brány - 4:1.

„Zápas jsme zvládli, soupeř je oproti minulé sezoně oslabený, takže stačil i náš mírně nadprůměrný výkon. Se 12 získanými body ze čtyřech zápasů a skóre 11:1 samozřejmě panuje spokojenost," hodnotil utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 10. Gaubman, 38. Portyk, 62. Drahoňovský z pen., 73. vlastní (Motejlek) - 32. Janů. Rozhodčí: Všetečka - Ďörď, Zlatník, ŽK: 2:2. Diváků: 176. Lomnice: Jezdinský - Krasnický, Gaubman, Drusan, Horáček (81. Janata) - T. Veg (65. Kalenda), Topič, Lábek, Portyk (81. Sehnoutek) - Drahoňovský (73. Heřmanský), Vacek (46. Majer).  Bělá: Jakubičko - Navrátil, Sládek, Kázmer, Beran, Motejlek, Janů, Mach (46. Vorel), Vácha, Brožek (66. D. Hanč), Farský.

Krásná Studánka - Košťálov/ Libštát 3:2 (1:2)

Hosté se dostali do vedení v 9. minutě po brance kapitána Holoviče. Favorizovaní domácí jistě chtěli hned vyrovnat, ale druhou branku hostů překvapivě vstřelil ve 27. minutě Houžvička. Za pět minut vstřelil první domácí branku Ondřej Holický. Stejný hráč pak úřadoval i ve druhém poločase, kdy v 66. a 86. minutě strhl vítězství na stranu Krásné Studánky a sám nastřílel hattrick. Košťálovští tak i přes slušné výkony a dvě těsné prohry o gól za sebou nemají zatím za čtyři kola ani bod.

Branky: 32., 66. a 86. Holický - 9. Holovič, 27. Houžvička. Rozhodčí: Ďörď - Zlatník, Všetečka, ŽK: 2:1. Diváků: 123. Košťálov/ Libštát: Průcha - Frolík, Koldovský, Klaban, Vancl, M. Janata (89. Smolík), Holovič, Kosina (67. Rosenberg), Houžvička (83. Šafář), Lukeš, K. Janata.